more_horiz
PR24 Portal
Section05
Biały Dom

Zginęli, relacjonując wojnę na Ukrainie. Joe Biden i dziennikarze oddali hołd poległym reporterom

Podczas gali Stowarzyszenia Korespondentów Białego Domu, uczestnicy oddali hołd dziennikarzom, którzy zginęli, relacjonując wojnę na Ukrainie. Specjalnym gościem przyjęcia był prezydent USA Joe Biden, który podkreślił, że dzięki nim świat widzi zniszczenia oraz zbrodnie wojenne dokonywane przez Rosjan.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka USA Joe Biden Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 Marek Wałkuski Korespondenci Zagraniczni Biały Dom dziennikarze

Prezydent Duda po spotkaniu zwołanym przez Bidena: nie wolno dopuścić do tego, aby Rosja wygrała tę wojnę

- Jesteśmy świadkami rosyjskiej ofensywy na wschodzie Ukrainy. Zdajemy sobie sprawę, że Ukraina potrzebuje wsparcia. Był cały szereg deklaracji dalszej pomocy - powiedział prezydent Andrzej Duda po naradzie liderów największych państw NATO. Dodał, że jest "coraz większa determinacja" ws. nakładania na Rosję sankcji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Joe Biden Andrzej Duda wojna na Ukrainie wojna 2022 Biały Dom Ameryka Północna prezydent NATO

Biden zatwierdza nowy pakiet pomocy dla Ukrainy. Broń wartości setek milionów dolarów

Prezydent USA Joe Biden ogłosił zatwierdzenie nowego pakietu pomocy wojskowej dla Ukrainy o wartości 800 mln dolarów. W jego skład wejdą m.in. systemy artyleryjskie, pojazdy opancerzone oraz śmigłowce.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka USA Stany Zjednoczone Biały Dom Joe Biden Wołodymyr Zełenski wsparcie techniczne wojna na Ukrainie wojna 2022 konflikty międzynarodowe serwis wschodni zbrodnie wojenne

Biały Dom o rozmowie Biden-Xi: Chiny poniosą konsekwencje, jeśli udzielą wsparcia Rosji w inwazji na Ukrainę

Biały Dom poinformował, że podczas rozmowy z prezydentem Xi Jinpingiem, prezydent Joe Biden, przedstawił konsekwencje dla Chin w związku z ewentualnym wsparciem materialnym Rosji w wojnie na Ukrainie. Z komunikatu strony amerykańskiej wynika również, że Joe Biden wyraził poparcie dla dyplomatycznego rozwiązania kryzysu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Ameryka Chiny Joe Biden Biały Dom wojna na Ukrainie wojna 2022

Napaść Rosji na Ukrainę. "Stany Zjednoczone są gotowe do dalszego zaostrzania sankcji"

Doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan rozmawiał telefonicznie z sekretarzem Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej Nikołajem Patruszewem. Podczas rozmowy Jake Sullivan powtórzył stanowczy i wyraźny sprzeciw Stanów Zjednoczonych wobec "niesprowokowanej i nieuzasadnionej inwazji Rosji na Ukrainę".
Zobacz więcej na temat:  Rosja Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni USA Ameryka Stany Zjednoczone Biały Dom Marek Wałkuski ŚWIAT

"Rozmawiamy z Polską". Jasna deklaracja Białego Domu ws. uchodźców z Ukrainy

Biały Dom poinformował, że Stany Zjednoczone prowadzą rozmowy z Polską na temat pomocy w przyjęciu uchodźców z Ukrainy. Rzeczniczka prezydenta USA Jen Psaki zadeklarowała gotowość swego kraju do przyjęcia osób opuszczających Ukrainę, ale wyraziła przekonanie, że większość zechce pozostać w Europie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina Rosja wojna 2022 Władimir Putin USA Biały Dom Stany Zjednoczone Joe Biden

Doradca Białego Domu ds. cyberbezpieczeństwa odwiedzi Warszawę. Konsultacje dotyczą całego regionu

Do Warszawy przyjeżdża doradca Białego Domu ds. cyberbezpieczeństwa Anne Neuberger. O 8.30 weźmie udział w spotkaniu z przedstawicielami krajów naszego regionu. Jego gospodarzem będzie pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa Janusz Cieszyński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka cyberbezpieczeństwo cyberatak cyberzagrożenia Janusz Cieszyński cyfryzacja Ameryka Biały Dom
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem