more_horiz
PR24 Portal
Section05

Antoni Trzmiel

"Część spójnego systemu wspierania rodzin". Wiceminister Socha o programie Maluch Plus

- Rząd utrzymuje programy społeczne w takiej formie, w jakiej były, niektóre jak widać zwiększamy, łączymy też nasze źródła finansowania ze środkami unijnymi, liczymy nie tylko na uproszczenie procedur inwestycyjnych, ale też na efekt synergii tych środków - mówiła w Polskim Radiu 24 Barbara Socha, wiceminister rodziny i polityki społecznej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA rodzina dzietność dzieci społeczeństwo Antoni Trzmiel Barbara Socha Maluch plus

NAGRODA MEDIÓW PUBLICZNYCH Nagrody Mediów Publicznych 2022. Anna Popek: sposób opowiadania historii wpływa na kolejne pokolenie

- Media publiczne należą do narodu, reprezentują głos Polaków i dbają o to, by pokazywać prawdę najbliższą narodowi polskiemu - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Popek, przewodnicząca kapituły Nagród Mediów Publicznych. - To, jak opowiadamy historię, wpływa na to, jak ona jest zapamiętywana i dobierana i jak kształtuje kolejne pokolenia - zaznaczyła.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media publiczne Antoni Trzmiel Anna Popek KULTURA FILM MUZYKA

Katar 2022. Sprawozdawcy Polskiego Radia o szansach Polski w starciu z Argentyną

Na piłkarskich mistrzostwach świata w Katarze Polska zmierzy się z Argentyną w meczu grupowym. Dziennikarze Polskiego Radia, Tomasz Kowalczyk i Filip Jastrzębski, którzy obserwują zmagania Polaków w Katarze, zwracają uwagę, że spotkanie będzie także pojedynkiem dwóch wielkich kopaczy: Roberta Lewandowskiego i Lionela Messiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA SPORT mistrzostwa świata Antoni Trzmiel

"Są teatralne, jakby odczytywane". Prof. Domański o wystąpieniach Tuska

- Gdyby porównać wystąpienia Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego, to wystąpienia lidera PO są takie teatralne, nieautentyczne - tak jakby odczytywane [...]. Prezes PiS z kolei jest autentyczny, mówi na luzie - ocenił w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański socjolog PAN. W audycji odniósł się też do "strategii Donalda Tuska".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel Henryk Domański POLSKA polityka Platforma Obywatelska Donald Tusk

Andrij Melnyk nowym wiceszefem MSZ Ukrainy. Prof. Szumiło: decyzji nie należy odbierać jako antypolskiej

Mianowanie Andrija Melnyka na wiceszefa MSZ Ukrainy wywołało sporo kontrowersji w Polsce. Dyplomata zasłynął bardzo krytycznymi uwagami pod adresem rządu RFN po rosyjskiej inwazji na Ukrainę oraz wypowiedziami usprawiedliwiającymi masakry polskiej ludności, którymi miał dowodzić lider OUN Stepan Bandera. - Nie należy tego wyboru odbierać jako antypolskiego, tylko raczej wewnętrzną sprawę ukraińską - komentował w Polskim Radiu 24 prof. Mirosław Szumiło historyk z UMCS w Lublinie.   
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 Antoni Trzmiel

"Opowieść o Polsce sprzed 2015 r.". Życzkowski o politykach opozycji w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego

- Tu nie ma przypadków, mamy np. informacje, że syn pani marszałek pracuje w szpitalu "marszałkowskim", a jej synowa nadzoruje inną jednostkę, podległą de facto swojej teściowej. Nie wygląda to dobrze - mówił w Polskim Radiu 24 Janusz Życzkowski, redaktor naczelny "Gazety Lubuskiej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel POLSKA gospodarka polska społeczeństwo lubuskie Platforma Obywatelska samorząd

Gen. Roman Polko: Ukraina ma prawo do obrony

- Warto by poczynić pewne ustalenie ze stroną ukraińską, aby jakiś kolejny zabłąkany pocisk nie wpadł na terytorium Polski. Należałoby wyznaczyć szerszy pas, powiadamiając też stronę rosyjską, w którym niszczone byłyby wszelkie obiekty, samoloty czy rakiety, ponieważ chcemy chronić bezpieczeństwo naszych obywateli - mówił w Polskim Radiu 24 gen. Roman Polko były szef BBN i dowódca GROM.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja wojna na Ukrainie wojna 2022 Ukraina wybuch w Przewodowie Antoni Trzmiel

Jan Parys: Rosja skompromitowała się jako supermocarstwo, nikt już jej nie traktuje poważnie

- To, że 19 państw i Unia Europejska są w stanie uzgodnić jednoznaczny komunikat ws. agresji rosyjskiej na Ukrainę, jest wielkim sukcesem państw zachodnich i klęską Rosji, która znajduje się w izolacji międzynarodowej. Widać wyraźnie, że Rosji nie udało się przekonać nikogo na świecie do tych buńczucznych zapowiedzi, że zwycięża czy walczy z nazizmem - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Parys, były minister obrony narodowej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Rosja Ukraina serwis wschodni wojna 2022 Jan Parys Antoni Trzmiel USA Joe Biden Xi Jinping Chiny

"Utrzymanie tych terenów byłoby katastrofą wojskową". Ekspert o wycofaniu się Rosjan z obwodu chersońskiego

- Dalsze utrzymywanie tego przyczółka zakończyłoby się katastrofą wojskową liczoną w tysiącach zabitych, tysiącach rannych, tysiącach jeńców i w stracie bardzo dużych ilości sprzętu - powiedział w Polskim Radiu 24 Grzegorz Kuczyński, ekspert ds. wschodnich (Polska Press).
Zobacz więcej na temat:  Antoni Trzmiel Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Rosja Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022

Wybory do Kongresu USA. Amerykanista: "czerwona fala" nie tak duża, ale to nie porażka Republikanów

- "Czerwona fala", która była spodziewana, czyli dosyć duże zwycięstwo Republikanów, jeśli chodzi o obie izby amerykańskiego Kongresu, faktycznie, w chwili obecnej, wydaje się mniejsza, niż początkowo sądziliśmy. Nie oznacza to jednak, że to republikańska porażka - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Tomasz Winiarski, amerykanista publikujący w tygodniku "Niedziela".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT wybory w USA Polskie Radio 24 Ameryka USA Kongres USA Stany Zjednoczone Antoni Trzmiel

Wizyta Olafa Scholza w Chinach. Cywiński: jej część jest spowita milczeniem

- Niemcy wolą nie mówić o tym, jakie kontrakty zawierają z Państwem Środka - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Cywiński z "Sieci" komentując piątkową wizytę kanclerza Niemiec Olafa Scholza w Pekinie i spotkanie z Xi Jinpingiem. - Żeby wygłosić sprzeciw wobec użycia przez Rosję broni atomowej nie trzeba było latać do Chin - dodał.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Europa Zachodnia Niemcy Olaf Scholz Chiny Antoni Trzmiel

Wybory w USA. Iwo Bender: to Donald Trump jest de facto liderem republikanów

- Donald Trump już od roku rzuca coraz mniej zawoalowane aluzje, że zamierza kandydować po raz kolejny. Ostatnio podczas wiecu podkreślał, że ponad 70 proc. republikanów sobie tego życzy, a jego najbliższy konkurent Ron DeSantis ma poparcie tylko 10 proc. wyborców, Mike Pence zaś - ok. 7 proc. - mówił w Polskim Radiu 24 Iwo Bender, publicysta, ekspert ds. polityki amerykańskiej (telewizja EWTN).  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Rosja Ukraina serwis wschodni wojna 2022 USA Joe Biden wybory w USA Antoni Trzmiel

Wybory do Kongresu USA. Jan Parys: Waszyngton nie zrezygnuje ze wspierania Ukrainy

- Mamy wybory uzupełniające do parlamentu w USA, prezydent się nie zmienia, a to prezydent kreuje politykę. Oczywiście, gdy towarzyszy mu życzliwe nastawienie parlamentu, jest mu łatwiej, ale to nie jest tak, żeby kongresmeni mogli całkowicie zablokować politykę prezydenta - mówił w Polskim radiu 24 Jan Parys, były minister obrony narodowej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Rosja Ukraina serwis wschodni wojna 2022 Jan Parys Antoni Trzmiel USA Joe Biden

Waloryzacja rent i emerytur. Stanisław Szwed: robimy wszystko, by ochronić najsłabszych

- Dzisiaj mamy trudną sytuację, inflacja uderza w nasze portfele, stąd najróżniejsze działania, które podejmujemy, żeby ochronić rodzinę i seniorów - mówił w Polskim Radiu 24 Stanisław Szwed, wiceminister rodziny i polityki społecznej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 GOSPODARKA Antoni Trzmiel POLSKA gospodarka polska inflacja społeczeństwo walka z inflacją Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej emerytura waloryzacja emerytur Stanisław Szwed