more_horiz
PR24 Portal
Section05
Brexit

Większość krajów UE chce opóźnienia brexitu tylko do 22 maja

Większość unijnych krajów zgadza się na opóźnienie brexitu, ale nie do 30 czerwca, jak chciała premier Wielkiej Brytanii, tylko do 22 maja, czyli do dnia przed wyborami do europarlamentu. Brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka ustaliła, że takie wnioski płyną po spotkaniu ambasadorów 27 krajów wczoraj późnym wieczorem w Brukseli. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Brexit Wielka Brytania

Tomasz Siemoniak: brexit bez umowy byłby katastrofą

- Ze strony opozycji jest wola, żeby podejść otwarcie do tego, co mówią Brytyjczycy. Nie zmienia to oczywiście faktu, że jest mała czytelność tego, w którą stronę chce iść Wielka Brytania i mamy ogromne zamieszanie - ocenił w "Sygnałach dnia" Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej. 
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia Tomasz Siemoniak Piotr Gociek Platforma Obywatelska Brexit Koalicja Europejska polityka

Dyplomata: objęto kurs na twardy brexit

- Nie wiadomo czemu przedłużony brexit ma służyć. Bruksela twardo zajmuje stanowisko, że muszą być ku temu powody. Skoro jednak parlament odrzucił możliwość referendum, twardy brexit i umowę, to jedynym wytłumaczeniem jest to, że Brytyjczycy czekają na nowe rozdanie, że wybory do PE stworzą nową perspektywę, być może będzie inna konfiguracja - mówił w Polskim Radiu 24 dyplomata Ryszard Żółtaniecki.   
Zobacz więcej na temat:  Brexit Wielka Brytania Unia Europejska

Konrad Berkowicz: chcemy rozwalić UE od środka

– Unia Europejska traktuje demokrację całkowicie instrumentalnie. Idziemy do wyborów, aby stanowić opozycję, która rozwali UE od środka, idziemy aby się bronić. Nie jest w interesie Polski bycie w strukturach, w których rządzą Francja i Niemcy – mówił w "Salonie politycznym Trójki" Konrad Berkowicz, wiceprezes partii KORWiN.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Paweł Lisicki deklaracja LGBT+ polityka Brexit Unia Europejska KORWiN POLSKA