more_horiz
PR24 Portal
Section05
Białoruś

Ukraiński generał alarmuje: Rosjanie rozlokowują w Brześciu rakiety Iskander. Tuż przy polskiej granicy

Generał Ołeksij Hromow, zastępca szefa Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował, że Rosjanie rozlokowują rakiety Iskander w Brześciu na Białorusi. - To może oznaczać, że mają zamiar ostrzeliwać stamtąd zachodnią Ukrainę. Brześć jest położony nad Bugiem tuż przy granicy z Polską.  
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina Białoruś wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni granica

Białoruskie służby na granicy z Polską skatowały migrantów. Wstrząsające nagranie

W sieci pojawiło się wstrząsające nagranie, na którym widać, jak białoruscy pogranicznicy katują migrantów. Wszystko dzieje się tuż przy granicy z Polską. Funkcjonariusze Łukaszenki uderzają cudzoziemców pałkami i rzucają na ogrodzenie. Polska Straż Graniczna zażądała wyjaśnień od Białorusi. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Białoruś granica straż graniczna atak migracja

Kolejne próby nielegalnego przekroczenia granicy z Polską. SG podała nowe dane

W raporcie z minionej doby Straż Graniczna podała, że 19 cudzoziemców próbowało we wtorek dostać się nielegalnie do Polski przez granicę z Białorusią, byli to m.in. obywatele Jemenu, Turcji i Wybrzeża Kości Słoniowej. Największa grupa próbowała sforsować granicę przerzucając kładkę przez zabezpieczenie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA straż graniczna Białoruś imigracja wojsko policja służby i bezpieczeństwo

Mieli organizować nielegalne przekraczanie granicy z Białorusią. SG aresztowała trzech obcokrajowców

Trzech cudzoziemców podejrzanych o udział w organizowaniu nielegalnego przekraczania granicy z Białorusią zatrzymała Straż Graniczna w Podlaskiem. Jeden z nich to tzw. kurier, dwaj pozostali to przewodnicy. Po postawieniu zarzutów cała trójka została aresztowana.
Zobacz więcej na temat:  granica straż graniczna areszt imigranci w Europie Białoruś POLSKA służby i bezpieczeństwo

Straż Graniczna - służba na granicach i wewnątrz kraju

- Ogólnym zadaniem Straży Granicznej jest ochrona granicy państwowej. Zadania te realizujemy na przejściach granicznych, przeprowadzając odprawy graniczne, ale ochraniając również zieloną granicę, czyli granicę poza przejściami granicznymi. Od kilkunastu lat Straż Graniczna działa również wewnątrz kraju - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia porucznik Anna Michalska, rzecznik prasowy Komendanta Głównego SG.
Zobacz więcej na temat:  straż graniczna bezpieczeństwo Ukraina Białoruś Patryk Kuniszewicz Klaudia Porębska

Hajda Banda / Гайда Банда. Pod muzycznym sztandarem pogranicza

Polsko-białoruska banda zdobyła w Konkursie Muzyki Folkowej trzecią nagrodę za żywiołową i muzycznie atrakcyjną interpretację repertuaru pogranicza polsko-białoruskiego, dodatkowo jest laureatem Nagrody Specjalnej Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie oraz Nagrody „Burza Braw” – dowodu uznania publiczności! O jakiej bandzie mowa? Oczywiście o Hajda Bandzie!
Zobacz więcej na temat:  folk folklor kultura ludowa muzyka ludowa muzyka tradycyjna Magdalena Tejchma Białoruś Nowa Tradycja Aleksandra Faryńska

Śmierć za "działania terrorystyczne"? Reżim Łukaszenki chce wystraszyć opozycję

Przywódca Białorusi Aleksandr łukaszenka podpisał nowelizację kodeksu karnego, która przewiduje, że "usiłowanie przeprowadzenia aktu terrorystycznego" jest zagrożone karą śmierci. Wcześniej kara śmierci była dopuszczana w przypadku najcięższych przestępstw, m.in. w przypadku popełnienia aktu terroryzmu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa reżim Białoruś kara śmierci Raport Białoruś Aleksander Łukaszenka

Brytyjski wywiad: Białoruś zapowiada rozmieszczenie swoich sił wzdłuż granicy z Ukrainą

Po ćwiczeniach, które wojska białoruskie odbywały w minionych dniach, zapowiedziano rozmieszczenie sił operacji specjalnych Białorusi wzdłuż granicy z Ukrainą - poinformował brytyjski wywiad. Obecność sił białoruskich w pobliżu granicy prawdopodobnie spowoduje konieczność utrzymywania tam oddziałów ukraińskich, które nie będą mogły wspierać działań w innych częściach kraju i bronić się przeciwko wojskom rosyjskim.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Białoruś serwis wschodni wojna na Ukrainie wojna 2022 wojsko
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem