X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Antoni Opaliński

"Rząd podjął słuszną decyzję". Dyrektor CKE o przełożeniu terminów tegorocznych egzaminów

- Decyzje trzeba podejmować na bazie danych, a wynika z nich, że liczba osób zakażonych na koronawirusa rośnie. Stąd decyzja o przełożeniu egzaminów maturalnych i egzaminu ósmoklasisty - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja matura egzaminy maturalne egzamin ósmoklasisty Koronawirus w Polsce Marcin Smolik Antoni Opaliński

Hanna Shen: chiński rząd podaje nieprawdziwe informacje o liczbie zakażeń

- Z dokumentów wyciekających z Chin wiemy, że liczby, które oficjalnie podaje tamtejszy rząd, nie są prawdziwe. 14 marca, na przykład, 373 wyniki testów na koronawirusa w Wuhanie były pozytywne, a oficjalnie podano, że były tylko cztery przypadki zakażeń - powiedziała w Polskim Radiu 24 Hanna Shen, korespondentka polskich mediów na Dalekim Wschodzie. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Chiny koronawirus choroby zakaźne Antoni Opaliński

"Przerwać transmisję koronawirusa". Policja o głównym zadaniu w czasie pandemii

- Myśl przewodnia wszystkich obostrzeń i rozporządzeń, które są obecnie wprowadzane jest taka, żeby skutecznie przerwać transmisję koronawirusa. Chcemy skutecznie walczyć z pandemią - mówił w Polskim Radiu 24 kom. Dawid Marciniak z zespołu prasowego Komendy Głównej Policji.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce policja policja polska służby i bezpieczeństwo zdrowie bezpieczeństwo wirus pandemia COVID-19 Antoni Opaliński Polskie Radio 24 POLSKA

O. Stanisław Tasiemski: Kościół pragnie błogosławić świat pomimo ograniczeń

- Musimy zachowywać dystans i nie możemy pozwolić sobie na radość we wspólnocie, ale Kościół można urządzić u siebie w domu i trzeba też pamiętać, że w domu ma początek - powiedział w Polskim Radiu 24 o. Stanisław Tasiemski, dominikanin, KAI.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wielkanoc Koronawirus w Polsce wiara Kościół Kościół katolicki aktualności katolickie Wielki Post chrześcijaństwo Antoni Opaliński

Publicysta: nie można robić "clickbaitów" na śmierci ludzi tak jak "GW"

- We Włoszech ludzie umierają na skalę nieznaną od II wojny światowej. Nie można robić "clickbaitów" na śmierci ludzi tak jak "Gazeta Wyborcza". Każde media są zobowiązane do mówienia prawdy, bo Włosi teraz będą kojarzyć tę sytuację z Polską - powiedział w Polskim Radiu 24 Jakub Maciejewski z tygodnika "Sieci". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus Włochy pandemia media Gazeta Wyborcza Antoni Opaliński

Żołnierze WOT zaangażowani w walkę z koronawirusem. Szeremietiew: w takich działaniach są niezastąpieni

- Od dawna mówiłem, że mogą pojawić się sytuacje nadzwyczajne, a z taką mamy do czynienia obecnie, w których formacje rodzaju Wojsk Obrony Terytorialnej będą niezastąpione - powiedział Romuald Szeremietiew, były wiceminister obrony narodowej. - Chwała Bogu, że zaczęto odbudowywać tego typu oddziały - dodał ekspert ds. obronności.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Romuald Szeremietiew koronawirus Koronawirus w Polsce polityka Antoni Opaliński Wojska Obrony Terytorialnej wojsko armia

Polka mieszkająca w USA: w Nowym Jorku sytuacja jest tragiczna

- Od dwóch dni w Waszyngtonie jest zakaz wychodzenia na ulice. Restauracje serwują posiłki na wynos. Ogólnie w stolicy nie czuje się jeszcze tego, co dzieje się w Nowym Jorku, czyli że koronawirus jest wszędzie, a szpitale są przepełnione - powiedziała Irena Lasota, polska publicystka mieszkająca w Waszyngtonie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 USA Stany Zjednoczone koronawirus pandemia Antoni Opaliński epidemia Donald Trump Ameryka Północna ŚWIAT

Dlaczego koronawirus opanował Nowy Jork? Prof. Lewicki: izolacja mieszkańców jest tam niemożliwa

- Nowy Jork jest naturalnym miejscem, gdzie może rozsiewać się wirus. (…) To nietypowe miasto jak na standardy USA. We wszystkich dzielnicach jest ogromna liczba wysokich budynków z niewielkimi mieszkaniami, w których brakuje miejsca na pralkę czy kuchnię. Nowojorczycy w zdecydowanej części nie posiadają samochodów, a korzystają z transportu publicznego - powiedział prof. Zbigniew Lewicki, amerykanista.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 koronawirus Stany Zjednoczone USA ŚWIAT Zbigniew Lewicki Antoni Opaliński Ameryka Północna Donald Trump pandemia Nowy Jork

Prof. Żurawski vel Grajewski: obraz potęgi UE był wykreowany przez propagandę

- Unia Europejska była tworzona do innych rzeczy niż reagowanie kryzysowe. Ci, którzy wiedzieli, jaka jest jej natura, nie powinni być rozczarowani. A ci, którzy dali się uwieść temu obrazowi, naturalnie teraz reagują rozczarowaniem - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Opaliński ŚWIAT Europa Unia Europejska Włochy koronawirus COVID-19 pandemia Chiny USA

Koronawirus w Polsce. Epidemiolog: nadal trwa etap wzrostu liczby zachorowań i zgonów

- Nawet spadek liczby osób zakażonych nie oznacza, że wirusa nie ma i już nie zakaża. Nastąpi to wówczas, gdy większa grupa naszej populacji będzie odporna po zakażeniu, przechorowaniu i wyzdrowieniu - powiedziała w Polskim Radiu 24 prof. Iwona Paradowska-Stankiewicz, epidemiolog.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce zdrowie choroba choroby zakaźne wirus wirusy pandemia Antoni Opaliński

Publicysta: tarcza antykryzysowa to ulga dla przedsiębiorców

- Dobrze się stało, że ustawa została ekspresowo podpisana. Dobrze, że zasady, które się w niej znalazły, działają już od nowego miesiąca. To zapewnia części przedsiębiorców pewien rodzaj ulgi - powiedział w Polskim Radiu 24 o tarczy antykryzysowej Mateusz Kosiński, publicysta portalu Tysol.pl. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA tarcza antykryzysowa Koronawirus w Polsce przedsiębiorca kryzys gospodarczy Antoni Opaliński