X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
PR24 Portal
Section05
Brexit

NASZ WYWIAD Jarosław Guzy: Francja po raz pierwszy traktuje Polskę po partnersku, dostrzegła, że przegrywa z Niemcami

- W nowym rozdaniu po brexicie Polska zyskuje na wadze, staje się państwem nie do pominięcia, jeśli chodzi o kreowanie polityki europejskiej. Format weimarski, współpraca Polski, Francji, Niemiec, nabiera bardzo istotnego znaczenia – mówi portalowi PolskieRadio24.pl Jarosław Guzy, ekspert ds. międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Brexit Wielka Brytania Unia Europejska prawo Francja Emmanuel Macron Jarosław Guzy relacje polsko-francuskie

"Milion za milion” dla polskich naukowców

Aby zachęcić polskich naukowców do aplikowania o prestiżowe granty unijne i do ściągania do Polski naukowców z takimi grantami, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego chce wprowadzić zasadę "milion za milion". Oznacza to, że za każdą złotówkę czy euro pozyskane w ramach prestiżowego grantu europejskiego uczelnia będzie dostawała identyczną kwotę z resortu nauki.
Zobacz więcej na temat:  NAUKA Brexit Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin

Karnkowski: podpis to znak, że Andrzej Duda będzie walczył o prezydenturę

- Brak podpisu Andrzeja Dudy pod ustawą reformującą wymiar sprawiedliwości byłaby zapowiedzią abdykacji, rezygnacji z walki o drugą kadencję. Podpis to znak, że prezydent Andrzej Duda jest w nastroju bojowym i będzie walczył o reelekcję - powiedział w Polskim Radiu 24 Krzysztof Karnkowski ("Gazeta Polska Codziennie"). Gościem "Debaty Dnia" był także Tomasz Wróblewski (Warsaw Enterprise Institute).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA reforma sądownictwa Francja Emmanuel Macron Angela Merkel Andrzej Duda Unia Europejska Brexit

"Niepotrzebna i skandaliczna". Poseł Porozumienia o wypowiedzi Donalda Tuska

- Po takim polityku, który posiada międzynarodowe doświadczenie, spodziewałem się większej mądrości w wypowiedziach - powiedział Michał Wypij z Porozumienia, komentując słowa Donalda Tuska w sprawie ewentualnego powrotu Szkocji do Unii Europejskiej. - Mają charakter konfliktowy - dodał Paweł Szramka z Koalicji Polskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Dorota Kania Szkocja Wielka Brytania ŚWIAT Europa Unia Europejska Donald Tusk Brexit

NASZ WYWIAD Ekspert: prezydent Francji przyciąga Polskę do Trójkąta Weimarskiego i współdecydowania o UE

- Wizytę prezydenta Francji Emmanuela Macrona można uznać za pozytywny sygnał – Francja stara się szukać dróg porozumienia z Polską, idziemy w stronę zacieśnienia współpracy – obie strony przejawiają zainteresowanie kontynuacją tego kursu – ocenił Łukasz Polinceusz z Centrum Stosunków Międzynarodowych w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl. - Zobaczymy, czy wizyta przyniesie spodziewane efekty - zaznaczył.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Brexit Wielka Brytania Unia Europejska prawo Francja Emmanuel Macron

Łukasz Jurczyszyn: wizyta prezydenta Francji odbywa się w kluczowym momencie

- Przy tego typu ważnych wizytach, jak przyjazd prezydenta Francji Emmanuela Macrona do Polski, istotny jest moment, kiedy do takiej wizyty dochodzi (...) Brexit to jedno z podstawowych wydarzeń, a Polska stała się ważniejsza w wymiarze politycznym - mówił w Polskim Radiu 24 dr Łukasz Jurczyszyn (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych). Wizytę prezydenta Francji Emmanuela Macrona komentował także dr Krzysztof Winkler (Uniwersytet Warszawski).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Prawo i Sprawiedliwość Francja Wielka Brytania Emmanuel Macron Brexit

Publicysta o wizycie E. Macrona: nie siedzimy cicho i są tego pierwsze efekty

- Nowością jest wzrost znaczenia Polski w Unii Europejskiej. Nasze niskie bezrobocie, nasza agresywność na rynku europejskim, przejmowanie całych firm niemieckich przez polskich przedsiębiorców. To czyni różnicę w UE, a nie to, jak zachowuje się Francja - powiedział w audycji Polskiego Radiu 24 Aleksander Wierzejski (TV Republika). Gościem "Debaty Dnia" był także Mariusz Gierej (mPolska24.pl).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA reforma sądownictwa Francja Emmanuel Macron Angela Merkel Andrzej Duda Unia Europejska Brexit

Eksperci: negocjacje pobrexitowe nie będą łatwe

Rok 2020 upłynie na negocjacjach handlowych Unii Europejskiej z Wielką Brytanią. Część spraw na pewno będzie dyskutowana bilateralnie, bo przecież interesy poszczególnych państw mogą się różnić – mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": dr Maciej Kawecki z Wyższej Szkoły Bankowej i Piotr Soroczyński z Krajowej Izby Gospodarczej.  
Zobacz więcej na temat:  Anna Grabowska Brexit Unia Europejska Wielka Brytania eksport import edukacja

NASZ WYWIAD Jakie relacje Warszawa-Paryż? Francuski ekspert: jest tu pula spraw wagi ciężkiej dla Macrona

- W relacjach polsko-francuskich jest szereg tematów fundamentalnie ważnych dla Francji, które Paryż będzie chciał rozwijać nie tylko podczas tej wizyty prezydenta Francji Emmanuela Macrona, ale i przez najbliższe lata. To z pewnością energetyka atomowa, sprawy klimatu, porozumienie klimatyczne, koleje szybkiej prędkości  – mówi portalowi PolskieRadio24.pl dr Sebastien Ducourtioux.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Brexit Wielka Brytania Unia Europejska prawo Francja Emmanuel Macron