X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Bałtyk

UE ustaliła limity połowowe na Bałtyku. Polska zapowiada wniosek o rekompensaty dla rybaków

Jest zgoda w Unii Europejskiej na limity połowowe na Morzu Bałtyckim w przyszłym roku. Porozumienie osiągnęli ministrowie do spraw rybołówstwa po 25 godzinach negocjacji w Luksemburgu. Jest kilka zakazów połowów i Polska już zapowiedziała, że będzie się domagać rekompensat dla rybaków. Powiedzieli o tym Polskiemu Radiu nasi dyplomaci.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Europa Bałtyk ryby Luksemburg

Czy w Bałtyku pływają rekiny?

Prowadzący "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" w PR Dzieciom, postanowili wybrać się na wycieczkę na północ Polski, gdzie o Morzu Bałtyckim opowiedział im Rafał Jankowski, autor książki "Bałtyk". Co ciekawe, w przeszłości zbiornik ten nazywany był jeziorem, ponieważ poruszający się lodowiec spowodował wypiętrzenie lądu, co skutkowało dwukrotnym odcięciem morza do wszechoceanu.
Zobacz więcej na temat:  Podwieczorek z Filipem i Leopoldem Lew i Królik w PRD edukacja przyrodnicza radio dla dzieci radio bez reklam Bałtyk

Morze Bałtyckie: niezwykłe, brudne, urokliwe i niebezpieczne

Bałtyk jest w kiepskiej kondycji, ale co roku przyciąga setki tysięcy turystów: miłośników plaż (podobno nigdzie nie ma takiego piasku jak tutaj), kąpieli morskich i różnych form żeglarstwa. W Światowym Dniu Morza naszym słonym i – niestety – mocno zanieczyszczonym akwenem zajął się Trójkowy reporter.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA Bałtyk zanieczyszczenie ryby ekologia Przemysław Cięgotura Piotr Łodej Trójka

europejski kongres gospodarczy Program morskiej energetyki wiatrowej. Debata podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego

W pierwszej fazie budowy polskiego programu morskiej energetyki wiatrowej (offshore) chcemy osiągnąć między 20 a 30 proc. tzw. local content, czyli udziału polskich przedsiębiorców w łańcuchu dostaw dla tego sektora – zadeklarowała prezes PGE Baltica Monika Morawiecka.
Zobacz więcej na temat:  energetyka wiatr Europejski Kongres Gospodarczy GOSPODARKA energia energia elektryczna Bałtyk

Polskie porty powinny inwestować za granicą? To jeden z postulatów Kongresu Morskiego w Szczecinie

"Jestem przekonany, że silny segment morski będzie stanowił o coraz większej roli Polski w całym basenie Morza Bałtyckiego" - napisał premier Mateusz Morawiecki w liście do uczestników 8. Kongresu Morskiego. W Szczecinie eksperci będą dyskutować w ramach bloków tematycznych o portach i żegludze, edukacji, rozwoju i innowacjach, ekologii i bezpieczeństwie. Istotnym tematem debaty ma być przemysł offshore i działania na rzecz klimatu.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Bałtyk transport handel inwestycji infrastrukturalne UE infrastruktura

KARPACZ 2021 "Dobry interes dla obu stron". Wiceszef MSZ o wsparciu przez Niemcy Inicjatywy Trójmorza

Wiceszef MSZ Paweł Jabłoński jest pewien, że niezależnie od wyniku wyborczego nowy niemiecki rząd będzie kontynuował wsparcie dla Inicjatywy Trójmorza. Podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu wiceminister spraw zagranicznych podsumował 5 lat współpracy państw leżących między Adriatykiem, Bałtykiem i Morzem Czarnym.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Forum Ekonomiczne w Karpaczu 2021 MSZ Paweł Jabłoński Ministerstwo Spraw Zagranicznych Trójmorze Niemcy Berlin Ukraina Mołdawia polityka USA Ameryka Europa Stany Zjednoczone ekonomia Adriatyk Bałtyk Morze Czarne