X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Białoruś

"Te pełnomocnictwa nie mają mocy urzędowej". Siewiereniuk-Maciorowska o pośrednikach prawnych na granicy

- Pełnomocnictwa, które podpisują nielegalni migranci, są nic nie warte, ponieważ można podpisać je wyłącznie w obecności tłumacza przysięgłego i na terenie placówki Straży Granicznej - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 dziennikarz Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo prawo granica migracja imigranci w Europie imigracja Białoruś Michał Rachoń

Drony terytorialsów na granicy z Białorusią. "Codziennie wykrywamy grupy migrantów"

Każdego dnia, przez całą dobę kilkanaście specjalistycznych dronów Wojsk Obrony Terytorialnej patroluje polsko-białoruskie pogranicze. - Codziennie wykrywamy grupy migrantów na granicy - mówi rzecznik terytorialsów płk. Marek Pietrzak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo granica Białoruś imigranci w Europie służby i bezpieczeństwo Wojska Obrony Terytorialnej straż graniczna wojsko drony dron

W BBN narada ws. sytuacji na wschodniej granicy. Rozmawiali prezydent, premier, szefowie resortów i służb

W Biurze Bezpieczeństwa Narodowego odbyło się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z premierem Mateuszem Morawieckim oraz kierownictwami resortów: obrony, spraw wewnętrznych spraw zagranicznych, a także szefami Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Straży Granicznej i Dowództwa Operacyjnego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo granica Białoruś migracja prezydent premier straż graniczna Andrzej Duda Mateusz Morawiecki

"Białoruś jest wasalem Rosji". Szef sejmowej komisji obrony o przyczynach sytuacji na granicy

- Chcemy tylko, aby Rosjanie uznali naszą suwerenności i jej nie kwestionowali i żeby dali nam spokój. Chcemy z nimi żyć po sąsiedzku, ale na zasadach partnerskich, a nie na zasadach wasala, jakim jest teraz Białoruś - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Jach (szef sejmowej komisji obrony).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 polityka społeczeństwo granica kryzys migracyjny Białoruś służby i bezpieczeństwo

Major Mariusz Kordowski: reżim Łukaszenki rozczarowany jest swoimi nieskutecznymi działaniami na granicy

- To, że Białoruś posuwa się do takich kroków, wskazuje jednoznacznie, że po tamtej stronie jest determinacja i pewne rozczarowanie, że proceder nie jest tak skuteczny, jak było to planowane na samym początku. Widać, że rośnie ich nerwowość - mówił w Polskim Radiu 24 mjr Mariusz Kordowski, prezes Centrum Analiz Strategicznych i Bezpieczeństwa. 
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA Polskie Radio 24 PiS granica Białoruś kryzys migracyjny stan nadzwyczajny opozycja Aleksander Łukaszenka Unia Europejska

Pavel Usau: Aleksander Łukaszenka próbuje wskrzesić stare sowieckie mity

- Białoruska propaganda kreuje wizerunek Polski i Litwy jako wrogów zewnętrznych. Polska jest oskarżana nie tylko o tworzenie sztucznego kryzysu migracyjnego, ale również o imperialne roszczenia w stosunku do Białorusi - mówił w Polskim Radiu 24 Pavel Usau, białoruski politolog (Centrum Analiz Strategicznych).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Białoruś kryzys migracyjny Rosja Aleksander Łukaszenka Antoni Trzmiel

"Za użycie migracji jako broni politycznej". Polska i Litwa chcą kolejnych sankcji dla Białorusi

Parlamentarzyści Polski i Litwy potępili w środę nielegalną migrację z Białorusi i działania reżimu białoruskiego. Wezwali też stronę białoruską do wzięcia odpowiedzialności za obywateli państw trzecich przebywających na jej terytorium, a społeczność międzynarodową do nałożenia kolejnych sankcji wobec osób odpowiedzialnych za wykorzystywanie migrantów przeciwko państwom UE.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Litwa POLSKA Białoruś

Zarembiuk: Polska jako jedyna zorganizowała program pomocy dla potrzebujących Białorusinów

Prezes Domu Białoruskiego w Warszawie Aleś Zarembiuk powiedział, że Unia Europejska do dziś nie stworzyła żadnego programu pomocy dla Białorusinów represjonowanych w swoim kraju. W wywiadzie dla rozgłośni Euroradio podkreślił, że polski rząd jako jedyny zorganizował program pomocy dla Białorusinów, którzy znaleźli się w potrzebie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Białoruś Europa relacje polsko-białoruskie prawa człowieka wolność słowa

Jarosław Kaczyński: obecna wojna hybrydowa ma dwa fronty. Jeden na granicy, drugi w Warszawie

Prezes Prawa i Sprawiedliwości, wicepremier Jarosław Kaczyński powiedział w wywiadzie dla "Gazety Polskiej", że wojna hybrydowa przebiega na dwóch frontach: na granicy i w Warszawie. - Uformowanie się takich dwóch frontów zachęciło Łukaszenkę i Putina do eskalacji i wzmocnienia ataku - ocenił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Białoruś granica migracja Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość opozycja

Dziś w PE debata nt. kryzysu migracyjnego. W centrum dyskusji kwestia zawracania cudzoziemców na granicy

Temat kryzysu migracyjnego wraca na salę obrad Parlamentu Europejskiego. Do porządku dzisiejszych obrad wpisano debatę na temat "zawracania migrantów na zewnętrznych granicach wspólnoty". Chodzi między innymi o sytuację na granicach Grecji, Chorwacji, Węgier i Polski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Parlament Europejski granica migracja Białoruś imigranci w Europie

Kryzys migracyjny. Niemiecki rząd rozważy wprowadzenie tymczasowych kontroli granicznych

- W Niemczech trwa debata na temat konieczności wzmocnienia kontroli na granicy z Polską w związku z napływem migrantów przez Białoruś. Na posiedzeniu rządu w środę omawiane będą możliwe rozwiązania, w tym częstsze wyrywkowe kontrole w terenie przygranicznym oraz tymczasowe kontrole na granicy - informuje we wtorek telewizja ZDF.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT granica Białoruś migracja

Kryzys migracyjny. Szef MSW Niemiec dziękuje polskim służbom za ochronę granicy UE z Białorusią

Szef MSW Niemiec Horst Seehofer w liście do szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego dziękuje polskiej Straży Granicznej za ochronę granicy UE z Białorusią. Problem nielegalnej migracji coraz bardziej dotyka też Niemcy - podkreśla. Proponuje też wzmocnienie patroli na wspólnej granicy i sugeruje, aby skorzystać ze wsparcia Frontexu
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Niemcy Białoruś imigracja