more_horiz
PR24 Portal
Section05
Berlin

Prawicowi ekstremiści w berlińskiej policji. Problemem rasizm i antysemityzm

W ciągu ostatnich trzech lat w przypadku 93 pracowników policji oraz Urzędu Ochrony Konstytucji w stolicy Niemiec miały miejsce "oznaki prawicowych działań ekstremistycznych". Poinformował o tym Senat Berlina na podstawie aktualnego raportu, dotyczącego obecności prawicowego ekstremizmu w federalnych agencjach Urzędu Ochrony Konstytucji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy Berlin rasizm antysemityzm policja

22 proc. Niemców negatywnie nastawionych do Żydów. "Antysemityzm głęboko zakorzeniony"

Z badania przeprowadzonego na zlecenie American Jewish Committee wynika, że prawie 22 proc. populacji Niemiec podziela postawy antysemickie. - Antysemityzm jest głęboko zakorzeniony w społeczeństwie - skomentował szef AJC Berlin, Remko Leemhuis. Wśród ankietowanych muzułmanów odsetek osób podzielających antysemickie poglądy wynosi prawie 46 proc. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy antysemityzm Berlin Żydzi

"Trudno jest to zrozumieć". Bracia Kliczko o zakazie ukraińskich flag w Berlinie

Witalij i Wołodymyr Kliczko powiedzieli telewizji BILD, że trudno zrozumieć dlaczego ukraińskie flagi są zakazane. - Gdy na Ukrainie codziennie giną ludzie, bo Władimir Putin prowadzi krwawą wojnę, w Berlinie policjanci wyrywają spokojnym ludziom ukraińskie flagi - pisze dziennik "Bild".
Zobacz więcej na temat:  wojna na Ukrainie wojna 2022 Władimir Putin Witalij Kliczko Niemcy Berlin Ukraina ŚWIAT Europa

Ukraina w UE? Niemiecka minister spraw zagranicznych kolejny raz gasi jej oczekiwania

Szefowa MSZ Niemiec Annalena Baerbock odniosła się do starań Ukrainy, aby wejść do Wspólnoty. - Ukraina należy do rodziny europejskiej, ale nie wiadomo, kiedy i w jaki sposób będzie można przyjąć ją do Unii Europejskiej, bo obecnie znajduje się w stanie wojny - podkreśliła niemiecka minister.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina Niemcy Unia Europejska wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni Berlin Annalena Baerbock

Niemcy i Francja wobec wojny. Rau: powoli zmieniają swoje stanowisko, także pod wpływem Polski

- Francja i Niemcy - także pod wpływem Polski, a także w wyniku nacisków skrzydła anglosaskiego NATO - zaczynają zmierzać we właściwym kierunku, wskazywanym praktycznie przez stanowisko naszego kraju. Obserwujemy to, ale jest to proces dość mozolny - podkreślił w Polskim Radiu 24 minister spraw zagranicznych prof. Zbigniew Rau. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polityka zagraniczna Polski Zbigniew Rau Rosja wojna na Ukrainie Niemcy Francja Paryż Berlin wojna 2022

"To nie oznacza przystąpienia do wojny". Niemieccy politycy o szkoleniu ukraińskich żołnierzy

W opinii niemieckiej minister obrony Christine Lambrecht, a także rzecznika rządu Steffena Hebestreita szkolenie ukraińskich żołnierzy nie jest jednoznaczne z przystąpieniem Niemiec do wojny. Ponadto jak zwraca uwagę "DW" politycy zaprzeczyli w ten sposób ekspertyzie prawnej służby naukowej Bundestagu, zgodnie z którą szkolenia wiążą się z ryzykiem zaostrzenia sytuacji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy wojna na Ukrainie wojna 2022 konflikty międzynarodowe polityka Berlin pomoc

77 lat temu biało-czerwona flaga zawisła na Kolumnie Zwycięstwa w Berlinie

- Zobaczyłem, jak Berlin się pali. "Baczność. Chłopcy przypadło nam w udziale w imieniu narodu polskiego zawiesić nasz nieśmiertelny sztandar na gruzach Berlina". Kapral Karpowicz wywiesił sztandar – wspominał na antenie Polskiego Radia Mikołaj Troicki, dowódca żołnierzy, którzy zawiesili polską flagę na Kolumnie Zwycięstwa.
Zobacz więcej na temat:  II wojna światowa Ludowe Wojsko Polskie (LWP) Berlin Armia Polska w ZSRR

Premier Morawiecki po spotkaniu w Berlinie: kanclerz Scholz obiecał kolejne dostawy broni dla Ukrainy

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że z kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem rozmawiał o tym, w jaki sposób Polska i Niemcy mogłyby razem jak najbardziej pomóc Ukrainie. Szef rządu podkreślił, że to, czy Ukraina wygra, zależy od odważnych decyzji, m.in. dotyczących dostaw broni.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy premier Mateusz Morawiecki Berlin Olaf Scholz gaz energetyka Ukraina wojna na Ukrainie
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem