X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
Antoni Opaliński

Małgorzata Wołczyk: Hiszpania jest laboratorium ideologii gender, mówią o tym wszyscy moi rozmówcy

- W Hiszpanii prawo, które miało być panaceum na krzywdy kobiet, zostało uchwalone na bazie panującej ideologii gender i przyniosło skutki odwrotne do zamierzonych. Widać to po cyfrach, bo zgłasza się coraz więcej maltretowanych kobiet - powiedziała w Polskim Radiu 24 Małgorzata Wołczyk z "Do Rzeczy".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Antoni Opaliński Hiszpania konwencja stambulska przemoc rodzina społeczeństwo Polskie Radio 24

Ekspert: we współpracy Polski i Ukrainy najważniejsze są sprawy obronności

- Ukraina potrzebuje państwa, które mocno wspierałoby je na arenie międzynarodowej, zwłaszcza, jeżeli chodzi o rosyjską agresję, Donbas i Krym - powiedział w Polskim Radiu 24 Daniel Szeligowski z PISM, pytany o korzyści płynące dla Kijowa ze współpracy z Warszawą. - Bez konsultacji z Polską trudno będzie Ukrainie rozwiązać problemy gospodarcze - dodał ekspert. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina relacje polsko-ukraińskie Antoni Opaliński POLSKA

Małgorzata Wołczyk: hiszpańskie prawo antyprzemocowe spodowało kryzys demograficzny

- Hiszpańskie przepisy antyprzemocowe zaostrzyły wojnę płci i sprawiły, że demografia jest rozsypce, bo mężczyźni boją się wchodzić w związki - mówiła w Polskim Radiu 24 Małgorzata Wołczyk z "Do Rzeczy". - W Hiszpanii "od wielu lat trwają starania o kryminalizowanie domów i rodziny - dodała.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Hiszpania Antoni Opaliński konwencja stambulska przemoc rodzina społeczeństwo

"Świat w Powiększeniu". Znaczenie świątyni Hagia Sophia na przestrzeni dziejów

- Hagia Sophia jest dla chrześcijaństwa wschodniego świątynią szczególną, podobnie jak w chrześcijaństwie zachodnim takim symbolem jest Bazylika Św. Piotra. Hagia Sophia łączy dostojeństwo Imperium Bizantyjskiego z prawosławiem - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Hieronim Grala, historyk, znawca wschodniego chrześcijaństwa (UW). Gościem audycji była również Olga Doleśniak-Harczuk z Instytutu Staszica.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Kościół Turcja islam chrześcijaństwo Stambuł prawosławie Polskie Radio 24 Hieronim Grala Antoni Opaliński

"To działanie celowe". Hanna Shen o wydaleniu amerykańskich dyplomatów z placówki w Chinach

- Dla Amerykanów Chengdu jest o tyle ważne, że mogli oni tam gromadzić informacje na temat tego co się dzieje w Tybecie. To działanie to celowe odcięcie Amerykanów od tych informacji i od informacji o tej części regionu - powiedziała w Polskim Radiu 24 Hanna Shen, korespondentka polskich mediów na Tajwanie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Chiny polityka polityka zagraniczna USA dyplomacja Stany Zjednoczone Antoni Opaliński

Prof. Karol Karski: między badaniem praworządności a budżetem UE stoi gruba stalowa ściana

- Rada Europejska nakreśliła pewien szkic postępowania, ale powiedziała, że jeszcze się wypowie w sposób decydujący w tej sprawie. W ten sposób został ukształtowany mechanizm, który stawia grubą, stalową ścianę między badaniem praworządności a wydatkowaniem unijnych środków budżetowych - wyjaśniał w Polskim Radiu 24 prof. Karol Karski, europoseł PiS i specjalista ds. prawa międzynarodowego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Opaliński Karol Karski ŚWIAT Europa Parlament Europejski budżet UE 2021-2027 budżet ue Unia Europejska

Dr Winkler: ingerencja w referendum przyniosłaby Rosji duże korzyści

- Insynuacje, że Rosjanie wpływali na wynik referendum daje im kolejny argument, że głosowanie było wypaczone przez rosyjskie siły wpływania na opinię publiczną - mówił w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Winkler (Grupa Badawcza "Brytannia"). Gościem "Świata w powiększeniu" był również korespondent Polskiego Radia w Londynie Adam Dabrowski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Wielka Brytania Rosja Brexit polityka Polskie Radio 24 Adam Dąbrowski Antoni Opaliński

