more_horiz
PR24 Portal
Section05
Białoruś

Ppłk Adam Jarosz: widać, że działania migrantów na granicy polsko-białoruskiej były zaplanowane

- Było widać, że działania na granicy polsko-białoruskiej były kierowane na wysokim poziomie i nie były spontaniczne, tylko zaplanowane (..). Widać było, że ta specjalna operacja służy temu, aby zdestabilizować nasz kraj - skomentował na antenie Polskiego Radia 24 ppłk Adam Jarosz (komendant placówki SG w Czeremsze).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA służby i bezpieczeństwo straż graniczna Białoruś

Koniec budowy zapory na granicy. Prof. Jabłoński: właściwe rozwiązania w odpowiednim czasie

- Wszyscy ci, którzy protestowali na granicy, robili to z głupoty, braku rozpoznania sytuacji lub byli podpuszczani. Odgrywali rolę, która w wypadku powodzenia byłaby niebezpieczna dla Polski - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Arkadiusz Jabłoński, socjolog (KUL). 30 czerwca zakończona została budowa fizycznej części zapory na granicy z Białorusią.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Białoruś granica służby i bezpieczeństwo

"Bredzenie o świecie bez granic". Kowalski o krytyce budowy zapory na granicy polsko-białoruskiej

Niemożliwe stało się możliwe. Ci, co się zakładali, że ta zapora nie powstanie, teraz muszą "wejść pod stół i odszczekać". Druga rzecz jest taka, że to ogrodzenie już działa, bo prób przekroczenia jest już znacznie mniej - mówił w Polskim Radiu 24 Marian Kowalski. Gośćmi audycji byli także Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska, Anna Derewienko i Jędrzej Kodymowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń Marian Kowalski Jędrzej Kodymowski granica kryzys na granicy POLSKA służby i bezpieczeństwo Białoruś straż graniczna imigranci w Europie kryzys migracyjny

Najnowszy komunikat SG. Na polsko-białoruskiej granicy zatrzymano migrantów z Afryki i Azji. Zniszczyli zasieki

Straż Graniczna poinformowała o kolejnych próbach nielegalnego przedostania się do Polski z terytorium Białorusi. Chodzi o 17 migrantów m.in. z Afganistanu i Egiptu. Przecięli zasieki z drutu ostrzowego tzw. concertinę. Żeby przedostać się do naszego kraju, szukają miejsc, gdzie jeszcze nie ma postawionych przęseł budowanej zapory.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Białoruś straż graniczna granica kryzys na granicy migracja

SG: kilkanaście osób próbowało przedostać się z Białorusi do Polski. To obywatele Erytrei, Syrii, Jemenu

Wczoraj 11 osób próbowało nielegalnie przedostać się do Polski z terytorium Białorusi - informuje Straż Graniczna. Byli to obywatele Erytrei, Syrii, Jemenu, Algierii, Maroka oraz Togo. Do tych prób nielegalnego przekroczenia granicy państwa doszło w okolicach posterunków Straży Granicznej w Narewce, Dubiczach Cerkiewnych i Mielniku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo straż graniczna Białoruś uchodźcy granica

Jan Piekło: Rosja ciągle próbuje wciągnąć Białoruś do wojny z Ukrainą

Putin od jakiegoś czasu usiłuje wywrzeć ogromną presję na Łukaszenkę, który się przed tym broni rękami i nogami. [...] Wszystko wskazuje na to, że Rosja ma nadzieję, że po ostrzałach Ukrainy z terenu Białorusi, gdyby Ukraina odpowiedziała, to byłaby idealna sytuacja dla Rosji, bo wtedy Łukaszenka zostałby "zmuszony do obrony" - mówił w Polskim Radiu 24 b. ambasador Polski na Ukrainie Jan Piekło.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański Jan Piekło ŚWIAT Europa Ukraina Rosja wojna 2022 Białoruś

Bariera na granicy. Żaryn: skutecznie chroni przed nowymi metodami nielegalnego jej przekraczania

- Od postawienia bariery granicznej w woj. podlaskim, nie były identyfikowane inne, nowe sposoby nielegalnego przekraczania granicy ze strony Białorusi niż te, które mieliśmy wcześniej - powiedział rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Zaznaczył, że spodziewa się prób poszukiwania luk w tych zabezpieczeniach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Stanisław Żaryn granica kryzys na granicy Białoruś migracja kryzys migracyjny

"Formuła budowy okazała się skuteczna". Kazimierz Smoliński o zaporze na granicy z Białorusią

- W normalnej formule przepisów, które obecnie istnieją w Polsce, nie dałoby się takiej zapory zbudować. Potrzebne do tego były szczególne przepisy - powiedział w Polskim Radiu 24 Kazimierz Smoliński, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Gościem audycji "Dwie strony" był także Grzegorz Napieralski z Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  straż graniczna granica Białoruś bezpieczeństwo budowa POLSKA polityka Polskie Radio 24
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem