more_horiz
PR24 Portal
Section05
Błażej Hrapkowicz

Tom Cruise znów jako Maverick. "Top Gun" wraca do kin

Trwa festiwal filmowy w Cannes. To właśnie tam odbyła się światowa premiera "Top Gun: Maverick" z Tomem Cruise'em w roli głównej. - Aktor ma opinię profesjonalisty w każdym calu, w każdy projekt angażuje się całym sobą - mówi Błażej Hrapkowicz. - Po tylu latach kariery Cruise wciąż przesuwa granice tego, co aktor może zrobić w kinie akcji i to jest godne podziwu. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka kino Tom Cruise FILM Błażej Hrapkowicz

Jacek Beler o filmie "Inni ludzie": jeden, wielki utwór muzyczny

- Na pierwszy rzut oka, Kamil to gość z bloku, który chce zostać raperem. Im bardziej jednak zagłębiałem się w tekst Doroty Masłowskiej, tym więcej pojawiało się pytań, kim on tak naprawdę jest - mówi Jacek Beler, odtwórca roli głównej w filmie "Inni ludzie" w reżyserii Aleksandry Terpińskiej. Premiera w piątek 18 marca.  
Zobacz więcej na temat:  Czwórka kino film polski FILM Dorota Masłowska Błażej Hrapkowicz

Kryminał filmowy. Jaką przeszedł ewolucję i jak wygląda współcześnie?

- Kino szybko rozpoznało kryminał i film detektywistyczny jako atrakcyjne dla widza - mówi w Czwórce dziennikarka Katarzyna Czajka-Kominiarczuk. - Pierwszy detektyw Sherlock Holmes wchodzi na scenę już w 1906 roku, czyli na początku kina. Przez te wszystkie lata sam gatunek przechodził kilka przemian.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka FILM kryminał premiera Agatha Christie NIL Egipt Błażej Hrapkowicz kino

Życie po życiu w serialu "After Life" - co wiemy o jego twórcy?

W sieci pojawił się trzeci sezon serialu "After Life", za którym stoi Ricky Gervais, zwany najokrutniejszym komikiem świata. - Jego znakiem firmowym jest niepoprawne, złośliwe, wręcz obraźliwe poczucie humoru - mówi Błażej Hrapkowidz. - Jest to też pewien z powodów dla których jest jednym z najsłynniejszych i bez wątpienia najlepszych współczesnych komików.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka serial FILM Błażej Hrapkowicz Hollywood

"West Side Story". Czy Steven Spielberg poprawił arcydzieło?

Słynny broadwayowski musical, po 60 latach od swojej premiery powrócił na szklany ekran. Za kamerą stanął sam Steven Spielberg. - "West Side Story" to pierwszy musical, który odniósł tak spektakularny sukces, a także pierwszy, który "wyszedł na ulice" i tak pokazywał Nowy Jork - mówi Patrycja Mucha. - Dla Spielberga i wielu ludzi ta historia jest cały czas aktualna, bo jest to opowieść uniwersalna.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka kino musical premiera Błażej Hrapkowicz Steven Spielberg