X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Beata Płomecka

Dziennikarz agencji EFE: Hiszpanie są zmęczeni sytuacją polityczną w kraju

W niedzielę Hiszpanie pójdą do urn, by czwarty raz w ciągu czterech lat wybierać parlament, bez gwarancji wyłonienia jakiegokolwiek większościowego rządu. Socjalistyczny rząd Pedro Sancheza jest atakowany z lewej i prawej za brak wyraźnej polityki w sprawie Katalonii, więc zaostrzył ton: premier ogłosił, że organizacja referendów niepodległościowych powinna zostać zakazana w kodeksie karnym.
Zobacz więcej na temat:  Hiszpania wybory parlamentarne Unia Europejska Beata Płomecka Adrian Bąk

Opóźnić brexit. Ambasadorowie UE wznawiają negocjacje

Ambasadorowie 27 unijnych krajów podejmą dziś kolejną próbę uzgodnienia o ile opóźnić wyjście Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty, które planowo ma się odbyć za trzy dni. Piątkowa narada zakończyła się bez decyzji z powodu sprzeciwu Francji. Premier Boris Johnson, zobligowany przez parlament, poprosił Unię o przedłużenie brexitu do końca stycznia z możliwością skrócenia.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Brexit Unia Europejska Wielka Brytania Beata Płomecka

NATO: propozycja Niemiec ws. Syrii wymaga konsultacji

Mieszane reakcje w NATO na propozycję Berlina dotyczącą utworzenia międzynarodowej strefy bezpieczeństwa w północno-wschodniej Syrii. Minister obrony Niemiec przedstawiła swoje pomysły w Brukseli na spotkaniu z szefami resortów obrony państw Sojuszu - informuje korespondentka zagraniczna Polskiego Radia Beata Płomecka.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT NATO Beata Płomecka Mariusz Błaszczak Ministerstwo Obrony Narodowej Turcja Syria Niemcy

Oleh Sencow apeluje: nie wierzcie władzom na Kremlu

Oleh Sencow to ukraiński reżyser, który spędził pięć lat w rosyjskiej kolonii karnej. W Rosji na podstawie fałszywych oskarżeń został skazany za terroryzm. Jego uwolnienia domagało się wiele krajów. We wrześniu odzyskał wolność wymieniony za Rosjan zatrzymanych na Ukrainie. Apeluje, żeby nie wierzyć prezydentowi Rosji. - On nie chce pokoju, chce więcej rakiet - mówi.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Piotr Pogorzelski Rosja Parlament Europejski Beata Płomecka Mariusz Błaszczak Unia Europejska ŚWIAT

Dziś spotkanie ambasadorów 27 krajów na temat brexitu

W Brukseli w niedzielę rano spotkanie ambasadorów 27 krajów, którzy mają omówić najnowszą sytuację w Wielkiej Brytanii - ustaliła korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka. Brytyjski premier wysłał do Unii Europejskiej list z prośbą o przesunięcie terminu brexitu, obecnie planowanego na 31 października. Borisa Johnsona zmuszało do tego prawo, ponieważ w sobotę brytyjscy posłowie zagłosowali za opóźnieniem decyzji w sprawie opuszczenia Unii.
Zobacz więcej na temat:  Brexit ŚWIAT Bruksela Beata Płomecka Unia Europejska Wielka Brytania Boris Johnson