X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Beata Płomecka

Unijny spór o certyfikaty szczepień. Wieczorem kolejna runda negocjacji

We wtorek wieczorem w Brukseli odbędzie się trzecia runda negocjacji przedstawicieli Parlamentu Europejskiego i unijnych krajów w sprawie certyfikatów, które mają ułatwić podróżowanie bez konieczności poddawania się kwarantannie. Certyfikat cyfrowy będzie zawierał nie tylko informacje o zaszczepieniu, ale także o negatywnym wyniku testu, bądź przebytym zakażeniu koronawirusem.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT pandemia szczepienia Unia Europejska Parlament Europejski COVID-19 Beata Płomecka

"Symbol oporu wobec dwóch totalitaryzmów". W Europarlamencie wspomniano rotmistrza Witolda Pileckiego

Podczas rozpoczęcia sesji Parlamentu Europejskiego w Brukseli wspomniano rotmistrza Witolda Pileckiego, zamordowanego w stalinowskim więzieniu 25 maja 1948 roku. Był ochotnikiem, który przeniknął do KL Auschwitz, by zorganizować ruch oporu i przygotować raporty o niemieckich zbrodniach.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Parlament Europejski Witold Pilecki Bruksela Auschwitz totalitaryzm Beata Płomecka

Sesje plenarne znów w Strasburgu. PE chce wrócić do Francji od czerwca

Parlament Europejski chce od przyszłego miesiąca wznowić wyjazdowe posiedzenia na sesje do Strasburga. Tak wynika z rozmów brukselskiej korespondentki Polskiego Radia Beaty Płomeckiej z urzędnikami w europarlamencie. Z powodu pandemii ostatni raz sesja plenarna w tym francuskim mieście odbyła się w lutym ubiegłego roku. Od marca sesje są organizowane wyłącznie w Brukseli.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Parlament Europejski Francja Strasburg Beata Płomecka

Szczyt UE w Porto. Różnice zdań ws. zawieszenia patentów na szczepionki

Zwolennikami zawieszenia patentów są na przykład Polska i Hiszpania, sceptycznie patrzą na to między innymi Francja i Niemcy. Komisja Europejska argumentuje, że zniesienie patentów nie rozwiąże problemów z zaopatrzeniem w szczepionki całego świata. Ta sprawa była jednym z tematów wieczornej kolacji w Porto z udziałem przywódców 27 krajów.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Europa szczepionka szczepienia koronawirus COVID-19 Komisja Europejska Beata Płomecka Porto ŚWIAT

KE chce znieść zakaz wjazdu do Unii dla obcokrajowców. Postawiła jednak warunki

Komisja Europejska zaproponowała zniesienie zakazu wjazdu do Unii dla obcokrajowców, ale postawiła warunki. Wjechać na teren Wspólnoty będą mogły tylko osoby już zaszczepione oraz te, które podróżują z państw z niskim wskaźnikiem zakażeń COVID-19. Komisja uznała, że należy złagodzić ograniczenia dla podróży do Unii, które nie są niezbędne.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Europa Komisja Europejska pandemia koronawirus szczepienia Beata Płomecka

"To niedopuszczalne, bezpodstawne". Szefowie instytucji UE potępili sankcje Rosji

Szefowie trzech unijnych instytucji potępili decyzję Rosji o zakazie wjazdu ośmiorgu przedstawicielom Wspólnoty. Za osoby niepożądane zostali uznani m.in. wiceszefowa Komisji Europejskiej Vera Jourova i przewodniczący Parlamentu Europejskiego David Sassoli. Na czarną listę wpisani zostali urzędnicy z Łotwy, Estonii, Francji, Szwecji i Niemiec.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Komisja Europejska Rada Europejska Europarlament Europa Rosja Ursula von der Leyen Charles Michel David Sassoli sankcje Beata Płomecka ŚWIAT

PE chce sankcji wobec Rosji i zablokowania budowy Nord Stream 2. Jest propozycja "atomowych rozwiązań"

Parlament Europejski potępił destabilizujące i agresywne działania Rosji. Wezwał do nałożenia sankcji, zaapelował o zablokowanie budowy Nord Streamu 2 i wsparł Związek Polaków na Białorusi. Europosłowie przyjęli rezolucję w tej sprawie. Za było 569 deputowanych, przeciwko 67, wstrzymało się 46.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Unia Europejska Parlament Europejski Europa sankcje sankcje Unii Europejskiej Beata Płomecka ŚWIAT

"To głosowanie zakończy naszą długą podróż". Barnier prosi PE o ratyfikację unijno-brytyjskiej umowy o współpracy

Główny unijny negocjator Michel Barnier zwrócił się do Parlamentu Europejskiego o ratyfikację umowy o współpracy Unii z Wielką Brytanią. Deputowani mają zdecydować dziś w głosowaniu zdalnym, czy zatwierdzą ustalenia z końca ubiegłego roku. Wyniki zostaną ogłoszone w środę.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Parlament Europejski Wielka Brytania Brexit Beata Płomecka

Beata Płomecka: pozwanie AstraZeneki przez KE jest bardzo prawdopodobne

- W pierwszym kwartale AstraZeneca miała dostarczyć ok. 100 mln dawek szczepionek na COVID-19, dostarczyła zaledwie jedną trzecią tego. Spóźnione, niepełne dostawy są też przewidywane w obecnym kwartale. Dlatego irytacja Unii Europejskiej jest duża - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Beata Płomecka, brukselska korespondentka Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  AstraZeneca Komisja Europejska Unia Europejska Beata Płomecka Europa ŚWIAT Paweł Lekki

25 maja szczyt UE w Brukseli. Datę potwierdził rzecznik szefa Rady Europejskiej

Rzecznik szefa Rady Europejskiej poinformował, że 25 maja odbędzie się szczyt w Brukseli z udziałem unijnych przywódców. Potwierdziły się tym samym nieoficjalne informacje brukselskiej korespondentki Polskiego Radia Beaty Płomeckiej. Planowane tematy to klimat oraz relacje z Rosją.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT klimat Unia Europejska Bruksela Komisja Europejska Beata Płomecka Europa Rada Europejska Rosja