X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
Borys Budka

Wybranowski: wybory prezydenckie zostały przeprowadzone sprawnie i skutecznie

- Narracja o sfałszowanych, nieuczciwych i nierzetelnych wyborach rozpoczęła się natychmiast po pojawieniu się pierwszych, sondażowych wyników II tury wyborów prezydenckich. To zrozumiałe, biorąc pod uwagę, że Platforma Obywatelska nie ma dzisiaj żadnego programu i pomysłu na pozyskanie elektoratu centrowego, który może zaważyć o zwycięstwie - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Wybranowski, publicysta ("Do Rzeczy").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda Rafał Trzaskowski Borys Budka

Artur Wróblewski: nowa Solidarność to mrzonki. PO ma problem z autorefleksją

- W przypadku ruchu proponowanego przez Rafała Trzaskowskiego mamy do czynienia z pewnego rodzaju manipulacją i inżynierią polityczną, gdzie próbuje wmówić się niektórym ludziom, że jest to oddolna inicjatywa - mówi portalowi PolskieRadio24.pl dr Artur Wróblewski, politolog z Uczelni Łazarskiego. Ekspert komentuje również doniesienia na temat walki o przywództwo w PO. 
Zobacz więcej na temat:  Artur Wróblewski Platforma Obywatelska Borys Budka Rafał Trzaskowski Bogdan Borusewicz POLSKA

Borys Budka: będziemy obecni na zaprzysiężeniu prezydenta

– Bez względu na to, jak oceniamy polityka, szacunek do instytucji głowy państwa mam. Chciałbym, aby Andrzej Duda miał tyle siły w swoim obozie politycznym, by mógł wymusić rozwiązania dobre dla obywateli – powiedział szef PO Borys Budka, który był gościem Programu 3 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Borys Budka Platforma Obywatelska koalicja obywatelska wybory prezydenckie polityka Beata Michniewicz Trójka POLSKA

Politolog: Budka chce wykorzystać Trzaskowskiego w rozgrywce z Hołownią

- Platforma Obywatelska chce się pozbyć problemu Szymona Hołowni tak, jak SLD pozbyło się Wiosny - ocenił w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba, politolog i historyk z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Zdaniem gościa "Tematu dnia", szef PO chce wykorzystać w tym celu "Nową Solidarność", stworzenie której zapowiada Rafał Trzaskowski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Wąż prof. Mieczysław Ryba Szymon Hołownia Borys Budka Rafał Trzaskowski

Powyborcze rozliczenia w Platformie Obywatelskiej. Jesienią znikną znane twarze?

Po sześciu wyborczych porażkach z rzędu część działaczy Platformy Obywatelskiej żąda rozliczeń i obrania nowego kursu - informuje TVP Info. Rysuje się kilka scenariuszy, na razie nie wiadomo jednak, czy politycy opozycji porzucą tonący okręt i przesiądą się na nowy, tylko przemalują obecny, czy może poszukają nowego kapitana.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Platforma Obywatelska Rafał Trzaskowski Borys Budka Grzegorz Schetyna

Prof. Młyńczyk: Trzaskowski jest ostatnią nadzieją PO na zwycięstwo. Budka go nie gwarantuje

- Rafał Trzaskowski jest chyba ostatnią nadzieją na realizację czegoś, co pozwoliłoby przymierzyć się do powrotu do władzy. Niewątpliwie tego nie gwarantuje Borys Budka - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Łukasz Młyńczyk, politolog z Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Krzysztof Grzybowski Polskie Radio 24 Rafał Trzaskowski Platforma Obywatelska Borys Budka opozycja

Trzaskowski w Gdyni: podejmuję się stworzenia ruchu obywatelskiego

- Musimy stworzyć potęgę, musimy stworzyć prawdziwy ruch obywatelski, który pozwoli nam wygrywać kolejne wybory - mówił kandydat KO na prezydenta i wiceprzewodniczący PO, Rafał Trzaskowski, podczas wiecu w Gdyni. Jego szef, przewodniczący PO Borys Budka obiecywał zaś "nową energię, nową Platformę, nową Solidarność, w której każdy znajdzie miejsce".  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rafał Trzaskowski Borys Budka Platforma Obywatelska polityka infografika

