more_horiz
PR24 Portal
Section05
Białoruś

POLSKIE RADIO 24 Poszukiwania ofiar zbrodni sowieckich na Ukrainie. Prezes IPN: toczą się rozmowy o podjęciu prac

- IPN jest w dialogu z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Tutaj jednak obowiązki polityczne, międzynarodowe są po stronie pana premiera i wiem, że realizuje je bardzo dobrze. Jest więc z całą pewnością nadzieja na podjęcie prac ekshumacyjnych - mówił w Polskim Radiu 24 dr Karol Nawrocki, prezes Instytutu Pamięci Narodowej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Rosja Ukraina serwis wschodni Dorota Kania Białoruś Katyń Związek Sowiecki II wojna światowa

Białoruś wykorzystuje kryzys na granicy, by oczernić Polskę. Żaryn wskazuje "cyniczne kłamstwa"

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn poinformował o kolejnej, prowadzonej przez Mińsk, operacji dezinformacyjnej, która ma zdyskredytować Polskę. Białoruski reżim oskarża Polskę o rzekome zbrodnie na Irakijczykach - przekazał Żaryn.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Stanisław Żaryn Białoruś propaganda media bezpieczeństwo kryzys na granicy granica imigranci w Europie

Piotr Gliński: postawa polskich sportowców, którzy wspierają Ukrainę jest piękna

Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński podkreślił, że postawa polskich sportowców, którzy wspierają Ukrainę i solidaryzują się z nią, jest piękna. Zaznaczył też, że to wspólny obowiązek.  Szef resortu kultury, a do roku 2021 także minister sportu, uczestniczył w walnym zgromadzeniu Towarzystwa Olimpijczyków Polskich.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Gliński wojna 2022 Ukraina Rosja Białoruś SPORT

Przesmyk suwalski. Newralgiczny punkt NATO. Premier Morawiecki zapewnił o silnej obronie wojsk

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że "ze strategicznego punktu widzenia, ze względu na położenie obwodu kaliningradzkiego, Białoruś owszem przesmyk suwalski jest uważany przez strategów NATO za jeden z newralgicznych punktów". - Dlatego obecność naszych jednostek wojskowych jest tam bardzo mocna - zapewnił szef rządu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Mateusz Morawiecki NATO wojna 2022 Rosja Kaliningrad Białoruś Litwa

Samuel Pereira o budowie zapory na granicy: wydarzenia mogły potoczyć się inaczej

- Muru na granicy z Białorusią nie byłoby, gdyby decyzję w tej sprawie podejmowała opozycja i to jest tak naprawdę pewien problem opozycji, niemal wszyscy wyborcy widzą i rozumieją dzisiaj powagę zagrożenia, część z nich widziała to już wcześniej, jak to zagrożenie wygląda - mówił w Polskim Radiu 24 Samuel Pereira (portal tvp.info).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Rosja Ukraina serwis wschodni wojna 2022 wojna na Ukrainie Michał Rachoń Samuel Pereira Białoruś

"To niewybaczalne". Prof. Mieczysław Ryba o atakach opozycji ws. budowy zapory na granicy

Budowa zapory na granicy z Białorusią nie służy ochronie przed imigrantami, ale przed agresywną polityką Rosji i Białorusi. Imigranci są narzędziem do tego, by Polskę destabilizować. Tak radykalne przeszkadzanie i wywracanie spokoju społecznego w momencie zagrożenia wojennego przez opozycję w normalnym państwie i w normalnym społeczeństwie są rzeczami niewybaczalnymi - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba, historyk z KUL-u.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń prof. Mieczysław Ryba POLSKA polityka społeczeństwo Polityka zagraniczna Polski granica kryzys na granicy Białoruś straż graniczna imigranci w Europie

"Problem nie zniknął". Agniesza Siewiereniuk-Maciorowska o sytuacji na granicy z Białorusią

- Gdyby nie było obostrzeń i ograniczeń wzdłuż granicy z Białorusią to mielibyśmy cały czas sytuację taką jak rok temu. To służyło naszemu bezpieczeństwu w Polsce - powiedziała w Polskim Radiu 24 Agnieszka Siewiereniuk Maciorowska, zastępca redaktora naczelnego "Kuriera Porannego" i "Gazety Współczesnej".
Zobacz więcej na temat:  straż graniczna Białoruś imigranci w Europie służby specjalne bezpieczeństwo budowa POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24

"Naszym sojusznikiem jest opinia publiczna Zachodu". Premier Morawiecki o niezbędnym wsparciu Ukrainy

- Aby Ukraina przetrwała, naszym potężnym sojusznikiem jest opinia publiczna Zachodu i w tym upatruję waszego zadania, aby w sposób zsynchronizowany, mądry, regularny i konsekwentny wpływać na opinię publiczną w krajach wolnego świata - mówił premier Mateusz Morawiecki na Naradzie Ambasadorów RP.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki wojna 2022 Ukraina Rosja Białoruś polityka

Białoruskie siły przy granicy z Ukrainą. "Musimy być na wszystko gotowi"

Rzecznik ministerstwa obrony Ukrainy Ołeksandr Motuzjanyk w wypowiedzi dla ukraińskiej telewizji powiedział, że w graniczących z Ukrainą obwodach Białorusi, brzeskim i homelskim, stacjonuje do siedmiu białoruskich batalionów. Zmusza to ukraińskie siły - jak zaznaczył - do utrzymywania części wojsk przy białoruskiej granicy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina wojna 2022 serwis wschodni Białoruś Rosja

Postawa Białorusi wobec wojny na Ukrainie. Biernat: za sprawą Łukaszenki są oddani bez reszty "ruskiemu mirowi"

- Trzeba pamiętać o tym, że Białoruś de facto oddana jest czemuś co można nazwać "ruskim mirem", czyli praktycznie jest pod pełnym panowaniem rosyjskich mediów, języka rosyjskiego - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Biernat (dziennikarz telewizji Biełsat). 
Zobacz więcej na temat:  wojna 2022 wojna na Ukrainie Rosja Władimir Putin ŚWIAT Europa Polskie Radio 24 Ukraina Białoruś Aleksander Łukaszenka

Żaryn odpowiada na zarzuty Ochojskiej. "Znów pisze pani nieprawdę"

Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn odniósł się do wpisu, jaki został zamieszczony w mediach społecznościowych przez eurodeputowaną Janinę Ochojską. Podkreślił, że pisze ona nieprawdę ws. grupy migrantów, która w ub.r. znalazła się w okolicach Usnarza przy granicy z Białorusią. "Grupa z Usnarza przyjechała na Białoruś z Rosji. Ci ludzie nie byli żadnymi uchodźcami" - napisał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo granica Stanisław Żaryn Janina Ochojska Mateusz Morawiecki Mariusz Kamiński Rosja Białoruś migracja Marcin Przydacz
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem