X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Barack Obama

Donald Trump planuje „powrót do przeszłości” w stosunkach z Kubą

Prezydent Donald Trump zamierza ponownie wprowadzić ograniczenia w handlu i w podróżowaniu na Kubę. W ramach normalizacji stosunków dyplomatycznych Waszyngtonu z Hawaną zniósł je jego poprzednik, Barack Obama. Trump zamierza przedstawić założenia swojej polityki wobec Kuby jeszcze w tym miesiącu, podczas wiecu w Miami, największym mieście Florydy, zwanym "nieoficjalną kubańską stolicą Stanów Zjednoczonych".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 USA Kuba Donald Trump Barack Obama

Amerykańskie korporacje zbojkotują decyzję Trumpa?

Donald Trump podjął kolejną decyzję, która szkodzi porozumieniu z najbliższymi sojusznikami. Prezydent wycofał Stany Zjednoczone z ustaleń paryskich, na mocy których blisko dwieście krajów zobowiązało się do redukcji emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Sytuację komentowali w audycji Rządy Pieniądza dr Joanna Maćkowiak-Pandera (Forum Energii), Piotr Maciążek (Energetyka24.pl) i Andrzej Sadowski (Centrum im. Adama Smitha).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Donald Trump USA ekologia ONZ Andrzej Sadowski Barack Obama dwutlenek węgla

"Trump wywiera presję na FBI. Są głosy o impeachmencie"

- Trump wywiera presję na FBI, które ma być niezależną, apolityczną agencją. To prowadzi do tego, że w Stanach Zjednoczonych podnosi się coraz więcej głosów mówiących, że tego rodzaju działania Trumpa można by nawet podciągnąć pod "high crimes and misdemeanors" czyli poważne przestępstwa i wykroczenia, które mogą być podstawą od impeachmentu - mówił w wywiadzie dla PolskieRadio.pl Tomasz Zalewski, wieloletni korespondent polskich mediów w Stanach Zjednoczonych.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Stany Zjednoczone Ameryka Północna Donald Trump James Comey FBI Barack Obama

Spór o Obamacare. "Donald Trump zagrał va banque"

Prezydent Donald Trump skrytykował konserwatywne skrzydło partii republikańskiej za obstrukcję podczas próby anulowania programu ubezpieczeń zdrowotnych Obamacare. Doradcy prezydenta USA sygnalizują gotowość do współpracy z umiarkowanymi Demokratami nad kolejnymi bataliami w Kongresie. O reformie mówił w audycji Świat w Powiększeniu prof. Zbigniew Lewicki z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  Donald Trump polityka Barack Obama USA

USA: zeznania szefów służb przed Izbą Reprezentantów

Szef FBI James Comey oświadczył, że nie ma żadnych informacji potwierdzających słowa Donalda Trumpa, iż Barack Obama polecił nielegalną inwigilację jego sztabu wyborczego. Podczas przesłuchań w Kongresie potwierdził, że jego biuro prowadzi śledztwo w sprawie rosyjskiej ingerencji w amerykańską kampanię wyborczą. O szczegółach zeznań, w audycji Świat w Powiększeniu, mówił korespondent Polskiego Radia, Marek Wałkuski.
Zobacz więcej na temat:  Donald Trump FBI USA Barack Obama izba reprezentantów