more_horiz
PR24 Portal
Section05
Antoni Macierewicz

Antoni Macierewicz o KPO: mieliśmy do czynienia z pewną dywersją, oby ona się zakończyła

- Mam nadzieję, że zgodnie z informacjami medialnymi, które słyszymy, Unia Europejska zaaprobowała nasze stanowisko i zgodziła się na zrealizowanie swojego obowiązku, jakim jest wypłacenie blokowanych przez blisko rok pieniędzy - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 wiceprezes PiS Antoni Macierewicz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański POLSKA Krajowy Plan Odbudowy Polska w Unii Europejskiej Komisja Europejska polityka fundusze unijne Antoni Macierewicz Prawo i Sprawiedliwość

Rosyjski dzień wyzwolenia obchodzony w Warszawie? Macierewicz: oczywista prowokacja

-  To działanie, które ma dać rosyjskiej propagandzie ewentualne narzędzie do dodatkowego ataku na Polskę mówiąc, że uniemożliwiamy im uczczenie pamięci pokonania Niemiec hitlerowskich - powiedział w Polskim Radiu 24 były szef MON i wiceprezes PiS Antoni Macierewicz, pytany o doniesienia o planowaniu obchodów 9 maja w Polsce przez rosyjską ambasadę. - Słusznie postępują władze Rzeczypospolitej, MSZ, że nie wyrażają zgody na poparcie tego - podkreślił Antoni Macierewicz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Antoni Macierewicz Tadeusz Płużański Rosja II wojna światowa regiony mazowieckie Warszawa

Antoni Macierewicz: wojna na Ukrainie bez zdecydowanego działania NATO będzie trwać dalej

- Cieszę się, że decyzja o przekazaniu polskich czołgów Ukrainie została ostatecznie podjęta. Ona ma olbrzymie znaczenie dla ich obrony, zwłaszcza wobec obecnego ataku na Donbas no i prawdopodobnych ataków na pozostałe ziemie ukraińskie. Musimy mieć świadomość, że wojna i agresja rosyjska ciągle trwa - mówił w Polskim Radiu 24 b. szef MON Antoni Macierewicz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Polityka zagraniczna Polski Wojsko Polskie pomoc Ukraina wojna 2022 serwis wschodni Antoni Macierewicz Tadeusz Płużański służby i bezpieczeństwo dyplomacja polityka

"Siła armii gwarantuje, że przeciwnik pięć razy pomyśli, zanim zaatakuje". Macierewicz o ustawie o obronie ojczyzny

- Jednym z najważniejszych zadań jest zwiększenie liczebności armii. Niezbędne wydaje się wprowadzenie obowiązkowej służby wojskowej. Ten czynnik w sytuacji zagrożenia wojną będzie mógł doprowadzić do powstania dużej armii. Jest to konieczne dla bezpieczeństwa państwa i narodu - mówił w Polskim Radiu 24 były szef MON Antoni Macierewicz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA ustawa Wojsko Polskie bezpieczeństwo służby i bezpieczeństwo Antoni Macierewicz

Katastrofa smoleńska. Fiński parlamentarzysta: to nie przypadek, Putin powinien być za to osądzony

- Nie mam podstaw, by myśleć, że Kreml nie miał z tym (katastrofą smoleńską - red.) nic wspólnego - mówił na antenie TVP Info fiński parlamentarzysta Mikko Kärnä. Jak przyznał, teraz widzimy, do czego zdolna jest Rosja, która morduje własnych obywateli.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka katastrofa smoleńska Smoleńsk 2022 Smoleńsk Władimir Putin zamach Rosja Międzynarodowy Trybunał Karny katastrofa w Smoleńsku Antoni Macierewicz

Antoni Macierewicz: Putin i Tusk są współodpowiedzialni za dramat smoleński

- Są media, które bronią Putina i Tuska - ludzi współodpowiedzialnych zarówno za dramat smoleński, jak i za kłamstwo smoleńskie. Oni bronią swoich interesów i w związku z tą obroną swoich interesów, które chcą przedłużyć za wszelką cenę, bronią kłamstwa smoleńskiego - mówił w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz, wiceprezes PiS.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański Antoni Macierewicz POLSKA polityka katastrofa smoleńska Smoleńsk 2022

"Prace ICM miały olbrzymie znaczenie". Macierewicz odpowiada na wywiad byłego szefa Instytutu

- Prace eksperckie zrealizowane przez Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego (ICM) dla podkomisji miały olbrzymie znaczenie dla falsyfikacji raportów Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK) i komisji Jerzego Millera - stwierdził przewodniczący podkomisji do ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej Antoni Macierewicz w oświadczeniu wydanym w związku z artykułem opublikowanym na łamach "Gazety Wyborczej”.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Antoni Macierewicz katastrofa smoleńska Gazeta Wyborcza

Raport podkomisji smoleńskiej. Szrot: wszystko układa się w logiczną całość i wskazuje na winę Rosji

W poniedziałek (11.04) zaprezentowano przyjęty w sierpniu ub.r. raport podkomisji smoleńskiej. Jak ocenił szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot "poszlaki, które występują ws. katastrofy smoleńskiej, układają się w logiczną całość i wskazują na winę strony rosyjskiej". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA katastrofa smoleńska Smoleńsk 2022 Antoni Macierewicz Paweł Szrot Rosja Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu Smoleńsk Lech Kaczyński Maria Kaczyńska Ryszard Kaczorowski

"Ratuje kłamstwa Putina i swojego rządu". Suski reaguje na słowa Tuska

- Dziś Platforma Obywatelska tonie i Donald Tusk rozpaczliwie próbuje ratować kłamstwa Putina, kłamstwa swego rządu i swoją formację - powiedział poseł PiS Marek Suski, kiedy został zapytany o słowa Donalda Tuska, który zarzucił formacji rządzącej wywoływanie wojny domowej. zaprezentowany przez Antoniego Macierewicza raport z prac podkomisji smoleńskiej zawiera tezę, że katastrofa z 10 kwietnia 2010 r. była wynikiem "bezprawnej ingerencji strony rosyjskiej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Marek Suski Donald Tusk Antoni Macierewicz Smoleńsk 2022 katastrofa smoleńska

Raport smoleński. Macierewicz: najważniejszym dowodem ingerencji zewnętrznej jest wybuch w lewym skrzydle

- Najważniejszym dowodem wskazującym na ingerencję zewnętrzną w katastrofie smoleńskiej jest bardzo precyzyjnie przebadany, zidentyfikowany i opisany wybuch w lewym skrzydle na ponad 100 m przed tzw. brzozą Bodina. Przesądzają o tym dźwięk, miejsce oraz czas eksplozji - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 szef Podkomisji ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego z 10 kwietnia 2010 r. Antoni Macierewicz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Smoleńsk 2022 POLSKA katastrofa smoleńska Antoni Macierewicz raport polityka

Smoliński: ostatnie wydarzenia pokazują, że zamach na polskiego prezydenta był możliwy

Po tych ostatnich wydarzeniach, czyli wojnie na Ukrainie, nabieramy trochę innego spojrzenia. Nawet przeciwnicy PiS-u, którzy do tej pory uważali, że "nie, absolutnie, to jest przecież niemożliwe, żeby zrobiono zamach na prezydenta, na generalicję NATO itd.", teraz powinni się chyba zastanowić, że to jest możliwe - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Kazimierz Smoliński.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Kazimierz Smoliński POLSKA polityka katastrofa smoleńska Smoleńsk 2022 Antoni Macierewicz

"Tu-154M uległ całkowitemu zniszczeniu w wyniku eksplozji". Jakie są główne wnioski raportu?

Jeden z głównych wniosków opublikowanego reportu podkomisji smoleńskiej głosi, że samolot Tu-154M uległ całkowitemu zniszczeniu w wyniku eksplozji. Kluczowe było wcześniejsze przekazanie samolotu do remontu w Samarze w Rosji w zakładzie Aviakor. "Istotne znaczenie miał fakt pozytywnego zaopiniowania tej firmy przez polskie służby wywiadowcze i kierownictwo MON" - napisano w raporcie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Antoni Macierewicz katastrofa smoleńska polityka Smoleńsk 2022 katastrofa w Smoleńsku
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem