more_horiz
PR24 Portal
Section05

Bartłomiej Graczak

Wicepremier Gliński: media publiczne w sposób profesjonalny realizują swoją misję

– Media publiczne są bardzo ważne w każdym demokratycznym kraju. To, że jest na nie hejt, nie znaczy, że nie powinny się one rozwijać – powiedział w "Trójkowym komentarzu dnia" Piotr Gliński, wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Piotr Gliński polityka Bartłomiej Graczak Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego media media publiczne telewizja radio

Paweł Szefernaker: trzeba zbadać skalę rosyjskich wpływów na polskie bezpieczeństwo

– Potrzebne są narzędzia i procedura administracyjna, w której będzie można podjąć skuteczne działania – mówił w Programie 3 Polskiego Radia wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker o pomyśle powołania komisji ds. wyjaśnienia rosyjskich wpływów na bezpieczeństwo Polski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Trójka POLSKA polityka Paweł Szefernaker Bartłomiej Graczak Sejm Komisja Weryfikacyjna Rosja

Wiceszef MON: rakieta jest radziecka, ale jeszcze nie jesteśmy w stanie wskazać autora wybuchu

– Polska strona nie wskazała wprost, kto był autorem wybuchu w Przewodowie i obecnie nie jesteśmy w stanie tego stwierdzić z całą pewnością – powiedział w "Trójkowym komentarzu dnia" Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Wojciech Skurkiewicz Bartłomiej Graczak Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 polityka Rosja wybuch w Przewodowie

Wiceszef IPN o traktacie polsko-ukraińskim: powinien znaleźć się tam zapis o ekshumacji ofiar ludobójstwa na Wołyniu

– Elementy takie jak ekshumacja ofiar powinny znaleźć swoje uregulowanie w tak ważnym dokumencie jak traktat polsko-ukraiński – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia prof. Karol Polejowski, wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej.
Zobacz więcej na temat:  wojna na Ukrainie IPN dyplomacja ludobójstwo Wołyń ekshumacja POLSKA polityka Trójka Bartłomiej Graczak relacje polsko-ukraińskie

Płk Kapiszewski: Ukraińcy wiedzą, że niepodległość jest rzeczą zasadniczą

- Ukraińcy wiedzą, że niepodległość jest rzeczą zasadniczą, i wkładają ogromny wysiłek w to, aby ją zachować - powiedział w "Trójkowym komentarzu dnia" pułkownik Leonard Kapiszewski. Żołnierz Armii Krajowej, prezes Federacji Stowarzyszeń Weteranów i Sukcesorów Walk o Niepodległość RP mówił o tym, że w wyniku rosyjskiej agresji życie tracą tysiące cywilów, których wojna nie powinna dotykać. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa wojna na Ukrainie wojna 2022 Ukraina Trójka Bartłomiej Graczak

Udział prezydenta Litwy w obchodach Święta Niepodległości. Szrot: to wyraz dobrych relacji naszych krajów

Paweł Szrot w "Trójkowym komentarzu dnia" podkreślił, że w tym roku w obchodach Narodowego Święta Niepodległości wyjątkowy będzie udział prezydenta Litwy Gitanasa Nausėdy i jego małżonki. Jak ocenił szef gabinetu prezydenta, "to jest czytelny wyraz bardzo dobrych od kilku lat relacji pomiędzy naszymi krajami, które się wewnętrznie zintegrowały wobec rosyjskiej agresji". 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Bartłomiej Graczak POLSKA polityka Paweł Szrot immunitet konstytucja

Karol Rabenda o dystrybucji węgla przez samorządy: zainteresowanie jest zdecydowanie większe

– Jesteśmy po serii spotkań, gdzie zadawane są pytania i mogę powiedzieć, że zainteresowanie jest zdecydowanie większe. Myślę, że poza jakimiś niewielkimi wyjątkami gminy będą do tego projektu przystępować – mówił w "Salonie politycznym Trójki" Karol Rabenda, wiceminister aktywów państwowych.
Zobacz więcej na temat:  węgiel POLSKA polityka energetyka Sejm Senat Trójka samorząd Bartłomiej Graczak GOSPODARKA

Semeniuk: stworzyliśmy dla przedsiębiorców pakiet, który złagodzi skutki wojny ekonomicznej

- Rosną koszty energii, więc zamroziliśmy ceny na poziomie 785 zł za MWh dla sektora małych i średnich firm. To pakiet, który stworzyliśmy dla przedsiębiorców, by złagodzić efekty trwającej wojny ekonomicznej - mówiła na antenie Programu 3 Polskiego Radia Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju i technologii.
Zobacz więcej na temat:  firma przedsiębiorca małe i srednie przedsiębiorstwo POLSKA GOSPODARKA polityka Olga Semeniuk Trójka Bartłomiej Graczak

Potajemna mobilizacja na Białorusi. Paweł Łatuszka: wysyłane są wezwania na "ćwiczenia wojskowe"

– Białorusini rekrutowani są do armii pod pretekstem treningów wojskowych – mówił w Trójce Paweł Łatuszka. Były ambasador Białorusi w Polsce dodał jednak, że reżim Łukaszenki, w obawie przed masowymi protestami, nie jest skłonny aktywnie włączyć się w rosyjską agresję na Ukrainie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Białoruś Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 Aleksander Łukaszenka Bartłomiej Graczak Trójka

Wojna hybrydowa Rosji przeciw Polsce. Żaryn: do ataków dochodzi niemal codziennie

– Obserwowany jest duży wzrost każdego typu ataków w cyberprzestrzeni – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" pełnomocnik rządu ds. Bezpieczeństwa Przestrzeni Informacyjnej RP Stanisław Żaryn. – Mieliśmy do czynienia z kilkoma typami ataków stosowanych niemal codziennie. Na szczęście żaden poważny incydent nie został zidentyfikowany – podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Stanisław Żaryn Bartłomiej Graczak bezpieczeństwo w sieci cyberbezpieczeństwo wojna hybrydowa Rosja

Projekt ws. sędziów pokoju. Poseł Kukiz'15: do końca miesiąca ustawa ma być gotowa

Projekt ustawy o sędziach pokoju był tematem rozmowy prezydenta Andrzeja Dudy z liderem Kukiz'15 Pawłem Kukizem. Jak wyjaśniał w Programie 3 Polskiego Radia poseł tego ugrupowania Jarosław Sachajko, spotkanie dotyczyło przyśpieszenia procedowania ustawy. - Jest obietnica ze strony Kancelarii Prezydenta oraz Prawa i Sprawiedliwości, że do końca października wyrobimy się z tymi dwiema ustawami: o sędziach pokoju i wprowadzającej sędziów pokoju - powiedział. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Trójka POLSKA polityka Bartłomiej Graczak Jarosław Sachajko Kukiz'15 ustawa

tylko u nas "Jesteśmy bardzo aktywni na tym polu". Premier Mateusz Morawiecki o szkoleniu ukraińskich żołnierzy

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że Polska jest aktywna, jeśli chodzi o szkolenie ukraińskich żołnierzy czy linię wsparcia dla pola bitwy. W ten sposób szef rządu odniósł się w Programie 3 Polskiego Radia do informacji korespondentki Polskiego Radia w Brukseli Beaty Płomeckiej o tym, że unijna misja szkoleniowa dla ukraińskiej armii ma mieć siedzibę w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki Ukraina żołnierze Trójka Bartłomiej Graczak