X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
PR24 Portal
Section05
Bartosz Panek

Prof. Jacek Popiel: pokolenie Karola Wojtyły traktowało teatr jak świątynię

- Nie mam wątpliwości, że to, co posiadł Karol Wojtyła jako młody człowiek i aktor Teatru Rapsodycznego, wpłynęło na jego oddziaływanie jako wspaniałego kardynała i papieża, który potrafił przemawiać do milionów - mówił gość Dwójki, przewodniczący zespołu badawczego Dzieł Zebranych Jana Pawła II, a także autor monografii Teatru Rapsodycznego, do którego należał Karol Wojtyła.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Bartosz Panek Jan Paweł II

Samorządy "W trosce o ludzi kultury"

- Ten list powstał, bo naszym zdaniem rządowa pomoc jest niewystarczająca. Ona pomija bardzo istotny element w kontekście funkcjonowania kultury w naszym kraju, czyli udział samorządów - mówił w Programie 2 Polskiego Radia Bartłomiej Świerczewski, przedstawiciel "Koalicji miast w sprawie kultury", która opracowała szereg postulatów wynikających z doświadczeń pandemii.
Zobacz więcej na temat:  miasto pandemia samorząd tarcza antykryzysowa Bartosz Panek Dwójka

"Ściana cieni". Eliza Kubarska: to film o tym, jak góra traci swoją świętość

– Zainspirowała mnie historia Everestu, czyli góry, która była zawsze najświętsza, była górą-matką. Ale miejscowi musieli w pewnym momencie zmienić do niej swój stosunek z powodów ekonomicznych – opowiadała w Dwójce himalaistka i alpinistka, a także reżyserka filmu dokumentalnego "Ściana cieni", który bierze udział w konkursie Hot Docs w Toronto.
Zobacz więcej na temat:  góry Dwójka Bartosz Panek dokument FILM Himalaje

Konkurs Chopinowski przełożony. Artur Szklener: nie chcieliśmy go bez publiczności

- Zgodnie z opinią ministra zdrowia, prawdopodobnie dałoby się zorganizować tego typu wydarzenie bez udziału publiczności. Dla muzyków i słuchaczy byłoby to swego rodzaju katastrofą - mówił w Programie 2 Polskiego Radia szef Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina. Konkurs odbędzie się w przyszłym roku.
Zobacz więcej na temat:  konkurs chopinowski konkurs chopinowski 2020 Dwójka Bartosz Panek

Seria "Wschodni Express". Zachwycająca literatura zza wschodniej granicy

- Jestem pełen zachwytu, zarówno w stosunku do literatury ukraińskiej, jak i białoruskiej. Ta literatura to jest mnóstwo znakomitych pisarzy, którzy są kompletnie u nas nieznani - mówił w Programie 2 Polskiego Radia Grzegorz Rzepecki, dyrektor Warsztatów Kultury w Lublinie, laureat Międzynarodowej Nagrody Literackiej im. Mikołaja Gogola.
Zobacz więcej na temat:  literatura Bartosz Panek Dwójka Ukraina Partnerstwo Wschodnie

"Kultura odporna". Program władz Krakowa wspierający artystów

- Zobaczyliśmy z dnia na dzień, jak nieodporne są nasze struktury i miasta na tak wielką katastrofę. Dlatego przygotowaliśmy wachlarz rozmaitych narzędzi, mających zapewnić doraźną opiekę twórcom i branżom szczególnie ważnym dla polityki Krakowa - mówił w Programie 2 Polskiego Radia Robert Piaskowski, pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa.
Zobacz więcej na temat:  Kraków Dwójka Bartosz Panek Robert Piaskowski

"Walentynowicz. Anna szuka raju" biografia napisana od nowa

 - W latach 90. rodzina ukraińska ją odnalazła i zaczęła utrzymywać kontakty z siostrami, o których w oficjalnej biografii nigdy nie wspominała, z bratem. Podejrzewała, że jej rodzina została zamordowana w czasie wojny. Trochę mnie dziwi, że ukrywała to do końca - mówił w "Wybieram Dwójkę" Marek Sterlingow, współautor nowej biografii Anny Walentynowicz "Walentynowicz. Anna szuka raju"
Zobacz więcej na temat:  Anna Walentynowicz Ukraina książki Bartosz Panek Dwójka