"Było o krok od rekordu". Beata Płomecka i Jarosław Guzy zdradzają kulisy unijnego szczytu

- Był to bardzo szarpany szczyt, zajęło sporo czasu, aby zasypać wszystkie nieporozumienia między krajami członkowskimi. Zabrakło pół godziny, aby ten szczyt był rekordowy. Ten najdłuższy to nadal szczyt nicejski - mówiła w Polskim Radiu 24 korespondentka Beata Płomecka. O kulisach ostatnich wydarzeń w Brukseli opowiedział także Jarosław Guzy (PAP).
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska budżet UE 2021-2027 budżet unijny Bruksela Beata Płomecka Jarosław Guzy Polskie Radio 24 Antoni Opaliński

Michał Potocki: Ukraińcy dobrze oceniają pracę Sławomira Nowaka

- Z jednej strony bezpośrednie skutki pracy Sławomira Nowaka są widoczne i dobrze oceniają je Ukraińcy. Z drugiej strony Nowak i jego otoczenie postanowiło sobie na budowie dróg zarobić i to już Ukraińcom się nie podoba - powiedział w Polskim Radiu 24 dziennikarz "Dziennika Gazety Prawnej" i autor książek o współczesnej polityce ukraińskiej Michał Potocki.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Sławomir Nowak Ukraina korupcja infrastruktura Polskie Radio 24 Antoni Opaliński

Kryzys w USA, Europa debatuje. Świat walczy z koronawirusem

- Wszystko zależy od punktu widzenia. Z jednej strony mamy do czynienia z rosnącą ilością wykrytych przypadków wirusa, ale z drugiej jednak im więcej osób jest testowanych, tym więcej jest przypadków - powiedziała w Polskim Radiu 24 publicystka Irena Lasota z Waszyngtonu. Z kolei o walce z wirusem w Europie i szczycie w Brukseli w drugiej części "Świata w powiększeniu" mówiła Olga Doleśniak-Harczuk z Instytutu Staszica.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska koronawirus USA Stany Zjednoczone Polskie Radio 24 Antoni Opaliński

Dominika Cosic: to historyczne, najdłuższe w historii negocjacje Unii Europejskiej

- Dotychczasowy "szczyt szczytów" trwał 3 dni. Dzisiaj mamy dzień czwarty i nadal nie wiemy jak to wszystko się zakończy. To historyczne, najdłuższe negocjacje w historii Unii Europejskiej - mówiła w Polskim Radiue 24 brukselska korespondentka TVP Dominika Cosic.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska budżet UE 2021-2027 budżet unijny grupa wyszehradzka Mateusz Morawiecki Polskie Radio 24 Antoni Opaliński

Prof. Miszczak o szczycie UE w Brukseli: Unia potrzebuje sukcesu, a więc porozumienia

- Obrady w Brukseli są obserwowane przez cały świat, w tym przez konkurentów Unii Europejskiej. Dlatego istotną kwestią będzie wypracowanie wspólnego stanowiska, co można byłoby przedstawić jako sukces - powiedział prof. Krzysztof Miszczak z Zakładu Bezpieczeństwa Międzynarodowego Szkoły Głównej Handlowej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Bruksela Unia Europejska Antoni Opaliński pandemia budżet unijny

Demonstracje w Rosji przeciwko zmianom w konstytucji. Ekspert: w Moskwie dochodziło do brutalnych zatrzymań

- W plebiscycie za wprowadzeniem poprawek do rosyjskiej konstytucji zmanipulowanych mogło zostać 22 mln głosów. Podczas demonstracji w Moskwie służby porządkowe dopuszczały się nadmiernego użycia siły - powiedziała Anna Łabuszewska, publicystka, specjalista ds. Rosji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja Antoni Opaliński Władimir Putin konstytucja Moskwa demonstracje ŚWIAT Europa Europa Wschodnia

Węgierskie weto storpeduje przyjęcie planu budżetu UE? Ćosić: to nie są czcze pogróżki

- Przyjęcie planu unijnego budżetu to jeden z priorytetów niemieckiej prezydencji w Unii Europejskiej. Jeżeli będzie to powiązane z uzależnieniem unijnych funduszy od oceny praworządności, może to pokrzyżować Viktor Orban, który zagroził wetem - powiedziała Dominika Ćosić, korespondentka TVP w Brukseli.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Unia Europejska budżet unijny Antoni Opaliński Bruksela Węgry Viktor Orban Angela Merkel Niemcy