X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Bartosz Panek

Barbara Kinga Majewska: wybraliśmy dzieła, które mają etykietkę opusów

- W budowaniu programu tych trzech koncertów przyświecały nam trochę inne cele niż złapanie się jakiejś cyfry, daty czy nazwiska. Bardziej interesowało nas spojrzenie na dzieła, które wyznaczały pewne granice pomiędzy gatunkami, ale też na dzieła, które zawierały w sobie bardzo wiele różnych cech nie dających się jednoznacznie sklasyfikować - mówiła w "Wybieram Dwójkę" śpiewaczka.
Zobacz więcej na temat:  Barbara Kinga Majewska Marcin Masecki Dwójka koncert Bartosz Panek

Adam Leszczyński: opowiadam historię Polski nieskupioną na bitwach

- To jest historia z perspektywy dolnych 90%, czyli ludzi, których nie interesowało, kto wygrał wojnę, ale jakie powinności będą musieli oddać właścicielowi zamieszkiwanego przez nich gruntu. To też perspektywa robotników, dla których istotne były kwestie związane z warunkami życia - mówił w Dwójce Adam Leszczyński - autor opublikowanej właśnie "Ludowej historii Polski".
Zobacz więcej na temat:  Adam Leszczyński literatura Dwójka Bartosz Panek

Aleksandra Czetwertyńska: część nauczycieli zniknęła z systemu zdalnej edukacji

- Z naszego raportu wynika, że mamy tzw. znikających nauczycieli. Część z nich ciężko pracowała, nadrabiając braki kompetencyjne swoich uczniów i swoje, a część od razu była proszona, żeby nie zarzucać uczniów dodatkowymi pracami, bo ich przedmioty nie są wiodącymi - mówiła w Dwójce Aleksandra Czetwertyńska z Fundacji Centrum Cyfrowe, które ogłosiło wyniki raportu "Edukacja zdalna w czasie pandemii. Edycja II".
Zobacz więcej na temat:  edukacja nauka hybrydowa online Bartosz Panek Dwójka nauczyciel zdalne nauczanie pandemia

Portal Muzyki Polskiej. "Skupiamy się na kompozytorach XIX wieku"

- Dla nas, czyli Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina istotne jest, by przyglądać się bliżej kontekstowi muzyki polskiej i tym kompozytorom, którzy żyli tuż przed Fryderykiem Chopinem, czyli naszym patronem, i tym, którzy z niego czerpali po okresie jego działalności - mówiła w Dwójce Ewa Bogula, współtwórczyni Portalu Muzyki Polskiej - internetowej bazy wiedzy o muzyce czasów zaborów.
Zobacz więcej na temat:  internet Bartosz Panek muzyka klasyczna KULTURA

"Sublimacja". Twórcza energia według Bartłomieja Kiełbowicza

- Sam tytuł tej wystawy odnosi się do twórczej energii, do przetwarzania różnych zdarzeń i zjawisk. Tematów, o których opowiada jest wiele. Wśród nich jest ten najnowszy, czyli pandemia. Jest to wręcz kluczowy element - mówił w "Wybieram Dwójkę" artysta wizualny Bartłomiej Kiełbowicz, autor wystawy "Sublimacja" prezentowanej w Galerii Białej w Lublinie.
Zobacz więcej na temat:  wystawa pandemia Dwójka Lublin Bartosz Panek

"Soroczka". Angelika Kuźniak: obyczaje pozwalają oswoić śmierć

- Każdy ma swój własny rytuał. U mnie historia zaczęła się od soroczki, czyli lnianej koszuli z wyszywanką. Moja ciotka Hela, która tka, mówi, że to śmiertelnica, a sorok, bo 40 prac trzeba wokół niej wykonać. Len trzeba zasiać, potem go zbieramy, suszymy, tkamy, a ta soroczka wraca razem ze zmarłym do ziemi, więc koło się zamyka - mówiła w Dwójce Angelika Kuźniak, autorka reportażu "Soroczka" o ludziach, którzy ze spokojem ducha i godnością oczekują na śmierć.
Zobacz więcej na temat:  reportaż śmierć literatura Angelika Kuźniak Bartosz Panek Dwójka KSIĄŻKA KULTURA

Krzysztof Herdzin: improwizacja jest obecna w historii muzyki

- Staram się podejść z dużą pieczołowitością, z pokorą do oryginału i tak było w przypadku Paderewskiego, starałem się zrozumieć intencje oryginałów - zaznaczył pianista Krzysztof Herdzin, gospodarz najbliższej "Domówki z Dwójką" (14.11), podczas której usłyszymy dwa tytuły z płyty "Impressions on Paderewski".
Zobacz więcej na temat:  Domówka w Dwójce Krzysztof Herdzin Bartosz Panek Dwójka Ignacy Jan Paderewski

Michał Wójcik: przyglądamy się temu, co nadchodzi

- Chcemy wyjść od tej niepewnej sytuacji, bo ona jest motorem do pewnych rozwiązań, które popchnęły nas do tego, żeby w ogóle rozmawiać o przyszłości. Będziemy też rozmawiać o pewnych tendencjach i trendach, które w trakcie tego 2020 roku dynamicznie się rozwinęły - mówił w Dwójce Michał Wójcik - organizator konferencji Tak Brzmi Miasto, rozpoczynającej się 11 listopada pod hasłem PRZ"SZŁOŚĆ.
Zobacz więcej na temat:  muzyka współczesna Dwójka Bartosz Panek

Marek Szajda: wieś na tzw. Ziemiach Odzyskanych przeszła wielkie zmiany

- Mimo zmian, jakie się dokonały, jest też jakaś ciągłość. Ciągłość, która jest praktykowana głównie w warstwie dziedzictwa niematerialnego. Trzeba jednak przyznać, że mówimy o wsi, która przeszła wielkie zmiany. Wsi, która w granicach państwa polskiego jest 75 lat, od 1945 r. - mówił w "Wybieram Dwójkę" jeden z redaktorów tomu "Wieś na Ziemiach Zachodnich i Północnych po 1945 r. Ciągłość czy zmiana?".
Zobacz więcej na temat:  wieś PRL Bartosz Panek Dwójka kolektywizacja