more_horiz
PR24 Portal
Section05
Arabia Saudyjska

USA znajdą sposób na obniżenie cen ropy? Amerykańskie media: Biały Dom przygotowuje reset stosunków z Arabią Saudyjską

Biały Dom przygotowuje "pełny reset" stosunków z Arabią Saudyjską - podała w piątek telewizja CNN, powołując się na źródła w administracji Joe Bidena. Głównym powodem jest chęć obniżenia cen ropy naftowej.
Zobacz więcej na temat:  ropa naftowa paliwa GOSPODARKA USA Arabia Saudyjska energetyka energia Joe Biden wojna na Ukrainie ceny paliw ceny inflacja ŚWIAT Ameryka

Prof. Maciej Münnich: widać, że dochodzi do złagodzenia sporu pomiędzy USA a Arabią Saudyjską

- Ważni ludzie latali ze Stanów Zjednoczonych do Arabii Saudyjskiej oraz w drugą stronę. Widać, że rzeczywiście dochodzi do jakiegoś złagodzenia tego sporu - skomentował na antenie Polskiego Radia 24 prof. Maciej Münnich (ekspert do spraw Bliskiego Wschodu), odnosząc się do informacji o potencjalnej wizycie Joe Bidena w Arabii Saudyjskiej, której celem mają być negocjacje cen ropy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT paliwa USA Środkowy Wschód Arabia Saudyjska

Złe prognozy dla produkcji ropy. Decyzja o zwiększeniu wydobycia OPEC+ była niewystarczająca

Zapowiedziany w czwartek przez OPEC+ wzrost produkcji ropy nie doprowadzi do przywrócenia równowagi na światowym rynku, który już teraz zaczyna odczuwać deficyt w związku z ożywieniem popytu w Chinach - ocenili w piątkowym komentarzu analitycy Goldman Sachs. Podobnego zdania są eksperci z ING Groep.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Rosja Arabia Saudyjska ropa naftowa Giełda goldman sachs OPEC

Mariusz Marszałkowski o spotkaniu szefów MSZ Polski i ZEA

Współpraca gospodarcza i rosyjska agresja na Ukrainę były głównymi tematami czwartkowego spotkania szefów MSZ Polski i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. - ZEA są trzecim państwem, jeżeli chodzi o kwestie produkcji ropy naftowej, więc jest to gracz, który ma znaczenie na rynku surowców energetycznych, i mogą stać się alternatywą dla rosyjskich dostaw surowców - mówi w audycji "Więcej świata" Mariusz Marszałkowski z portalu BinzesAlert.pl.  
Zobacz więcej na temat:  wojna na Ukrainie Ukraina Więcej świata Jedynka Ukraina Arabia Saudyjska Zbigniew Rau Rosja ropa naftowa gaz ziemny Michał Strzałkowski ŚWIAT Europa

ANALIZA Turcja z problemami gospodarczymi. Erdogan walczy z dyplomatycznym wykluczeniem kraju

Trzy i pół roku po oskarżeniu przywódców Arabii Saudyjskiej o morderstwo i prowadzenie pozorowanego procesu w sprawie zabójstwa dziennikarza Jamala Khashoggiego, prezydent Turcji Tayyip Erdogan planuje w czwartek podróż do królestwa Zatoki Perskiej w celu naprawienia stosunków gospodarczych między krajami.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA handel Europa infografika Turcja Arabia Saudyjska

Udziały Lotosu trafią do Saudi Aramco i MOL. To warunek fuzji PKN Orlen z Lotosem

Udziały w rafinerii Lotos obejmie Saudi Aramco, część stacji Lotosu kupi MOL, a logistykę paliw - Unimot - poinformował PKN Orlen w środę na konferencji prasowej. Nakaz sprzedaży udziałów Lotosu innemu podmiotowi niż PKN Orlen to warunek fuzji Lotosu i PKN Orlen, jaki postawiła Komisja Europejska.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PKN Orlen energetyka fuzja Komisja Europejska ropa naftowa Arabia Saudyjska lotos
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem