X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Bliski Wschód

Inwigilacja polityków, dziennikarzy, aktywistów? Są wyniki śledztwa dziennikarskiego

Przynajmniej 50 tysięcy smartfonów na całym świecie było szpiegowanych za po pomocą oprogramowania Pegasus. Takie są wyniki międzynarodowego dziennikarskiego śledztwa przeprowadzonego wspólnie przez 17 redakcji w tym "The Wasington Post", "Le Monde" czy "The Guardian". Szpiegowane telefony należały do polityków, biznesmenów, dziennikarzy, aktywistów społecznych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Bliski Wschód Izrael inwigilacja pegasus media dziennikarstwo dziennikarze

Afgańskie media: talibowie mieli przejąć posterunek graniczny z Pakistanem. Władze zaprzeczają

Talibowie mieli przejąć kontrolę nad jednym z najważniejszych punktów granicznych między Afganistanem a Pakistanem. Informują o tym afgańskie media. Władze w Kabulu zaprzeczają, ale sytuacja jest niejasna. Wszystko to dzieje się w czasie zaostrzających się walk w kraju i rosnących obaw, że rebelianci mogą podjąć próbę obalenia prozachodniego rządu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja Afganistan talibowie Pakistan Bliski Wschód

"Armia służy państwu, którego nie ma". Prof. Boćkowski o sytuacji w Afganistanie

- Rząd w Kabulu tak naprawdę był utrzymywany przez wojska zaciężne i NATO. Poparcia na prowincji nigdy nie miał. Trudno założyć, żeby ta władza pozostała stabilna. Trochę przypomina to sytuację reżim komunistycznego po wycofaniu się ZSRR z Afganistanu. Siłą rozpędu to państwo nadal istniało, dopóki nie zostało rozszarpane wojną domową, dopóki do głosu nie doszli talibowie - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Daniel Boćkowski z Uniwersytetu w Białymstoku. Gościem był również dr Jacek Raubo (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu).
Zobacz więcej na temat:  Afganistan USA NATO ŚWIAT talibowie Bliski Wschód