more_horiz
PR24 Portal
Section05
BGK

Rusza program "Mieszkanie bez wkładu własnego". Buda: gwarancja może objąć do 20 proc. wartości nieruchomości

- Program "Mieszkanie bez wkładu własnego", który ruszy 26 maja to oferta dla tych, którzy chcą zakupić pierwsze mieszkanie, a w niektórych przypadkach i drugie - zapowiedział minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. BGK ma gwarantować wkład własny do 20 proc. wartości nieruchomości, a maksymalna kwota gwarancji to 100 tys. zł.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA mieszkanie mieszkanie dla młodych Mieszkanie Plus kredyt hipoteczny kredyt mieszkaniowy kredyt BGK nieruchomości NBP stopy procentowe stopy rynkowe społeczeństwo

Miesięczny Indeks Koniunktury PIE i BGK lekko się obniżył. Najnowsze dane

Miesięczny Indeks Koniunktury Polskiego Instytutu Ekonomicznego i Banku Gospodarstwa Krajowego obniżył się w maju o 3,7 pkt., po marcowych i kwietniowych wzrostach. Zdaniem analityków PIE zdecydowały o tym m.in. spadki w zakresie inwestycji i zamówień.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka energia elektryczna gaz ziemny ropa naftowa BGK inflacja przedsiębiorstwo transport logistyka POLSKA handel recesja produkcja przemysłowa produkcja

Woda, wodór, węgiel - kolejne firmy dołączają do inicjatywy 3W. BGK: wspieramy świat nauki i biznesu

W ramach inicjatywy 3W - wsparcia rozwoju nowoczesnych technologii w obszarze wody, wodoru i węgla - pięć kolejnych polskich firm podpisało listy intencyjne z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. "Nowoczesne rozwiązania, nad którymi pracują firmy, przybliżą Polskę do osiągnięcia lepszej, bezpieczniejszej i bardziej zrównoważonej gospodarki" - podkreślił BGK w komunikacie.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA BGK wodór węgiel woda biznes

Prezes BGK: inwestycje samorządów są priorytetem, kolejne miliardy już są im przekazywane

Prawie 23 mld już przyznał rząd samorządom na inwestycje w Programie Inwestycji Strategicznych. W kolejnym naborze programu złożyły ponad 11 tys. wniosków. Inflacja, brak pracowników, co jest reperkusją spowodowaną wojną na Ukrainie, będzie dla części realizujących inwestycje, dodatkowym wyzwaniem finansowym. Nie można było tego przewidzieć, ale analizujemy już jak ich wesprzeć, bo z samorządowych inwestycji nie zrezygnujemy  - mówiła w audycji "Rządy Pieniądza" prezes BGK Beata Daszyńska-Muzyczka.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA BGK banki Trójmorze inwestycje inwestycji infrastrukturalne UE samorząd Polski Ład

Budowa S3 ze wsparciem Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Kolejny zastrzyk gotówki na inwestycje

Europejski Bank Inwestycyjny podpisał umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego na finansowanie modernizacji trasy S3 łączącej Świnoujście ze Szczecinem. Kredyt w wysokości 250 mln euro zostanie przeznaczony na modernizację odcinka Świnoujście - Szczecin. Za realizację projektu będzie odpowiedzialna Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, zarządzająca polską siecią dróg ekspresowych i autostrad.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura drogi BGK finansowanie GDDKiA

Prezes BGK: kolejna transza w Programie Inwestycji Strategicznych to szansa na dalszy rozwój gmin i powiatów

Wspieramy inwestycje polskich samorządów, a przez to lokalne społeczności i miejscowych przedsiębiorców. Teraz szczególną pomocą objęte będą gminy popegeerowskie, przez lata zapomniane i ponoszące skutki tzw. terapii szokowej w gospodarce. Za środki z programu powstaną kilometry dróg, przedszkola, wodociągi, kanalizacja - mówiła w audycji "Rządy Pieniądza" prezes Banku Gospodarstwa Krajowego Beata Daszyńska-Muzyczka.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA BGK infrastruktura

Ministerstwo rozwoju monitoruje rynek mieszkaniowy. Uściński: chcemy zapobiegać dalszym wzrostom cen

- Analizujemy, czy są potrzebne kroki, które będą zapobiegać dalszym wzrostom cen nieruchomości - powiedział wiceminister rozwoju Piotr Uściński. Podkreślił, że resort chce dać sygnał dla rynku, by inwestorzy zastanowili się nad zakupami mieszkań w celach spekulacyjnych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA mieszkania mieszkania na wynajem Ministerstwo Rozwoju budownictwo BGK kredyt mieszkaniowy

Niepewność sytuacji gospodarczej bolączką przedsiębiorców. Mimo to Miesięczny Indeks Koniunktury rośnie

Mimo niepewności gospodarczej Miesięczny Indeks Koniunktury PIE i Banku Gospodarstwa Krajowego w styczniu 2022 r. wyniósł 110 pkt., co oznacza wzrost o 4,2 pkt. wobec grudnia 2021 r. i o 13,9 pkt. w porównaniu do stycznia rok wcześniej - poinformował Polski Instytut Ekonomiczny.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA BGK firma przedsiębiorca badania rynku zatrudnienie wynagrodzenia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem