more_horiz
PR24 Portal
Section05
Arkadiusz Mularczyk

Senat obronił immunitet Grodzkiego. Mularczyk: to kompromitująca historia

- Jeżeli marszałek Grodzki chowa się za immunitetem, to oznacza, że wie, iż jest winny, wie, że prokuratura ma rację. Gdyby był niewinny, to jestem przekonany, że nie bałby się stanąć przed sądem - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Arkadiusz Mularczyk, poseł PiS. 
Zobacz więcej na temat:  Arkadiusz Mularczyk POLSKA immunitet Tomasz Grodzki PO Donald Tusk Senat polityka Katarzyna Gójska

"Konieczne są nadzwyczajne działania NATO". Mularczyk o reakcji na rosyjską agresję

- Dzisiaj to jest ten czas, kiedy musimy pokazać maksymalną solidarność i wsparcie, szanując i doceniając wielki wkład żołnierza ukraińskiego, który ponosi ogromną ofiarę, broniąc tak naprawdę nas wszystkich przed zarazą, jaka rozprzestrzenia się ze Wschodu - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Arkadiusz Mularczyk. Poseł Prawa i Sprawiedliwości liczy na podjęcie ważnych decyzji podczas nadzwyczajnego szczytu NATO oraz wizyty Joe Bidena w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Jedynka Ukraina Rosja polityka wojna 2022 Magdalena Ogórek Arkadiusz Mularczyk NATO Joe Biden

Szefowie partii prawicowych ostro o Rosji. Mularczyk: narracja opozycji runęła jak domek z kart

- Tylko ludzie naiwni mogą wierzyć, że to było spotkanie partii proputinowskich - powiedział w rozmowie z portalem tvp.info Arkadiusz Mularczyk (PiS). W ten sposób skomentował oskarżenia szefa PO Donalda Tuska, który szczyt partii konserwatywnych w Madrycie nazwał "spotkaniem antyukraińskiej międzynarodówki". W deklaracji przyjętej po szczycie szefowie partii prawicowych zadecydowanie skrytykowali agresywną politykę Rosji. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Madryt Donald Tusk Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość Rosja Ukraina Niemcy serwis wschodni Arkadiusz Mularczyk

Mularczyk: Senat nie ma uprawnień do powoływania komisji śledczej

W ocenie posła PiS Arkadiusza Mularczyka "senacką komisję ds. Pegasusa należy traktować w charakterze teatru politycznego". Na antenie Programu 1 Polskiego Radia powiedział, że "Senat nie ma uprawnień do powoływania komisji śledczej". Dodał, że "taka komisja nie może domagać się dokumentów od organów ścigania i nie ma kompetencji do wzywania świadków".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA afera podsłuchowa inwigilacja pegasus Arkadiusz Mularczyk polityka komisja śledcza podsłuch podsłuchy Senat

"Kwota budzi bardzo wiele emocji". Mularczyk o reparacjach wojennych

- Jeśli chodzi o oszacowanie strat, jesteśmy na finiszu, to decyzja polityczna, która wynika z oceny uwarunkowań geopolitycznych i relacji polsko-niemieckich - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł PiS, Arkadiusz Mularczyk, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych, przewodniczący delegacji Polski do zgromadzenia parlamentarnego Rady Europy i jego wiceprzewodniczący.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Arkadiusz Mularczyk społeczeństwo reparacje wojenne Niemcy II wojna światowa

Raport w sprawie reparacji pozytywnie przyjęty przez premiera. Publikacja zależy od decyzji politycznej

Raport dotyczący reparacji wojennych od Niemiec spotkał się z pozytywną oceną premiera Mateusza Morawieckiego - powiedział poseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który kierował zespołem ds. reparacji w poprzedniej kadencji Sejmu. Jak podkreślił, publikacja raportu zależy od decyzji politycznych prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i szefa rządu.
Zobacz więcej na temat:  polityka Niemcy Arkadiusz Mularczyk premier Mateusz Morawiecki reparacje wojenne II wojna światowa

Mularczyk: raport ws. reparacji pozytywnie przyjęty przez premiera. Publikacja zależy od decyzji politycznej

Raport dotyczący reparacji wojennych od Niemiec spotkał się z pozytywną oceną premiera Mateusza Morawieckiego - powiedział poseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który kierował zespołem ds. reparacji w poprzedniej kadencji Sejmu. Jak podkreślił, publikacja raportu zależy od decyzji politycznych prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i szefa rządu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Niemcy Arkadiusz Mularczyk premier Mateusz Morawiecki reparacje wojenne II wojna światowa

