X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Brexit

NASZ WYWIAD Ważne słowa brytyjskiego ministra ds. brexitu o Polakach

- Chciałbym powiedzieć wszystkim Polakom, że nasz rząd zagwarantował, iż nawet w przypadku wyjścia z UE bez umowy prawa Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii będą chronione. Są tu mile widziani, doceniamy ich i mamy nadzieję, że tu pozostaną - mówił w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Martin Callanan, brytyjski minister stanu ds. wyjścia z UE.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wielka Brytania Brexit Unia Europejska Polonia Europejski Kongres Gospodarczy 2019

Politolog: trudno oczekiwać, że otrzymamy Fort Trump na tacy

- Politycy z otoczenia Donalda Trumpa mają w dużej mierzej w swoich głowach element izolacjonistyczny. W związku z tym Polska będzie musiała dużo zaproponować - powiedział na antenie PR24 dr Grzegorz Gil (UMCS). Wciąż dyskutuje się o zwiększeniu obecności żołnierzy USA na wschodniej flance NATO.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Theresa May Brexit Unia Europejska Wielka Brytania Fort Trump Stałe bazy USA w Polsce NATO Ameryka ŚWIAT

Wybory do PE w Wielkiej Brytanii. Kto ma szansę wygrać?

- Wedle notowań dowodzona przez Nigela Farage'a tzw. Brexit Party ma poparcie na takim poziomie, jak konserwatyści i laburzyści łącznie. I to jest potencjał do rozpoczęcia szerszej zmiany politycznej w Wielkiej Brytanii - mówił w audycji "Gość Polskiego Radia 24" Przemysław Biskup, główny analityk ds. brexitu Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Brexit Wielka Brytania Unia Europejska wybory do Parlamentu Europejskiego POLSKA

M. Kleiber: politycy UE zapominają o swoich funkcjach

- Okazuje się, że bardziej opłaca się mówić o lokalnych sprawach, a nie o Europie. Ktoś taki jak Donald Tusk, przewodniczący Rady Europejskiej, nie powinien ograniczać się jedynie do tematyki krajowej - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Kleiber, wiceprezes Europejskiej Akademii Nauk i Sztuk Pięknych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Wielka Brytania Brexit Polskie Radio 24 Donald Tusk Platforma Obywatelska Koalicja Europejska Uniwersytet Warszawski Frans Timmermans Parlament Europejski

W. Waszczykowski: Emmanuel Macron postępuje wbrew traktatom

- Emmanuel Macron idzie wbrew traktatom europejskim. Swobodny przepływ ludzi, kapitałów, usług i towarów, to jedna z wolności traktatowych. On zmierza konsekwentnie do protekcjonizmu, ochrony swojej gospodarki. Taka postawa pomogła mu wygrać wybory, ale czy sprawi, że utrzyma się przy władzy? - zastanawiał się w Polskim Radiu 24 Witold Waszczykowski, b. minister spraw zagranicznych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Theresa May Brexit Unia Europejska Wielka Brytania Emmanuel Macron Komisja Europejska

Prof. Z. Krasnodębski: rola Donalda Tuska jest przeceniana

- Donald Tusk nie jest wyróżniającym się przewodniczącym Rady Europejskiej, nie ma zbyt wielu sukcesów - ocenił prof. Zdzisław Krasnodębski, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego. - Jego powrót do polskiej polityki jest mało prawdopodobny - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Donald Tusk Donald Tusk przewodniczącym Rady Europejskiej Rada Europejska Unia Europejska polityka Zdzisław Krasnodębski Brexit Wielka Brytania

"Przewrót wojskowy w Sudanie to nie fundamentalna zmiana"

Prezydent Sudanu Omar Baszir został zatrzymany i będzie przebywał „w bezpiecznym miejscu” - poinformował minister obrony tego kraju gen. Awad Mohamed Ahmed ibn Auf. Oświadczył, że krajem przez dwuletni okres przejściowy będzie rządziła rada wojskowa, zaś przez trzy miesiące obowiązywać będzie stan wyjątkowy.
Zobacz więcej na temat:  Brexit Indie wybory Chiny gospodarka chin Michał Żakowski Beata Płomecka Adrian Bąk Sudan Świat w południe