Zmiana lidera w PO? Potocki: Budka i Schetyna nie pozwolą na to Trzaskowskiemu

- Rafał Trzaskowski nie za bardzo nadaje się na fightera, frontmana, bo jest po prostu leniwy. Od lidera wymaga się potężnej ilości pracy, zacięcia i samozaparcia. Tych cech Trzaskowski nie ma. Szanse na przejęcie przez niego dowodzenia w PO są minimalne - powiedział Andrzej Rafał Potocki z tygodnika "Sieci".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Magdalena Złotnicka polityka Rafał Trzaskowski Platforma Obywatelska koalicja obywatelska Borys Budka wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020

Budka: nie podejrzewam, aby ktoś z Koalicji Obywatelskiej chciał przejść do Zjednoczonej Prawicy

Lider PO Borys Budka powiedział w czwartek dziennikarzom, że nie podejrzewa, aby ktokolwiek chciał przechodzić do Zjednoczonej Prawicy. - Ale odkąd zbuntował się szef Porozumienia Jarosław Gowin, PiS próbuje wyciągać ludzi i "łowi w innych klubach" - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PSL-Koalicja Polska opozycja Borys Budka koalicja obywatelska Platforma Obywatelska zjednoczona prawica

"Powrót do koncepcji opozycji totalnej". Paweł Lisicki o żądaniach unieważnienia wyborów

- Frustracja, rozgoryczenie i niezdolność do pogodzenia się z porażką, ale także pewnego rodzaju walka o pozycję w PO, by być najbardziej radykalnym przeciwnikiem PiS i Andrzeja Dudy, powrót do koncepcji opozycji totalnej - mówił o proteście wyborczym Platformy Obywatelskiej publicysta tygodnika Do Rzeczy, Paweł Lisicki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie 2020 polityka Andrzej Duda Rafał Trzaskowski Paweł Lisicki Ryszard Gromadzki Borys Budka

Koalicja Obywatelska szuka "formuły rozszerzenia". Budka: dużo pracy przed nami

Podziękowaliśmy Rafałowi Trzaskowskiemu za zaangażowanie w kampanii, a teraz przed nami znalezienie formuły rozszerzenia Koalicji Obywatelskiej - powiedział po środowym posiedzeniu zarządu PO lider Platformy Borys Budka. Nowa formuła KO ma być opracowana do końca lipca.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Platforma Obywatelska koalicja obywatelska Rafał Trzaskowski Borys Budka wybory prezydenckie 2020 samorząd

Budka: wierzę, że dobre pomysły będą realizowane bez względu na podziały polityczne

– Wierzymy w to, o czym często mówi zaplecze polityczne PiS, że dobre pomysły dla Polski będą realizowane bez względu na podziały polityczne, tak jak zrealizowano nasz pomysł świadczenia 500+ na pierwsze dziecko – powiedział szef PO Borys Budka, który był gościem Programu 3 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Borys Budka Platforma Obywatelska koalicja obywatelska wybory prezydenckie polityka Beata Michniewicz Trójka POLSKA

Przewodniczący PO: nie wiemy, po co prezydent pojechał do USA, bo jasno tego nie wyraził

– Dziś obserwujemy rzecz bardzo niebezpieczną, gdy polityka zagraniczna staje się narzędziem do prowadzenia polityki wewnętrznej – tak w Programie 3 Polskiego Radia mówił o spotkaniu prezydentów Polski i USA Borys Budka, przewodniczący Platformy Obywatelskiej. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Beata Michniewicz Andrzej Duda Donald Trump USA dyplomacja wybory prezydenckie 2020 Borys Budka