X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Antoni Opaliński

Dr Krzysztof Rak o działaniach Piłsudskiego: balansował między Niemcami a ZSRR, by wzmocnić pozycję Polski

- Okazało się na szczęście dla nas, że i Niemcy i Związek Sowiecki w owym czasie były za słabe, mocarstwa zachodnie też nie były gotowe na zmianę porządku europejskiego. Dzięki temu Piłsudski miał pewne pole manewru i starał się balansować pomiędzy Niemcami a Rosją - mówił w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Rak, historyk, autor książki "Piłsudski między Stalinem a Hitlerem". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Rosja Antoni Opaliński 17 września 1939 ZSRR historia Polski Niemcy Józef Piłsudski II wojna światowa

Albert Świdziński: Australijczycy wybrali okręty, które mogą operować z dala od wód przybrzeżnych

- Australijczycy dokonali wyboru permanentnie. Trajektoria, z której wynika, że będą trzymać się bliżej Stanów Zjednoczonych i po ich stronie opowiedzą się w konflikcie hegemonicznym była raczej jasna do przewidzenia - mówił w Polskim Radiu 24 Albert Świdziński (portal Strategy&Future).
Zobacz więcej na temat:  USA Polskie Radio 24 polityka Wielka Brytania Antoni Opaliński Australia Chiny

"Dyktatura większości". Prof. Ryszard Legutko o Parlamencie Europejskim

- Wszystkie komisje, cała władza, są w rękach lewicowej większości, to ok. 80 proc. Parlamentu Europejskiego. To większość, która robi właściwie wszystko, co chce. Decydują nie tylko o tym, kto rządzi, ale też jak należy interpretować czy omijać prawo - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Ryszard Legutko, europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Polska w Unii Europejskiej Komisja Europejska Prawo i Sprawiedliwość Ryszard Legutko Antoni Opaliński

Forum Belwederskie. Łukasz Kulesa: Polska i Wielka Brytania wciąż mają wiele wspólnych interesów

- Nasi brytyjscy partnerzy i goście jednoznacznie mówili nam, że Wielkiej Brytanii uda się zrobić dwie rzeczy jednocześnie: zachować silne związki z państwami europejskimi i Polską oraz zwiększyć zainteresowanie sprawami globalnymi - mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Kulesa (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych).
Zobacz więcej na temat:  polityka Polskie Radio 24 Antoni Opaliński ŚWIAT Wielka Brytania USA Australia

"Współpracuje z Rosją, by umocnić swoją pozycję". Grzegorz Kuczyński o polityce Łukaszenki

- Łukaszenka jest uzależniony od Putina, jeśli chodzi o utrzymanie rządów na Białorusi. Natomiast zdaje sobie sprawę z tego, że im szybciej odda suwerenność tego kraju w ręce Kremla, tym szybciej Kreml się go pozbędzie - mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Kuczyński, ekspert ds. Rosji.   
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Antoni Opaliński Europa Rosja Białoruś Kreml Władimir Putin Aleksander Łukaszenka

Ćwiczenia Zapad-21. Agnieszka Legucka: powinniśmy się im bacznie przyglądać

- Biorąc pod uwagę wydarzenia ostatniego roku i to, co dzieje się na Białorusi obecnie - przyśpieszony proces integracji z Rosją - to rzeczywiście powinniśmy bacznie przyglądać się tym ćwiczeniom. Ostatni rok pokazał, że spirala agresywnej polityki się nakręca - mówiła w Polskim Radiu 24 Agnieszka Legucka (PISM).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Rosja wojsko ćwiczenia wojskowe Białoruś NATO Polski Instytut Spraw Międzynarodowych Antoni Opaliński Zapad 2021

Hanna Shen o pomocy Polski dla Tajwanu: to okazja do zacieśnienia współpracy

- W komentarzach publicyści, politycy mówią o tym że, fakt, że cztery kraje z Europy Środkowej - Litwa, Słowacja, Czechy, a po nich Polska - udzieliły takiej pomocy Tajwanowi, pokazuje, że to jest region, z którym Tajwan powinien zacieśniać współpracę - mówiła w Polskim Radiu 24 Hanna Shen.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Antoni Opaliński koronawirus COVID-19 szczepionka szczepienia Tajwan Azja

"Będzie eskalacja napięcia". Waszczykowski o zamachach w Kabulu

- Amerykanie zapowiedzieli odwet za zamachy w Kabulu. Nie mając dużych sił zbrojnych na terenie Afganistanu, jest możliwość tylko uderzeń poprzez drony, czy uderzeń lotniczych, rakietowych. To nie są nigdy precyzyjne uderzenia, mogą prowadzić do ofiar cywilnych lub wśród talibów. (...) To będzie eskalowało - mówił w Polskim Radiu 24 były szef MSZ, europoseł PiS Witold Waszczykowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Witold Waszczykowski Antoni Opaliński ŚWIAT Bliski Wschód Afganistan zamach Kabul terroryzm

Afganistan pod rządami talibów. Talaga: to będzie federacja komendantów

- Nie ma żadnej pewności, że silny komendant z południa, z Kandaharu na przykład, nie będzie chciał gościć ludzi, których zachód uznaje za terrorystów - powiedział w Polskim Radiu 24 o sytuacji w Afganistanie Andrzej Talaga z Warsaw Enterprise Institute. - To będzie zawsze federacja, konfederacja komendantów lokalnych, którzy generalnie uznają przywództwo talibanu - ocenił. 
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Talaga Antoni Opaliński ŚWIAT Bliski Wschód Afganistan talibowie

"Nie rozumieją polskiej racji stanu". Parys o politykach opozycji w Usnarzu Górnym

- Żeby opuścić lotnisko w Mińsku, trzeba mieć wizy białoruskie. Ci ludzie musieli je otrzymać, nie przedarli się na Białoruś przez zieloną granicę - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Parys, były szef MON. Jego zdaniem władze Białorusi "wykonują pewną operację przemytniczo-polityczną", w którą "wpisują się" przedstawiciele polskiej opozycji. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jan Parys Antoni Opaliński Białoruś imigranci w Europie imigracja Aleksander Łukaszenka

"Gorsza od obecności Ameryki jest jej nieobecność". Prof. Lewicki o konsekwencjach chaosu w Kabulu

- To skompromituje Amerykę w świecie, ale - co gorsze - sprawi, że Amerykanie nie będą chcieli angażować się w sprawy, które nie leżą w ich bezpośrednim interesie - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Zbigniew Lewicki, amerykanista z UKSW, komentując sytuację w Afganistanie. - Amerykanie przestaną interesować się całym światem, a jest tylko jedna rzecz gorsza od obecności Ameryki wszędzie - to nieobecność Ameryki wszędzie, a do tego prawdopodobnie dojdzie - powiedział. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Antoni Opaliński Zbigniew Lewicki Bliski Wschód Afganistan USA talibowie Ameryka

Grzywaczewski o sytuacji na granicy z Białorusią: to może być wstęp do naprawdę dużego kryzysu

- To, co teraz obserwujemy, to może być wstęp do prawdziwie dużego kryzysu, jaki potencjalnie może się pojawić, jeżeli władze w Mińsku spróbują dokonać manewru masowego przerzucania na granicę Polski nielegalnych migrantów czy uchodźców z Afganistanu - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Grzywaczewski, dziennikarz, autor reportaży.
Zobacz więcej na temat:  Antoni Opaliński Tomasz Grzywaczewski Polskie Radio 24 ŚWIAT Białoruś migracja Europa

"Silny przywódca Niemiec, słaby Europy". Rybińska o bilansie rządów Merkel

- Z jednej strony, Angela Merkel pozostawia po sobie Nord Stream 2 i pewne sukcesy na ostatnim odcinku, czyli przywrócenie dobrych relacji z USA, z drugiej: podstawowe problemy Europy nie zostały rozwiązane - powiedziała w Polskim Radiu 24 Aleksandra Rybińska, publicystka "Sieci". - Jest to bilans bardzo mieszany, bo Angela Merkel była bez wątpienia silnym przywódcą Niemiec, ale słabym przywódcą Europy - oceniła. 
Zobacz więcej na temat:  Antoni Opaliński ŚWIAT Angela Merkel Niemcy Rosja Władimir Putin Nord Stream 2

Jacek Karnowski: rząd ma większość, współpraca z Kukiz'15 nie jest epizodyczna

- Myślę, że rząd dysponuje większością. Według wyliczeń, obecnie popiera go 229 posłów Zjednoczonej Prawicy oraz trzech posłów Pawła Kukiza, włącznie z Pawłem Kukizem. W sumie daje to 232 głosy - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Karnowski, redaktor naczelny tygodnika "Sieci".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Antoni Opaliński Jacek Karnowski polityka Prawo i Sprawiedliwość Sejm

"Plan Lecha Kaczyńskiego wyprzedził podobne inicjatywy w Europie". Magdalena Gawin o odbudowie Pałacu Saskiego

- Nie może być tak, że głównym obiektem kojarzącym się z Warszawą jest Pałac Kultury i Nauki. Dobrze byłoby, gdyby Warszawiacy odzyskali to, co zostało im zabrane - mówiła w Polskim Radiu 24 Magdalena Gawin (historyk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Opaliński POLSKA Pałac Saski Warszawa Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego