X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Borys Budka

NASZ WYWIAD Schetyna znów krytykuje Budkę. Politolog: sieje w PO zamęt, aby wywalczyć sobie powrót do władzy w partii 

Grzegorz Schetyna znów skrytykował szefa Platformy Obywatelskiej Borysa Budkę. Były przewodniczący PO zarzucił swojemu następcy, m.in. brak skuteczności, której efektem są słabnące notowania partii. - Celem tych wypowiedzi jest zasianie zamętu w PO. Schetyna cały czas walczy o powrót do władzy w partii - mówi politolog UW dr Bartłomiej Biskup. Czy może ją odzyskać?
Zobacz więcej na temat:  Borys Budka Grzegorz Schetyna Platforma Obywatelska polityka POLSKA

Polityczne rozstania z PO. Budka: czasami pojawia się ktoś bardziej atrakcyjny i kuszący

- To jest tak jak w dobrym związku. Czasami ktoś pojawia się bardziej atrakcyjny, kuszący, oferujący fajerwerki. Ale trzeba się zastanowić, czy nie lepiej ciężko pracować z przyjaciółmi, którzy są sprawdzeni niż wchodzić w nieznane – powiedział lider PO Borys Budka, komentując odejście Joanny Muchy do ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni.
Zobacz więcej na temat:  Borys Budka Platforma Obywatelska Szymon Hołownia polityka POLSKA

Reakcje polityków PO na inaugurację prezydentury Bidena. Dziambor: niezrozumiałe

- Nie rozumiem tego entuzjazmu opozycji. Jakby myśleli, że to wiatr zmian, że zaczęło się od Stanów, które w tym momencie wybrały skrajnie lewicowy nurt i to oznacza, że w Polsce również będzie przebicie dla tej nowej lewicy, która się tworzy, czyli centro-lewicowej koalicji Platforma-Lewica. Nie czuję tego, nie widzę, absolutnie nie rozumiem zachowania parlamentarzystów - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Artur Dziambor z Konfederacji. Gościem audycji był także Piotr Kaleta, poseł Prawa i Sprawiedliwości. 
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość społeczeństwo Sejm Koronawirus w Polsce Konfederacja Stanisław Janecki Joe Biden USA wybory prezydenckie w USA Borys Budka opozycja Platforma Obywatelska

Prof. Kazimierz Kik: PO nie wie, kim chce być

- Główną słabością Platformy Obywatelskiej jest w moim przekonaniu bezideowość, która przechodzi w bezprogramowość, a ta w pewnym sensie jest przeszkodą na drodze tworzenia wewnętrznych frakcji wyraziście programowo ideowych. A co za tym idzie, mamy do czynienia z całkowitą miałkością partii, która wynika z miałkości jej liderów - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 prof. Kazimierz Kik, politolog. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja polityka Kazimierz Kik Mirosław Skowron Borys Budka POLSKA Platforma Obywatelska Donald Tusk

20 lat Platformy Obywatelskiej. Dr Herudziński: brak silnego przywództwa ciąży tej partii najbardziej

- Platforma Obywatelska nie jest partią wygraną, ponieważ od dłuższego czasu stara się uzyskać władzę, ale nie uzyskuje jej od społeczeństwa. Mimo wielu błędów, trudności z jednoznacznym przedstawieniem propozycji dla społeczeństwa polskiego, nadal znaczna jego część popiera to ugrupowanie - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Tomasz Herudziński, socjolog. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Stanisław Janecki polityka Platforma Obywatelska Borys Budka Donald Tusk

Aluzje pod adresem Budki. Schetyna życzy PO "modelu przywództwa, który wykorzysta potencjał partii"

- Życzę Platformie zdolności rozpoznania rzeczywistych zagrożeń i wyzwań stojących przed Polską, nie zamykania się w elitarnej czy medialnej bańce, nie ulegania modom, które nie mają nic wspólnego z prawdziwymi potrzebami Polaków - podkreślił b. szef PO Grzegorz Schetyna z okazji 20-lecia działalności PO.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Platforma Obywatelska Grzegorz Schetyna Borys Budka opozycja polityka

Bilans polityczny roku. Marek Król: Zjednoczona Prawica z tarczą, opozycja na tarczy

- Zjednoczona prawica wychodzi z tarczą, a opozycja na tarczy. Badania pokazują, że prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki cieszą się dużym zaufaniem - powiedział publicysta Marek Król, oceniając wydarzenia mijającego roku w polskiej polityce.
Zobacz więcej na temat:  zjednoczona prawica Prawo i Sprawiedliwość Polskie Stronnictwo Ludowe Platforma Obywatelska Borys Budka Marek Król wybory Mateusz Morawiecki Andrzej Duda pandemia koronawirus POLSKA polityka Polskie Radio 24

Wspieranie aborcji i śpiewanie kolęd. Publicyści o nagraniu polityków Platformy Obywatelskiej

- Nie widzą związku z tym co robią jako politycy i przywódcy, a tym w jakim otoczeniu to wykonują - powiedział były polityk, publicysta Marian Kowalski. Odniósł się w ten sposób polityków PO wykonujących kolędy.
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska Borys Budka Małgorzata Kidawa-Błońska Radosław Sikorski kolędy Boże Narodzenie strajk kobiet aborcja Marian Kowalski Michał Rachoń POLSKA polityka Polskie Radio 24

"Wściekły atak i brak argumentów". Mateusz Kosiński o wywiadzie Borysa Budki

- Polacy chcieliby opozycji, która skutecznie punktowałaby PiS. PO zapędziła się w kozi róg, przyjęła strategię Klaudii Jachiry. Borys Budka popełnia wciąż te same błędy - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Mateusz Kosiński ("Tygodnik Solidarność). Gośćmi byli również Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska") i Dariusz Grzędziński ("Wprost"). 
Zobacz więcej na temat:  Borys Budka PiS Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska polityka POLSKA

Bogdan Pęk: PO jest za likwidacją państwa polskiego, uczynieniem z niego peryferyjnego landu w UE

- Z punktu widzenia strategicznych interesów państwa i narodu polskiego Platforma Obywatelska jest partią zagranicy. Jeśli powróciłaby do sprawowania władzy, będzie dążyła do wzmocnienia tego, co jej politycy nazywają większą integracją z Unią Europejską, czyli pozbawienia Polski kolejnych atrybutów suwerenności - powiedział Bogdan Pęk, były senator.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Michał Rachoń Platforma Obywatelska opozycja Borys Budka

Zakładał PO, teraz krytykuje. Olechowski: to partia bez klarownego planu, wizji Polski po PiS

- Gdy PiS przegra wybory, wdepniemy w nieprzygotowaną Platformę Obywatelską, to rzuca się w oczy i do tego nie można dopuścić. To partia bez klarownego planu, wizji Polski po PiS - podkreśla w wywiadzie dla "Wprost" jeden z założycieli Platformy Obywatelskiej Andrzej Olechowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Platforma Obywatelska Andrzej Olechowski Borys Budka Rafał Trzaskowski opozycja Donald Tusk infografika

FELIETON Moda na sukces. Występuje: Platforma Obywatelska. Felieton Magdaleny Złotnickiej

Media rozpisują się o konflikcie, który tli się między obecnym szefem Platformy Obywatelskiej Borysem Budką a Grzegorzem Schetyną. Jednak, jeśli spojrzeć na PO jako całość, to powodów do sporu jest więcej. Wewnętrzne relacje w największym segmencie Koalicji Obywatelskiej zaczynają swoim skomplikowaniem przypominać słynną amerykańską operę mydlaną - pisze w swoim felietonie Magdalena Złotnicka.
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska koalicja obywatelska opozycja polityka Borys Budka Grzegorz Schetyna Rafał Trzaskowski Magdalena Złotnicka felieton POLSKA