X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Belgia

Belgia wprowadza trzecią dawkę szczepionki na koronawirusa. Otrzymają ją osoby powyżej 65. roku życia

W Belgii przypominająca dawka szczepionki przeciw COVID-19 będzie podawana wszystkim osobom powyżej 65. roku życia. Tak zdecydowali ministrowie zdrowia trzech regionów - Brukseli, Walonii i Flandrii. Oferowane będą dodatkowe dawki szczepionek mRNA, czyli konsorcjum BionTech i Pfizer oraz Moderny.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus COVID-19 zdrowie szczepienia Belgia ŚWIAT Europa

"Nikt nie ma prawa narażać życia innych". Premier Belgii skrytykował osoby odmawiające szczepień

Premier Belgii Alexander De Croo skrytykował osoby, które nie chcą się szczepić przeciw COVID-19. W 11-milionowej Belgii w pełni zaszczepionych jest 84 proc. dorosłych i 72 proc. całej populacji, ale sytuacja różni się w zależności od regionu. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Belgia Bruksela pandemia koronawirus COVID-19 szczepienia szczepionka sars-cov-2 Beata Płomecka

Belgia luzuje covidowe obostrzenia. "Wysoki odsetek zaszczepionych pozwolił nam zrobić kolejny krok"

- W Belgii maski w sklepach i restauracjach, czy kawiarniach nie będą obowiązkowe od października - tak zdecydowali premierzy i ministrowie rządów - federalnego i regionalnych. To ogólne zalecenie, ale Flandria, Walonia i Bruksela mogą, jeśli zechcą, przyjąć ostrzejsze podejście. Region stołeczny już poinformował, że utrzyma obowiązek noszenia masek.
Zobacz więcej na temat:  Europa Belgia COVID-19 koronawirus pandemia ŚWIAT

"Upamiętniamy wszystkie ofiary II wojny światowej". W Brukseli uczczono 82. rocznicę agresji ZSRR na Polskę

Flagi z kirem zawisły na budynku Stałego Przedstawicielstwa Polski przy Unii w Brukseli w 82. rocznicę agresji Związku Radzieckiego. "Upamiętniamy wszystkie ofiary II wojny światowej" - poinformowała polska dyplomacja na Twitterze.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Bruksela Belgia Beata Płomecka rocznica HISTORIA historia Polski Europa Unia Europejska pamięć II wojna światowa

20. rocznica ataków z 11 września. NATO upamiętniło ofiary zamachu

Minutą ciszą dyplomaci i wojskowi w kwaterze głównej NATO w Brukseli uczcili pamięć prawie trzech tysięcy ofiar ataków z 11 września na Stany Zjednoczone. 20 lat temu samoloty porwane przez terrorystów z Al-Kaidy uderzyły w bliźniacze wieże Światowego Centrum Handlu w Nowym Jorku. Później maszyny spadły na Waszyngton i Pensylwanię.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Beata Płomecka Bruksela Belgia NATO 11 września 2001 roku

UE przywraca ograniczenia w podróżowaniu. Coraz więcej państw uznanych za niebezpieczne z powodu pandemii

W związku z rozwojem pandemii państwa członkowskie usunęły z listy tak zwanych bezpiecznych podróży Albanię, Azerbejdżan, Japonię i Serbię. Dodały natomiast Urugwaj. Decyzja unijnych krajów nie jest prawnie wiążąca, bo zarządzanie granicami to kompetencje narodowe.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Europa COVID-19 koronawirus Belgia Bruksela Beata Płomecka granica pandemia podróże

W pełni zaszczepieni bez ograniczeń. Nowe restrykcje w brukselskich barach, restauracjach czy kinach

W Brukseli od przyszłego miesiąca wejście między innymi do barów i restauracji będzie możliwe tylko z tak zwanym bezpiecznym karnetem covidowym. Rząd federalny dał regionom zielone światło dla wprowadzenia takiego rozwiązania. W praktyce oznacza to utrudnienia dla niezaszczepionych, którzy nie są ozdrowieńcami.
Zobacz więcej na temat:  Bruksela COVID-19 koronawirus pandemia szczepienia Belgia Europa ŚWIAT społeczeństwo zdrowie

Wyrok dla białoruskich opozycjonistów. Polscy dyplomaci w Brukseli apelują o uwolnienie więźniów politycznych

Stałe Przedstawicielstwo Polski przy Unii Europejskiej zamieściło wpis na Twitterze w reakcji na wyroki skazujące czołowych białoruskich opozycjonistów. Polscy dyplomaci w Brukseli wezwali do natychmiastowego uwolnienia wszystkich więźniów politycznych na Białorusi. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś Unia Europejska opozycja demokratyczna Europa Bruksela Belgia Beata Płomecka reżim