more_horiz
PR24 Portal
Section05
Antonio Guterres

"Mariupol to kryzys w kryzysie". Sekretarz generalny ONZ deklaruje pomoc w ewakuacji cywilów

Antonio Guterres, sekretarz generalny ONZ, nazwał sytuację w Mariupolu "kryzysem w kryzysie". Potwierdził, że ONZ i Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża zaangażują się w ewakuację cywilów z Azowstalu. Odwiedzając Ukrainę Guterres mógł także zobaczyć rezultaty zbrodni wojennych w Buczy i Borodziance. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina Rosja wojna 2022 serwis wschodni Wołodymyr Zełenski Antonio Guterres ONZ Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ)

"To tylko utrudni negocjacje". Zełenski o rosyjskich "pseudoreferendach" w Doniecku i Ługańsku

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ocenił, że możliwe przeprowadzenie referendum o "przyłączeniu" do Rosji samozwańczych Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej dodatkowo utrudni negocjacje.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Ukraina ŚWIAT Europa Europa Wschodnia wojna na Ukrainie serwis wschodni wojna 2022 Wołodymyr Zełenski Antonio Guterres ONZ Kijów Donieck Ługańsk

Sekretarz generalny ONZ na Ukrainie. "Wyobraziłem sobie moją rodzinę, wnuczki biegające w panice"

- Przerażające miejsce - tak podkijowską Buczę opisał sekretarz generalny ONZ. Antonio Guterres odwiedził miasto, w którym Rosjanie dokonywali zbrodni na cywilach, ale też zbombardowaną przez Rosjan Borodziankę. Ma się również spotkać z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim oraz szefem ukraińskiej dyplomacji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina ONZ Antonio Guterres wojna na Ukrainie wojna 2022 zbrodnie wojenne ludobójstwo

Sekretarz generalny ONZ z Moskwy przyjechał do Polski. W Rzeszowie rozmawiał z Andrzejem Dudą

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w Rzeszowie z wracającym z rozmów w Moskwie sekretarzem generalnym ONZ Antoniem Guterresem - poinformowała Kancelaria Prezydenta. Po wizycie w Rzeszowie sekretarz generalny uda się do Kijowa na spotkanie z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim. Tematem będzie sytuacja na Ukrainie oraz misja ONZ w tym kraju.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Andrzej Duda prezydent ONZ Antonio Guterres Ukraina wojna 2022 serwis wschodni pomoc Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ)

"To wizyta w imieniu społeczności międzynarodowej". Szczerski o spotkaniach szefa ONZ w Moskwie

Ambasador Polski przy ONZ Krzysztof Szczerski powiedział, że wizyta sekretarza generalnego ONZ Antonio Guterresa w Moskwie, to nie jest wizyta "w imieniu jakiegokolwiek państwa, bo te uważam za bezsensowne; to jest wizyta w imieniu społeczności międzynarodowej, trzeba powstrzymać Putina od działań w Ukrainie".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT ONZ Krzysztof Szczerski Moskwa Rosja wojna 2022 Ukraina Antonio Guterres dyplomacja Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) Europa

Talibowie domagają się miejsca na forum ONZ. Rząd w Kabulu mianował nowego ambasadora przy Narodach Zjednoczonych

Talibowie, którzy przejęli władzę w Afganistanie, zwrócili się do sekretarza generalnego ONZ o zgodę na udział w sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ ich ministra spraw zagranicznych Amira Khana Muttakiego. Wyznaczyli też nowego stałego przedstawiciela Afganistanu w ONZ.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT ONZ Ameryka USA Afganistan talibowie Antonio Guterres Nowy Jork Kabul Stany Zjednoczone

"To dla nas chwila prawdy. To moment, byśmy dali ludziom nadzieję". Antonio Guterres podczas forum ONZ

Szef ONZ zaapelował w Nowym Jorku do światowych przywódców o odpowiedzialność i wywiązywanie się ze złożonych obietnic. Antonio Guterres otworzył obrady dorocznego Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych. W siedzibie ONZ na Manhattanie przemawiać będzie ponad 100 światowych liderów, w tym polski prezydent Andrzej Duda.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Ameryka Nowy Jork ONZ Antonio Guterres

Szczerski: Polska zbudowała w ONZ swój prestiż po sprawnej ewakuacji z Afganistanu

- Polska, poprzez swoją bardzo sprawnie przeprowadzoną ewakuację z Afganistanu, zbudowała swój prestiż - ocenił stały przedstawiciel RP przy ONZ Krzysztof Szczerski. Według niego, w ONZ nikt nie rozumie postawy polskiej opozycji kontestującej działania rządu na granicy z Białorusią.
Zobacz więcej na temat:  Afganistan Krzysztof Szczerski ONZ ŚWIAT Europa Antonio Guterres Polska w Unii Europejskiej
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem