more_horiz
PR24 Portal
Section05
Bliski Wschód

TYLKO U NAS Ambasador Iranu: Polska wpisuje się w realizację interesów USA

- My twierdzimy, że rząd Polski jest pod wpływem pewnej atmosfery, którą wytworzyły Stany Zjednoczone (…) Być może jest pod presją Stanów Zjednoczonych i w pewnym sensie rząd polski wpisuje się w realizację celów i interesów USA - mówił na antenie radiowej Jedynki Masud Edrisi Kermanszahi, ambasador Iranu w Polsce. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Żakowski Iran Bliski Wschód Stany Zjednoczone sankcje USA

MSZ: nie ma oficjalnych informacji nt. wstrzymania wydawania Polakom wiz przez Iran

Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie otrzymało żadnej oficjalnej informacji ze strony irańskiej o wstrzymaniu wydawania wiz polskim obywatelom. Taką odpowiedź Biuro Rzecznika Prasowego MSZ przekazało IAR na pytanie, czy potwierdza taki ruch Teheranu. Wcześniej informacje o niewydawaniu wiz przez irańską ambasadę w Warszawie pojawiały się w mediach społecznościowych, pisał na ten temat między innymi Witold Repetowicz, dziennikarz zajmujący się tematyką bliskowschodnią oraz portal podróżniczy fly4free.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Iran MSZ Bliski Wschód USA POLSKA

MSZ: Iranowi przekazano założenia konferencji w Warszawie

- Stoimy na stanowisku, że społeczność międzynarodowa ma prawo do dyskutowania różnych problemów regionalnych i globalnych, a Polska – do współorganizowania konferencji, której celem jest wypracowanie płaszczyzny działań na rzecz stabilności i dobrobytu regionu Bliskiego Wschodu – brzmi oświadczenie polskiego resortu spraw zagranicznych. 
Zobacz więcej na temat:  Bliski Wschód Syria Rosja Iran Izrael Liban Hezbollah POLSKA

Zatrzymani o szpiegostwo w Polsce. Komentarze polityczne

W piątek polskie władze poinformowały o zatrzymaniu przez ABW pod zarzutem szpiegostwa Weijinga W. – jednego z dyrektorów polskiego oddziału Huawei - i Piotra D. - b. oficera ABW, który ostatnio pracował w Orange. Sąd podjął decyzję o trzymiesięcznym areszcie dla obu podejrzanych. Do tego tematu w radiowej Trójce odnieśli się politycy.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Beata Michniewicz polityka Błażej Spychalski Jarosław Sellin Andrzej Halicki Jarosław Kalinowski Grzegorz Długi NBP Bliski Wschód ABW szpieg