X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Antoni Trzmiel

"To zwykła, niska zemsta". Zarembiuk o uchodźcach sprowadzanych przez Białoruś

- Mszcząc się na Zachodzie i Unii Europejskiej, Białoruś przysyła na granice z Polską i Litwą uchodźców m.in. z Iraku i krajów afrykańskich. Najpierw wysyła po nich samoloty, zarabia na tym pieniądze, później uchodźcy proszą o azyl w Polsce i na Litwie. To państwowe piractwo - mówił w Polskim Radiu 24 Aliaksandr Zarembiuk (fundacja "Białoruski Dom").
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś Aleksander Łukaszenka Europa Polskie Radio 24 Rosja Unia Europejska Piotr Wawrzyk Antoni Trzmiel Litwa

"To gwarantuje stabilną większość parlamentarną". Wróblewski o powrocie Janowskiej

- Ubolewam, że doszło do takiej w sytuacji, w której posłowie opuścili nasz klub. Mam nadzieję, że w przyszłości takie sytuacje nie będą się powtarzały i będziemy rozwiązywać wszelkie różnice zdań - powiedział w Polskim Radiu 24 Bartłomiej Wróblewski (PiS).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zjednoczona prawica Prawo i Sprawiedliwość polityka Bartłomiej Wróblewski Antoni Trzmiel Polskie Radio 24

Maciej Świrski: Izrael działa wbrew swoim interesom

- Polska jest jedynym dużym krajem w Europie, który nie bierze udziału w żadnych antyizraelskich akcjach na poziomie państwowym czy wewnątrzpaństwowym prowadzonych przez rozmaite organizacje społeczne, sponsorowanych także przez państwa - mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Świrski (Reduta Dobrego Imienia).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA dyplomacja Polityka zagraniczna Polski polityka historyczna Izrael reprywatyzacja Holokaust polityka Antoni Trzmiel

"Miejsce szczególne dla historii II RP". Jerzy Bombczyński o odbudowie Pałacu Saskiego

- To tam była siedziba Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, tam złamano szyfry niemieckiej Enigmy, ale i szyfry Armii Czerwonej w 1920 r., tam pracowano, by przyczynić się do zwycięstwa Polski w wojnie polsko-bolszewickiej - mówił w Polskim Radiu 24 Jerzy Bombczyński, prezes Stowarzyszenia Saski 2018.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Antoni Trzmiel Pałac Saski Warszawa II wojna światowa historia Polski społeczeństwo

Cezary Gmyz: to nieprawda, że Polsce zostaną odebrane środki z Funduszu Odbudowy

- Europejski Fundusz Odbudowy rzeczywiście jest tak skonstruowany, że można wstrzymać wypłatę w momencie, w którym pojawi się podejrzenie, że przy wydatkowaniu tych pieniędzy mogłoby dojść do korupcji, a mechanizmy mające temu przeciwdziałać są zbyt słabe. Jednak nasz program wykorzystania tych funduszy został napisany ze wszystkimi bezpiecznikami - mówił w Polskim Radiu 24 Cezary Gmyz, korespondent TVP w Niemczech, dziennikarz śledczy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Cezary Gmyz Antoni Trzmiel POLSKA Krajowy Plan Odbudowy fundusze unijne polityka

"Europa Środkowa musi znajdować się w sferze zainteresowania USA". Szeremietiew o Trójmorzu

- Mamy w Stanach Zjednoczonych próbę wmontowania Niemiec w pewien układ, który ma posłużyć polityce USA jeżeli chodzi o rozgrywkę światową (…) Jednak już zaczynają się ujawniać sprzeczności interesów Berlina i Waszyngtonu - mówił w Polskim Radiu 24 Romuald Szeremietiew, były minister obrony.
Zobacz więcej na temat:  Niemcy POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel USA Trójmorze Romuald Szeremietiew

"Należy temu przyklasnąć". Jan Pietrzak o odbudowie Pałacu Saskiego

Odbudowywanie tego jest rzeczą rozsądną, godną, ze wszech miar godną poparcia. Bardzo dobrze, że wszystko, co się da w Warszawie odbudować z czasów przedwojennych, co nosiło jakąś wartość państwową, historyczną, że się odbudowuje - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Pietrzak o pomyśle odbudowy Pałacu Saskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jan Pietrzak Antoni Trzmiel POLSKA Warszawa Pałac Saski prezydent Andrzej Duda

"Ten format współpracy staje się coraz bardziej istotny". Paweł Bobołowicz o Trójkącie Lubelskim

- Wydaje się, że ta inicjatywa, chociaż początkowo była krytykowana, rzeczywiście zaczyna działać. To jest format, który skupia państwa mające wspólne interesy, co jest szczególnie istotne w sytuacji, którą obserwujemy w Unii Europejskiej - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Bobołowicz, publicysta i specjalista ds. wschodnich.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 polityka Antoni Trzmiel Ukraina Litwa Trójkąt Lubelski Zbigniew Rau dyplomacja stosunki polsko-ukraińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych

"Zbudowanie energetyki jądrowej jest niezbędne". Naimski o bezpieczeństwie energetycznym

- Żaden kraj członkowski UE nie może zakazać drugiemu czegokolwiek, jeżeli chodzi o energetykę i bezpieczeństwo energetyczne - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Naimski, pełnomocnik Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej, komentując plany budowy energetyki atomowej w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA odnawialne źródła energii energetyka energia energia odnawialna OZE Piotr Naimski Antoni Trzmiel

Rocznica agresji Niemiec na Rosję. Prof. Zbigniew Krysiak: nie ma woli, by te wydarzenia nagłaśniać

- Niestety są osoby z kręgów CDU, które marzą o wielkich Niemczech. Pojawiają się w zakulisowych rozmowach wątki mówiące o żalu, że Niemcy przegrały wojnę, przy jednoczesnym potępieniu Hitlera i obozów koncentracyjnych - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Zbigniew Krysiak (Instytut Myśli Schumana).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Polska w Unii Europejskiej Rosja Niemcy Antoni Trzmiel

Pełnomocnik b. więźnia Auschwitz o orzeczeniu TSUE

- Sprawa trafiła do TSUE i nagle pojawiło się poparcie Komisji Europejskiej, pani Very Jourovej, która to Komisja wyraziła stosunek akceptujący argumentację prawników - polskich prawników - reprezentujących niemieckich wydawców - mówił w Polskim Radiu 24 mec. Lech Obara, pełnomocnik Stanisława Zalewskiego, byłego więźnia Auschwitz.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Luksemburg Trybunał Sprawiedliwości UE Auschwitz Niemcy sąd sądownictwo Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel