X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Boże Ciało

Boże Ciało. Historie wyjątkowych procesji

– Boże Ciało to tradycyjne i bardzo mocne święto. Urodziłem się w Wadowicach, obecnie mieszkam w Szczecinie. Mam 90 lat. Przed wojną procesje nie były tak masowe jak dziś. Za okupacji w ogóle nie wolno było ich organizować. Ale to tradycja i dziś też tu pójdę – mówi jeden z uczestników procesji Bożego Ciała w Łowiczu.
Zobacz więcej na temat:  Boże Ciało Urszula Tomaszewska-Żółtowska Trójka KULTURA historia Polski reportaż

Uroczystość Bożego Ciała. Ulicami przeszły procesje

Katolicy świętują w czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Centralne uroczystości Bożego Ciała w Warszawie rozpoczęły się mszą świętą o godz. 10 w warszawskiej archikatedrze św. Jana Chrzciciela, skąd na plac Piłsudskiego wyruszyła procesja do czterech ołtarzy. Wierni, czestnicząc w procesji eucharystycznej, przeszli także ulicami wielu innych polskich miast oraz wsi.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Boże Ciało Kościół katolicki wiara religia

"Eucharystia tworzy Kościół"

Kościół katolicki obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, potocznie nazywaną Bożym Ciałem. Podobnie jak w Wielki Czwartek, wspominamy ustanowienie przez Chrystusa Eucharystii, podczas Ostatniej Wieczerzy. Jednak Boże Ciało ma inny, radośniejszy wymiar. Wyrazem tego są m.in. procesje z Najświętszym Sakramentem, które przeszły ulicami miast i miejscowości. O adoracji Najświętszego Sakramentu mówił w audycji Terlikowski Na Froncie redemptorysta o. dr Marek Kotyński.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Boże Ciało Kościół katolicki wiara religia

Długi weekend. Apel o bezpieczeństwo na drogach

W uroczystość Bożego Ciała policjanci apelują o czujność. Na głównych drogach w kraju panuje wzmożony ruch kierowców podróżujących do miejsc wypoczynku. W miastach z kolei należy zwrócić uwagę na zmianę organizacji ruchu podczas tradycyjnych procesji Bożego Ciała. W Polskim Radiu 24 rozmowa z Mariuszem Ciarką, rzecznikiem Komendanta Głównego Policji.
Zobacz więcej na temat:  Boże Ciało drogi policja bezpieczeństwo na drodze