"Niemcy muszą się zmierzyć z tym tematem, jeśli chcą partnerstwa". Mularczyk o reparacjach wojennych

- Dziś jest dobry klimat, by sprawa reparacji wojennych została w relacjach polsko-niemieckich wreszcie uregulowana. Jeśli Niemcy chcą Polskę traktować w sposób partnerski, muszą się z tym tematem zmierzyć - powiedział poseł PiS, były szef zespołu ds. reparacji Arkadiusz Mularczyk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA reparacje wojenne Niemcy polityka II wojna światowa Arkadiusz Mularczyk

Arkadiusz Mularczyk: "Pokazaliśmy stanowczość państwa, że jest w stanie bronić granic"

- Pierwszą potyczkę wygraliśmy, dlatego, że pokazaliśmy stanowczość naszego państwa, że jest w stanie w sposób skuteczny bronić granic - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł PiS, Arkadiusz Mularczyk, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Arkadiusz Mularczyk Białoruś Rosja kryzys na granicy służby i bezpieczeństwo

Powołano Instytut Strat Wojennych. Mularczyk: to podniesienie sprawy reparacji na bardzo wysoki poziom polityczny

Arkadiusz Mularczyk, były szef sejmowego zespołu ds. reparacji przyznał, że powstanie Instytutu Strat Wojennych oznacza podniesienie sprawy reparacji nierozwiązanej od 80 lat na bardzo wysoki poziom polityczny. Dodał, że będzie Instytutowi służył pomocą, wsparciem i kontaktami.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Niemcy Arkadiusz Mularczyk reparacje wojenne II wojna światowa

Sytuacja na granicy Polski, Litwy i Łotwy z Białorusią. Mularczyk apeluje o debatę w ZPRE

Szef delegacji polskiego parlamentu do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy (ZPRE), Arkadiusz Mularczyk, zwrócił się z prośbą do przewodniczącego tej instytucji, Rika Deamsa, o przeprowadzenie jak najszybciej debaty na temat zwiększonej presji migracyjnej na granicy Polski, Litwy i Łotwy z Białorusią.
Zobacz więcej na temat:  Arkadiusz Mularczyk Białoruś imigracja ŚWIAT Europa imigranci w Europie

"Niemcy w końcu doczekają się rachunku". Mularczyk o stratach poniesionych w Powstaniu Warszawskim

- Niemcy oprócz dobrych gestów, słów przeprosin, nie byli skłonni, ani skwapliwi do tego, aby cokolwiek współfinansować Polakom, z tytułu zniszczeń. Prędzej, czy później Niemcy doczekają się rachunku - powiedział w Polskim Radiu 24 Arkadiusz Mularczyk, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Tadeusz Płużański polityka Tadeusz Płużański Arkadiusz Mularczyk HISTORIA społeczeństwo Powstanie Warszawskie

"Obecna regulacja jest potrzebna". Arkadiusz Mularczyk o nowelizacji k.p.a.

- Nowelizacja Kodeksu postępowania administracyjnego jest niezbędna. Wymaga tego interes państwa. Decyzje administracyjne bywają elementem kryminalnych działań. Nie wyobrażam sobie, żebyśmy mieli tę kwestię korygować - powiedział Arkadiusz Mularczyk, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Tadeusz Płużański Arkadiusz Mularczyk opozycja Ministerstwo Spraw Zagranicznych Izrael

Mularczyk o RPO: wolą opozycji było przedłużenie kadencji Bodnara w sposób niekonstytucyjny

- Serce mówi, że dobrze, by sytuacja z RPO się zakończyła, natomiast rozum podpowiada, że może być ciężko - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wiceprzewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa poseł PiS Arkadiusz Mularczyk, nawiązując do senackiego głosowania ws. RPO.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość polityka Arkadiusz Mularczyk sądownictwo RPO Rzecznik Praw Obywatelskich Piotr Gociek

Arkadiusz Mularczyk: opozycja w sposób niekonstytucyjny chciała przedłużyć kadencję Adama Bodnara

- Większość sejmowa z kadencji 2019-2023 ma prawo do tego, by wybrać nowego Rzecznika Praw Obywatelskich. Wynika to z konstytucji, ale opozycja to utrudnia. Konstytucja nie zakłada możliwości przedłużania kadencji RPO o kolejne miesiące czy lata. Okres jest ściśle zapisany i wynosi 5 lat - powiedział Arkadiusz Mularczyk, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Tadeusz Płużański Arkadiusz Mularczyk Adam Bodnar Rzecznik Praw Obywatelskich opozycja
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem