X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Antoni Opaliński

Reakcje świata na działanie Rosji. Witold Waszczykowski: są nieadekwatne

- Reakcje Brukseli na to, co dzieje się w Europie Wschodniej, są skromne, raczej są delikatne, dlatego że w świecie zachodniej Europy mamy polityków, którzy chcą przede wszystkim robić biznes z Rosją - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Witold Waszczykowski, europoseł PiS, były szef MSZ. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Rosja Ukraina Europa Wschodnia Donbas Bliski Wschód Europa Władimir Putin Witold Waszczykowski Antoni Opaliński USA Unia Europejska

Rosja wycofuje wojska. Grzywaczewski: to jeszcze nic nie oznacza

- Uważam, że jest to stara sprawdzona taktyka rosyjska - trochę do przodu, trochę do tyłu, czyli eskalujemy napięcie, potem je redukujemy, a później eskalujemy - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Tomasz Grzywaczewski, dziennikarz, autor książek o sprawach wschodnioeuropejskich.  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Polskie Radio 24 ŚWIAT Antoni Opaliński Rosja Ukraina Europa Wschodnia Władimir Putin Donbas

"Rosji nie można ignorować". Jakub Benedyczak o konflikcie na Ukrainie

- Joe Biden z jednej strony nakłada na Rosję sankcję, ale takie, aby nie były bardzo odczuwalne, z drugiej strony jest gotowy spotkać się z Władimirem Putinem i jakoś unormować sytuację, choćby wobec Ukrainy - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Benedyczak (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych).
Zobacz więcej na temat:  polityka Polskie Radio 24 Antoni Opaliński ŚWIAT Rosja Władimir Putin Joe Biden Witold Waszczykowski Tadeusz Płużański

"Powrót do zimnowojennych rozwiązań". Waszczykowski o propozycji spotkania Biden-Putin ws. Ukrainy

- Jestem zadziwiony propozycją spotkania na szczycie. Mam nadzieję, że Ukraińcy nie dopuszczą do tego, aby znowu rosyjsko-amerykańska dyplomacja ponad ich głowami decydowała o losach tego kraju - mówił w Polskim Radiu 24 Witold Waszczykowski, były minister spraw zagranicznych.
Zobacz więcej na temat:  polityka Polskie Radio 24 Antoni Opaliński ŚWIAT Rosja Władimir Putin Joe Biden Witold Waszczykowski Tadeusz Płużański

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Dr Korkuć: kłamstwo obrasta nowymi próbami manipulacji

- Zawsze będzie część rzeczy, których nie wiemy, bo ta zbrodnia i to kłamstwo, nawet po ujawnieniu, obrasta nowymi przemilczeniami, nowymi próbami manipulacji - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Maciej Korkuć z Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie i Akademii Ignatianum.
Zobacz więcej na temat:  Katyń POLSKA Polskie Radio 24 Antoni Opaliński Zbrodnia Katyńska historia Polski społeczeństwo

Ekspert o wojskach NATO: doświadczenia ukraińskie ukazują potrzebę budowania zdolności połączonych

- Amerykanie dysponują już tutaj, w Europie, pewnym zasobem, ale dzisiaj chociażby doświadczenia kierunku ukraińskiego ukazują potrzebę, wręcz wymóg, budowania zdolności połączonych (wspólnego działania różnych rodzajów wojsk - red.) - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Raubo z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Zobacz więcej na temat:  USA NATO Europa ŚWIAT Antoni Opaliński Polskie Radio 24 wojsko armia Ukraina

"Białorusini nie ulegną tej propagandzie". Ekspert ds. wschodnich o podsycaniu antypolskich nastrojów przez Łukaszenkę

- Uderzenie w szkoły językowe i organizacje harcerskie mogłoby faktycznie zaszkodzić strukturze Polaków na Białorusi. Pokazuje to też, że mają doskonałe rozpoznanie, jak ta mniejszość funkcjonuje - powiedział w Polskim Radiu 24 Bartosz Tesławski, redaktor naczelny portalu NaWschodzie.eu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja Ukraina Antoni Opaliński Polskie Radio 24 Białoruś Polacy na Białorusi

"Powtarzający się scenariusz". Paweł Bobołowicz o sytuacji w Donbasie

- Właściwe co roku na Ukrainie mniej więcej o tej samej porze, czyli wiosną pojawia się temat, że Rosja ściąga dodatkowe siły i zwiększa się prawdopodobieństwo bezpośredniej agresji na tereny ukraińskie i co roku, całe szczęście, do tej większej, pełnofrontowej agresji do tej pory nie dochodziło. Jednak co roku te informacje zmuszają Ukrainę do pewnych reakcji - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Bobołowicz (korespondent polskich mediów w Kijowie). Gościem audycji był również Paweł Rakowski (komentator polityki bliskowschodniej).     
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Antoni Opaliński Rosja Ukraina Europa Wschodnia Donbas Bliski Wschód Europa

"Można zobaczyć, że w Izraelu są też chrześcijanie". Paweł Rakowski o Wielkanocy na Zachodnim Brzegu

- W tym roku drzwi Bazyliki Grobu Bożego są otwarte dla tych nielicznych szczęśliwców, którzy mogą partycypować w uroczystościach Wielkanocy. Świat może zobaczyć izraelskich chrześcijan, którzy z reguły znikają w grobie tłumów pielgrzymów z całego świata i nie są zauważani - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Rakowski, komentator polityki bliskowschodniej. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Antoni Opaliński Wielkanoc

Budzisz: elity w Rosji są przekonane, że państwo musi być silne militarnie, inaczej przestanie istnieć

- Mamy do czynienia z pewną świadomością, głęboko zakorzenionym przekonaniem rosyjskiej elity, że bez silnego państwa, silnego w tradycyjnym rozumieniu - wojskowym, policyjnym - Rosja przestanie istnieć. Ze względu na dystans, rozmiar kraju, jedynym czynnikiem integrującym jest siła wojskowo-polityczna - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Marek Budzisz, ekspert ds. wschodnich.
Zobacz więcej na temat:  Antoni Opaliński Polskie Radio 24 Rosja Europa ŚWIAT

Niemcy zablokowały Fundusz Odbudowy. Prof. Bainczyk: to wynika z nadrzędności prawa krajowego

- W odniesieniu do ostatniego sporu wokół instrumentu Unii na rzecz odbudowy takim przedmiotem kontroli federalnego TK jest właśnie zasada demokracji, rozumiana jako utrzymanie prawa Bundestagu do decydowania o budżecie - powiedziała w Polskim Radiu 24 dr hab. Magdalena Bainczyk, z Instytutu Zachodniego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Antoni Opaliński Niemcy Unia Europejska

Donald Trump znów aktywny w internecie. Piotrowski: to ważne dla jego politycznej przyszłości

- Jest to wynik pewnego faktu, że jednak jest byłym prezydentem USA. Z racji, że cyfryzacja postępuje, zwłaszcza teraz w pandemii, to ten wymiar założenia strony ma większe znaczenie - powiedział w Polskim Radiu 24 Mateusz Piotrowski, z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Polskie Radio 24 ŚWIAT Antoni Opaliński USA Donald Trump Ameryka Polski Instytut Spraw Międzynarodowych media społecznościowe

Aresztowania Polaków na Białorusi. Ekspert: surowe wyroki osłabiłyby atut w rękach Łukaszenki

- Jeśli polska mniejszość ma być zakładnikiem Łukaszenki wobec Zachodu, to bardzo surowe wyroki wobec działaczy sprawiłyby, że ten atut w rękach Łukaszenki nie byłby tak mocny, jak jest w tej chwili - powiedział w Polskim Radiu 24 Grzegorz Kuczyński, ekspert ds. polityki wschodniej, odnośnie do działań władz Białorusi wobec mniejszości polskiej.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Europa ŚWIAT Polskie Radio 24 Antoni Opaliński Aleksander Łukaszenka