X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Bartosz Panek

Karpaty. Wiele kultur czy wielokulturowość?

- Staramy się patrzeć ponadnarodowo na takie fenomeny jak Karpaty, Dunaj czy Bałtyk, bo takie numery robiliśmy też wcześniej. Dlatego zamiast na podobieństwach skupiamy się jednak na różnicach i pokazujemy ludy, kultury, które może są trochę zapomniane, a które wyodrębniły swój własny sposób życia, język i kulturę - mówił w Dwójce Bartosz Sadulski, sekretarz redakcji kwartalnika "Herito".
Zobacz więcej na temat:  Karpaty KULTURA Bartosz Panek

Marcin Rosowski: architektura czyni to osiedle wyjątkowym

- Była to sztandarowa realizacja odrodzonej Polski. Sam projekt był również prezentowany na II Międzynarodowym Kongresie Architektury Nowoczesnej we Frankfurcie nad Menem w 1929 roku. Jego tematem było mieszkanie, które będzie zapewniało podstawowe potrzeby egzystencji. Budując współcześnie nadal korzystamy z założeń, które zostały wtedy wypracowane - mówił w Dwójce wiceprzewodniczący Rady Osiedla Montwiłła-Mireckiego.
Zobacz więcej na temat:  architektura Łódź KULTURA Bartosz Panek Dwudziestolecie międzywojenne II RP II Rzeczpospolita

Wydział Jazzu w Katowicach. Kamień węgielny tego gatunku w Polsce

- Mam za sobą wiele lat pracy z polskimi jazzmanami poza granicami kraju. To jest temat, który powraca praktycznie zawsze. To jest jakiś matecznik dla mnóstwa znakomitych muzyków - mówił w Dwójce Michał Hajduk, kurator odpowiedzialny za serię koncertów związanych z jubileuszem 50-lecia Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.
Zobacz więcej na temat:  Jazz Katowice Michał Hajduk MUZYKA Bartosz Panek

Olga Tokarczuk. Nobel dla pisarki zmieniającej obraz świata

- Jestem bardzo ciekawy, co Olga Tokarczuk napisze teraz, bo ona nigdy się nie powtarza. Pracuje fantastycznie i za każdym razem wymyśla coś nowego. Tym, co ją wyróżnia spośród innych pisarzy nie jest tworzenie autonomicznej fikcji pochłaniającej czytelnika. Ona chce coś zmienić w naszych głowach, w naszym spojrzeniu na świat - mówił w Dwójce prof. Ryszard Nycz.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Olga Tokarczuk Bartosz Panek literatura nagroda Nobla

Michał Milczarek: od małego ciągnęły mnie puste obszary mapy

- W głębi Rosji miasta, obiekty i drogi znikają, zostaje czysta geografia, która jest czystą przestrzenią. Może to być przestrzeń tajgi, stepu jak w południowej Syberii albo tundry, czyli już zupełnie opustoszałej, nagiej, opróżnionej z wszelkich drzew, roślin i innych rzeczy ziemi, jaka występuje w okolicach rosyjskiej Arktyki na dalekiej północy - mówił w Dwójce autor książki "Donikąd".
Zobacz więcej na temat:  podróże książki Bartosz Panek KULTURA Rosja Czarne

Marek Orzechowski: Belgowie ograniczają wpływ państwa na ich życie

- Być może jest to jeden z tych szczęśliwszych narodów czy społeczeństw w Europie, które stawia się ponad państwo, jest ważniejsze od państwa. Państwo jest pewną koniecznością, posiada struktury, które są niezbędne, żeby wspólnota funkcjonowała, natomiast nie jest to ta organizacja, która zapewnia ludziom szczęście – szczęście ludzie zapewniają sami sobie - mówił w Dwójce autor książki "W Belgii, czyli gdzie?".
Zobacz więcej na temat:  Belgia Bartosz Panek KSIĄŻKA

Izabela Morska: chorowanie jest biegiem przez labirynt

- Jeśli nie dostaniemy szybko diagnozy, albo jeśli otrzymamy diagnozę, która odpowiada na część naszych przypadłości, a nie dotyczy całości, wtedy wpadamy w limbo – przestrzeń niezdefiniowaną. Wtedy system łatwo nas wyrzuca, ponieważ jesteśmy niesprecyzowanymi szybko przypadkami - mówiła w Dwójce autorka książki "Znikanie" - powieści łączącej śledztwo medyczne, reportaż interwencyjny oraz traktat filozoficzny o chorobie.
Zobacz więcej na temat:  książki KSIĄŻKA Bartosz Panek