more_horiz
PR24 Portal
Section05
Bałkany

Bałkany Zachodnie wobec kandydatury Ukrainy i Mołdawii do UE. Żornaczuk: jest rozgoryczenie

Ze strony państw Bałkanów Zachodnich było wsparcie kandydatur Ukrainy i Mołdawii do Unii Europejskiej. Natomiast z czego się na pewno nie cieszą się Bałkany Zachodnie - żaden kraj - to fakt, że oni nie odnotowali żadnego kroku naprzód na swojej drodze do Unii Europejskiej - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Żornaczuk
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Wąż ŚWIAT Europa Unia Europejska Bałkany Ukraina Mołdawia

"Putin nie będzie mówił UE, kogo może przyjąć". Prof. Zajączkowski o statusie kandydata dla Ukrainy

- Geostrategicznie i geopolitycznie nadanie statusu kandydata Ukrainie, to jest pokazanie Putinowi, że on nie będzie mówił UE, kogo może przyjąć, a kogo nie - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Kamil Zajączkowski, Szef Europejskiego Centrum UW.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska prezydent Bałkany ŚWIAT Europa Polskie Radio 24 Macedonia Północna Ukraina wojna na Ukrainie serwis wschodni wojna 2022

"Gorycz, rozczarowanie, poczucie beznadziei". Jakub Bielamowicz o nastrojach na Bałkanach ws. UE

- Krajów, które są rozczarowane, jest więcej niż tylko Macedonia Północna i Albania. Zdecydowanie więcej krajów czekało na jakikolwiek postęp, nie na przyjęcie do UE, bo o tym na tym etapie nikt nie mówił, ale na rozpoczęcie tej drogi wchodzenia do unii - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Bielamowicz (Instytut Nowej Europy).
Zobacz więcej na temat:  Bałkany Unia Europejska prezydent ŚWIAT Europa Macedonia Północna Polskie Radio 24

Blokada lotu Ławrowa. Dr Bryc: rosyjska dyplomacja przekuje tę sytuację na własne potrzeby

- Siergiej Ławrow nie raz brał na siebie różne porażki, więc myślę, że jest on cynikiem do tego stopnia, że Moskwa sobie poradzi. Rosyjska dyplomacja przekuje tę sytuację na swoje własne potrzeby, czyli udowodni, że to kraje Zachodu są tymi, które generują problemy - skomentowała blokadę lotu szefa rosyjskiej dyplomacji do Serbii dr Agnieszka Bryc (UMK). Gościem audycji był także prof. Daniel Boćkowski (UWB).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Rosja Siergiej Ławrow Bałkany Europa

Rosja wywoła kolejny konflikt na Bałkanach? Ekspert OSW o możliwych prowokacjach

- Od początku wojny na Ukrainie mówi się o tym, że Rosji zależy na tym, żeby gdzieś, jakby na tyłach Zachodu pojawiły się napięcia, które odciągnęłyby uwagę Unii Europejskiej od tego, co się dzieje na Ukrainie. Pokazałyby też siłę Federacji Rosyjskiej - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 Marta Szpala z Ośrodka Studiów Wschodnich. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Marta Szpala Ośrodek Studiów Wschodnich OSW ŚWIAT Europa Bałkany wojna na Ukrainie wojna 2022 konflikty międzynarodowe Bośnia i Hercegowina Rosja Krzysztof Grzybowski

"Pierwszy sygnał początku erozji jego rządów". Ekspert o reelekcji prezydenta Serbii

- W wyborach prezydenckich Aleksandar Vuczić postawił sobie cel. Powiedział, że jeżeli uzyska mniej niż 60 proc., to będzie "smutny i rozczarowany". Może nie jest nawet bardzo rozczarowany, ponieważ uzyskał 58 proc., czyli niewiele mniej niż sobie zakładał, ale może to być pierwszy sygnał początku erozji jego rządów - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 analityk Instytutu Nowej Europy Jakub Bielamowicz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Opaliński ŚWIAT Europa Bałkany Serbia wybory

Szef Służby Zagranicznej: Polska prowadzi obecnie najbardziej aktywną politykę zagraniczną w historii

Minister Arkady Rzegocki, Szef Służby Zagranicznej podkreśla, że praca w dyplomacji do przede wszystkim służba i odpowiedzialność, to często praca 24 godziny na dobę. Szczególnie teraz, w tak szybko zmieniającym się świecie, przy dynamicznej sytuacji międzynarodowej i rozwijającym się kryzysie.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Bałkany Ministerstwo Spraw Zagranicznych dyplomacja Unia Europejska Tobruk Białoruś język polski
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem