X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Białoruś

NASZ WYWIAD "Borys Niemcow mógł żyć wygodnie jak jego koledzy w koncernach, wybrał wolność. Wciąż myślę o jego motywacji"

- Borys Niemcow mógł wieść bogate, wygodne życie jak wielu jego towarzyszy z lat 90. Są teraz szefami koncernów rosyjskich. Od lat zastanawiam się, dlaczego podjął inną decyzję – mówi portalowi PolskieRadio.pl prof. Andriej Makaryczew z Uniwersytetu w Tartu. Naukowiec zaczynał swoją karierę w Niżnym Nowogrodzie, tam, gdzie zaczęła się historia polityczna Borysa Niemcowa. Prof. Makaryczew zauważył, że niestety w Rosji fizyczna eliminacja opozycji stała się częścią polityki. I nawet kwiaty dla zmarłego polityka są odbierane przez Kreml jako wyzwanie. 27 przypada 6. rocznica śmierci Borysa Niemcowa, został zastrzelony niedaleko murów Kremla w Moskwie.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Borys Niemcow Rosja opozycja demokratyczna Raport Białoruś Białoruś Europa ŚWIAT

NASZ WYWIAD Łukaszenka, Putin i ich sekrety z Soczi. Działacz: Biden może zainicjować nowy plan i sojusz z UE ws. Białorusi

- Aleksander Łukaszenka i Władimir Putin nie darzą się miłością. Teraz jednak łączą ich wspólne cele – obaj  muszą utrzymać się przy władzy. Do tego Putin nie znalazł "kserokopii" Łukaszenki na Białorusi, a obawia się białoruskich protestów, które mogą inspirować kolejne manifestacje w Rosji - stąd musi wspierać Łukaszenkę - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl Anatol Labiedźka, opozycyjny działacz demokratyczny, członek Rady Koordynacyjnej, komentując ostatnie rozmowy w Soczi.  rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Kreml protest opozycja demokratyczna Unia Europejska NASZ WYWIAD Białoruś Raport Białoruś

Eksperci po spotkaniu Putin-Łukaszenka: czy dojdzie do pogłębionej integracji Rosji z Białorusią?

Na spotkaniu w Soczi z Władimirem Putinem Alaksandr Łukaszenka przypomniał o pogłębionej integracji Rosji z Białorusią, co źle wróży białoruskiej suwerenności – mówi ekspert Alaksandr Kłaskouski. Według politologa Walera Karbalewicza Łukaszenka wystąpił jako zwycięzca, który zdławił protesty w swoim kraju.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Białoruś Aleksander Łukaszenka Władimir Putin

Zbrodnia w Kuropatach. Premier: odkrycie prawdy wymaga ekshumacji ofiar i analizy dokumentów

- Do odkrycia prawdy o sowieckich zbrodniach w Kuropatach na Białorusi mogłyby nas przybliżyć ekshumacje ofiar i analiza dokumentów z białoruskich i rosyjskich archiwów - podkreślił premier Mateusz Morawiecki w liście do uczestników polsko-białoruskiej konferencji, organizowanej m.in. przez Instytut Pileckiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki Białoruś polityka zbrodnie wojenne zbrodnie sowieckie Kuropaty

Spotkanie przywódców Rosji i Białorusi. Ekspert: Łukaszenka znowu poczuł się silniejszy

Na rozmowach w Soczi na południu Rosji Aleksandr Łukaszenko podziękował Władimirowi Putinowi za pomoc gospodarczą Moskwy dla Mińska. Białoruski dyktator oświadczył, że do podpisania gotowe są już niemal wszystkie z 33 map drogowych, które dotyczą poszczególnych dziedzin integracji. Czy złe relacje Rosji i Białorusi z Zachodem spowodują większą integrację obu państw?
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska polityka Rosja Aleksander Łukaszenka Władimir Putin Białoruś ŚWIAT Europa

Spotkanie Łukaszenki i Putina. Tesławski: Rosji zależy na utrzymaniu integracji z Białorusią

- Wszystko wskazuje na to, że prezydent Rosji szukał potwierdzenia utrzymania kursu na integrację, który został między Rosją i Białorusią wyznaczony dawno temu - powiedział w Polskim Radiu 24 Bartosz Tesławski, z portalu nawschodzie.eu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Rosja Aleksiej Nawalny opozycja Władimir Putin Unia Europejska Europa Białoruś Aleksander Łukaszenka

NASZ WYWIAD Ważą się losy Mińska. Milinkiewicz: dla Kremla integracja z Białorusią to priorytet, brakuje ostrej reakcji Zachodu

- Walka o niezależność Białorusi toczy się każdego dnia. Choć kampania integracyjna Kremla na co dzień nie rzuca się w oczy, to trzeba mieć świadomość, że Moskwa obecnie koncentruje swoją uwagę przede wszystkim na Białorusi. Dlaczego? Idea neoimperialna Kremla nie może być zrealizowana bez Białorusi, zwłaszcza po przegranej na Ukrainie - zauważa Aleksander Milinkiewicz, b. kandydat opozycji na prezydenta Białorusi, w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Kreml protest opozycja demokratyczna Unia Europejska NASZ WYWIAD Białoruś Raport Białoruś

"Sankcje są przesądzone". Spotkanie unijnych ministrów spraw zagranicznych ws. Rosji

Dyskusja strategiczna poświęcona ostatnim wydarzeniom w Rosji i sankcjom w związku z aresztowaniem oraz zesłaniem do kolonii karnej Aleksieja Nawalnego to jeden z głównych punktów porannego spotkania w Brukseli ministrów spraw zagranicznych unijnych krajów. Polska chce także poruszyć sprawę sytuacji na Białorusi.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Rosja Białoruś Aleksiej Nawalny sankcje sankcje Unii Europejskiej