X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
PR24 Portal
Section05
Beata Płomecka

PE nie zgodził się na odrzucenie pakietu drogowego. Głosowane są poprawki

Parlament Europejski nie zgodził się na odrzucenie pakietu drogowego, czego domagali się m.in. polscy europosłowie. Jeszcze dziś wieczorem deputowani będą głosować nad poprawkami do przepisów zaostrzających zasady w transporcie międzynarodowym dotyczące płacy i pracy kierowców. Wyniki poznamy jutro.
Zobacz więcej na temat:  transport Unia Europejska przewoźnik Europa Bruksela Parlament Europejski Beata Mazurek Kosma Złotowski Beata Płomecka ŚWIAT

UE otwiera granice. Sprawdź, z których krajów będzie można podróżować do Europy

Lista krajów, z których będzie można od środy podróżować do Unii Europejskiej, ma być zatwierdzona jutro w południe. Chorwacja, która kończy półroczne przewodnictwo we Wspólnocie, uruchomiła procedurę pisemną w sprawie stopniowego otwierania granic zewnętrznych zamkniętych od połowy marca w związku z pandemią koronawirusa.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska granica Europa Komisja Europejska Beata Płomecka Bruksela ŚWIAT

Współpraca wojskowa UE z USA. Dyplomata wyjaśnia blokadę unijnej decyzji przez Polskę

Polska chce, by Stany Zjednoczone zostały dopuszczone do unijnej współpracy wojskowej i realizowanych projektów w ramach wspólnej polityki obronnej PESCO. Brak gwarancji był powodem dla którego Warszawa zablokowała w piątek wieczorem unijną decyzję ustanawiającą warunki dopuszczające kraje spoza Wspólnoty do współpracy - ustaliła nieoficjalnie brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Beata Płomecka USA Stany Zjednoczone Unia Europejska wojsko

Zbliża się pierwszy stacjonarny szczyt UE od 4 miesięcy. Będzie obowiązywał reżim sanitarny

Unijny szczyt, który odbędzie się za 3 tygodnie, zostanie zorganizowany w nowym reżimie sanitarnym w związku z pandemią koronawirusa. Europejscy przywódcy mają wtedy podjąć próbę osiągnięcia porozumienia w sprawie budżetu Wspólnoty na lata 2021-2027 i funduszu odbudowy po pandemii. Będzie to pierwsze, fizyczne spotkanie unijnych liderów w Brukseli od czterech miesięcy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Bruksela Belgia Unia Europejska Rada Europejska pandemia koronawirus Beata Płomecka

Po rozmowie prezydenta z szefem NATO. Stoltenberg podziękował Polsce za solidarność w walce z COVID-19

Sekretarz generalny NATO podczas rozmowy z prezydentem Andrzejem Dudą podziękował Polsce za solidarność okazaną sojusznikom w walce z koronawirusem. Powiedział o tym brukselskiej korespondentce Polskiego Radia Beacie Płomeckiej jeden z NATO-wskich dyplomatów w kwaterze głównej. Do rozmowy doszło przed środową wizytą prezydenta Andrzeja Dudy w Waszyngtonie i spotkaniem z Donaldem Trumpem.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Europa NATO Jens Stoltenberg Andrzej Duda Andrzej Duda w USA Beata Płomecka

Dziś wideoszczyt UE. Główne tematy to fundusz odbudowy i budżet Wspólnoty

Dziś unijny wideoszczyt (początek o 10.00) a na nim dyskusja o funduszu odbudowy po pandemii wywołanej koronakryzysem w wysokości 750 miliardów euro oraz budżet po 2020 roku. To będzie pierwsza okazja dla unijnych przywódców do rozmowy na te tematy po zaprezentowaniu pod koniec maja propozycji Komisji Europejskiej. Podziały wśród państw członkowskich są duże i dziś nikt nie spodziewa się przełomu i porozumienia. W Brukseli spekuluje się, że potrzebny będzie co najmniej jeszcze jeden szczyt zanim osiągnięty zostanie kompromis.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Parlament Europejski budżet unijny Konrad Szymański Beata Płomecka

Beata Płomecka: sankcje USA na Nord Stream II mogą zablokować ten projekt

- Amerykanie mogą zablokować ten projekt, bo sankcje są wymierzone w kluczowe punkty. Po pierwsze nie pozwolą ubezpieczyć tego projektu, a to będzie niezbędne do wydania zgody Danii na dokończenie gazociągu. Po drugie mogą uniemożliwić certyfikację Nord Stream II - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Beata Płomecka, korespondentka Polskiego Radia w Brukseli.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Michał Żakowski Nord Stream II Nord Stream 2 Nord Stream Unia Europejska Stany Zjednoczone sankcje sankcje USA Beata Płomecka Rosja Niemcy

Polscy europosłowie o braku zgody na wyłączenie Nord Stream 2 spod prawa UE

Brak zgody na wyłączenie Nord Stream 2 spod unijnego prawa to dobra wiadomość, ale to nie kończy batalii. Tak mówią polscy europosłowie z którymi rozmawiała brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka. W piątek niemiecki regulator zdecydował, że gazociąg musi podlegać zapisom unijnej dyrektywy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Nord Stream 2 Parlament Europejski Jerzy Buzek Jacek Saryusz-Wolski energetyka Beata Płomecka

"To zgrana ekipa". Polska współpracuje z 7 państwami UE ws. pakietu drogowego

Brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka ustaliła, że rządy 8 krajów uzgodniły wspólnie z europosłami poprawki do pakietu, który w obecnej formie zaostrza zasady w transporcie międzynarodowym, podnosi koszty i biurokratyczne wymogi. Termin na składanie poprawek w Parlamencie Europejskim minął w tym tygodniu. Wspólny front w tej sprawie tworzą Polska, Węgry, Litwa, Łotwa, Bułgaria, Rumunia, Malta i Cypr. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska transport przewoźnik Parlament Europejski Beata Płomecka

"Stopniowa gospodarcza integracja". Kraje UE potwierdzą aspiracje Partnerstwa Wschodniego

- Unijne kraje potwierdzają europejskie aspiracje krajów Partnerstwa Wschodniego i zgadzają się na stopniową gospodarczą integrację. Takie zapisy uzgodnili ambasadorowie państw członkowskich w deklaracji na szczyt Partnerstwa Wschodniego, który odbędzie się w przyszłym miesiącu - dowiedziała się brukselska korespondentka Polskiego Radia. Z ustaleń Beaty Płomeckiej wynika, że Polska jest zadowolona z ostatecznego tekstu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Partnerstwo Wschodnie GOSPODARKA Europa Beata Płomecka

Beata Płomecka o Funduszu Odbudowy UE: czekają nas długie, trudne i wyboiste negocjacje

- Mniej więcej wiemy, jaką Fundusz Odbudowy miałby mieć wielkość - to od 1,5 do 2 bln euro. Natomiast nie wiemy, jak miałby być finansowany i jak pieniądze miałyby być przekazywane państwom członkowskim - mówiła w Polskim Radiu 24 brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska pandemia koronawirus COVID-19 Beata Płomecka Polskie Radio 24 Krzysztof Grzybowski fundusze unijne fundusze europejskie budżet ue budżet unijny budżet UE 2021-2027 budżet Mateusz Morawiecki