X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Breda

"Podróż nadziei. Polskie dzieci z Pahiatua. Nowa Zelandia 1944-2019". 75 lat obecności Polaków na Antypodach

Byłą nazywana "Małą Polską" - Pahiatua, nowozelandzka miejscowość która w czasie II wojny światowej stałą się domem dla kilkuset polskich dzieci. Upamiętniając tamte wydarzenia w siedzibie Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” otworzono wystawę Ambasady Nowej Zelandii "Podróż nadziei. Polskie dzieci z Pahiatua. Nowa Zelandia 1944-2019".
Zobacz więcej na temat:  Polonia Breda Andrzej Duda Antoni Baraniak Londyn Polacy na Białorusi

Prezydent udaje się z wizytą do Królestwa Niderlandów

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą udadzą się z wizytą do Królestwa Niderlandów. W programie dwudniowej wizyty znajdują się zarówno spotkania dwustronne o charakterze politycznym, obchody 75. rocznicy wyzwolenia Holandii przez polskie wojsko, spotkania w instytucjach międzynarodowych mających siedzibę w Holandii, spotkanie z Polonią, jak i wydarzenia gospodarcze.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Holandia Breda Andrzej Duda prezydent

72. rocznica wyzwolenia Bredy

W Bredzie w Holandii zakończyły się dwudniowe uroczystości upamiętniające wyzwolenie miasta spod niemieckiej okupacji przez żołnierzy 1 Dywizji Pancernej generała Stanisława Maczka. 72 lata temu 29 października 1944 roku, polscy żołnierze wyzwalając Bredę, otworzyli drogę w kierunku Mozy. Miasto zostało oswobodzone bez strat w cywilach i zniszczeń zabytkowej zabudowy miasta. Uroczystości w holenderskiej Bredzie podsumował w Polskim Radiu 24 Witold Banach.
Zobacz więcej na temat:  Breda historia Polski Stanisław Maczek

Od Bredy po Kair, czyli lektury "Z najwyższej półki"

Znów ukazało się kilka książek z Trójkowym Znakiem Jakości! Znalazła się wśród nich… powieść Beaty Chomątowskiej "Prawdziwych przyjaciół poznaje się w Bredzie". Opowiedzieliśmy o niej w audycji "Z najwyższej półki". Sięgnęliśmy także po najważniejsze dzieło egipskiego noblisty Nadżiba Mahfuza - napisane przed 54 laty "Dzieci naszej dzielnicy".
Zobacz więcej na temat:  Breda KSIĄŻKA literatura nagroda Nobla