X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Bartłomiej Wróblewski

Dr B. Wróblewski: Unia Europejska jest podzielona

- W ostatnich miesiącach wyraźnie widać było, że Unia Europejska jest podzielona. Początkowo wydawało się, że Ursula von der Leyen bardzo szybko uzyska znaczące poparcie. Już pierwsze głosowanie w Parlamencie Europejskim pokazało, że to tylko niewielka większość - mówił w Polskim Radiu 24 dr Bartłomiej Wróblewski, poseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Komisja Europejska Bartłomiej Wróblewski Antoni Opaliński Polskie Radio 24 Unia Europejska polityka

B. Wróblewski (PiS) : Marek Kuchciński zachował się honorowo

– Prawo nie zostało złamane, ale istnieje jednak oczekiwanie opinii publicznej, żeby takie sytuacje ograniczyć - powiedział w Polskim Radiu 24 Bartłomiej Wróblewski, poseł PiS. Gość PR24 mówił o potrzebnie stosowania równych standardów w kontekście dymisji marszałka Sejmu Marka Kuchcinskiego w związku z podróżami rządowym samolotem najważniejszych osób w państwie. 
Zobacz więcej na temat:  PiS polityka krs sądownictwo Bartłomiej Wróblewski Marszałek Sejmu Marek Kuchciński

B. Wróblewski: orzeczenie TSUE nie wpłynie na reformę

– Oczekiwaliśmy takiego orzeczenia i dostosujemy się do niego. Nie zmienia to wiele, jeżeli chodzi o reformę wymiaru sprawiedliwości, która jest i będzie kontynuowana – tak skomentował niekorzystny dla Polski wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE ws. sądownictwa najwyższego poseł PiS, Bartłomiej Wróblewski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trybunał Sprawiedliwości UE sądownictwo Unia Europejska Bartłomiej Wróblewski Adam Szłapka Prawo i Sprawiedliwość Nowoczesna

Zaostrzenie kar za czyny pedofilskie. Komentarze polityków

– Istotną sprawą, jeśli chodzi o przestępstwa pedofilskie, jest nieuchronność kary. Musi być mechanizm wdrażania postępowania. Tymczasem wiele postępowań w tej sprawie się nie toczyło – mówiła w "Pulsie Trójki" Barbara Dolniak, wicemarszałek Sejmu. Do sprawy odniósł się również Bartłomiej Wróblewski, poseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka polityka legislacja Barbara Dolniak Bartłomiej Wróblewski pedofilia

Co przyniesie czterodniowe posiedzenie KRS?

– Przyspieszenie przesłuchań pozwoli na szybszy powrót Sądu Najwyższego do normalnej pracy – powiedział na antenie Trójki poseł PiS Bartłomiej Wróblewski. Arkadiusz Myrcha z PO stwierdził z kolei, że jest to celowe działanie, by zdążyć przed Trybunałem Sprawiedliwości UE.
Zobacz więcej na temat:  Mariusz Krzemiński Trójka Arkadiusz Myrcha krs Bartłomiej Wróblewski Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość sądownictwo Sąd Najwyższy Krajowa Rada Sądownictwa POLSKA

Wystąpienie premiera w UE. "Przyćmiły je sprawy bieżące"

Premier Mateusz Morawiecki mówił w Parlamencie Europejskim o przyszłości UE, ale gorąca dyskusja, która nastąpiła po przemówieniu, dotyczyła raczej praworządności w Polsce. Wizytę premiera w PE komentowali w Trójce Bartłomiej Wróblewski (PiS) oraz Jacek Protasiewicz (klub PSL – Unia Europejskich Demokratów).
Zobacz więcej na temat:  Beata Michniewicz Jacek Protasiewicz Bartłomiej Wróblewski POLSKA Unia Europejska Mateusz Morawiecki Trójka

Pierwsze czytanie ustaw reformujących sądownictwo

- Nie ma w tym sposobie procedowania nic nadzwyczajnego. Dziś rozpoczyna się pierwsze czytanie, w przyszłym zapewne prace rozpocznie komisja sprawiedliwości - mówił o reformie sądownictwa na antenie radiowej Trójki Bartłomiej Wróblewski (PiS). - Nie spotkałem się w historii Polski po 1989 roku z takim trybem bez trybu - stwierdził Borys Budka (PO). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Bartłomiej Wróblewski Borys Budka reforma sądownictwa krs Sąd Najwyższy

Reforma sądownictwa autorstwa PiS. "Zarzuty na wyrost"

Od kilku miesięcy trwa debata nad reformą sądownictwa. Jednym z budzących kontrowersje projektów jest ustawa o Krajowej Radzie Sądownictwa. Zakłada ona m.in utworzenie dwóch izb oraz wygaszenie kadencji 15 członków-sędziów KRS. Ich następców miałby wybrać Sejm. – Zwiększamy w ten sposób demokratyczną legitymizację tych członków i demokratyczną legitymację sądów – mówił w audycji Punkt Widzenia Bartłomiej Wróblewski, poseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  PiS polityka krs sądownictwo Bartłomiej Wróblewski

Spór wokół TK. Poseł PiS: opozycja otworzyła puszkę Pandory

Trwają prace komisji sprawiedliwości nad ustawą o Trybunale Konstytucyjnym. Reguluje ona organizację pracy TK i sposób wyboru jego prezesa. Ustawa budzi kontrowersje wśród posłów opozycji. Zwracają oni uwagę, że dopuszcza kolidowanie władzy ustawodawczej z wykonawczą. Gościem Rozmowy Parlamentarnej był Bartłomiej Wróblewski, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 PiS Prawo i Sprawiedliwość Sejm Bartłomiej Wróblewski Trybunał Konstytucyjny