X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Bruksela

W. Lewandowski: wybory w Wielkiej Brytanii możliwe w grudniu

Projekt rządowej ustawy o przeprowadzeniu w Wielkiej Brytanii wyborów parlamentarnych 12 grudnia, został przyjęty w drugim czytaniu. Ostateczne głosowanie powinno się odbyć ok. 21 polskiego czasu. O tym kiedy Brytyjczycy mogą pójść do urn, rozmawiali goście Polskiego Radia 24 - dr Kamil Zajączkowski i dr Wojciech Lewandowski z Uniwersytetu Warszawskiego. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Paweł Lekki Brexit Wielka Brytania Londyn Unia Europejska Bruksela

Bruksela: trójstronne rozmowy ws. dostaw gazu. Celem nowy kontrakt

W Brukseli kolejne, trójstronne rozmowy między Rosją, Ukrainą i Komisją Europejską w sprawie dostaw gazu. Celem jest uzgodnienie nowego kontraktu do końca roku, bo wtedy wygasa obecna umowa dotycząca tranzytu rosyjskiego surowca przez Ukrainę. 19 września konsultacje w tej sprawie zakończyły się bez porozumienia.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Europa Bruksela Rosja Komisja Europejska Ukraina gaz ziemny

UE: narada ws. brexitu, pod uwagę brane dwie możliwości

Ambasadorowie 27 krajów mają w piątek ustalić podczas narady w Brukseli, jak długie powinno być opóźnienie brexitu. Co do tego, że wyjście Wielkiej Brytanii z Unii musi być przełożone, by umożliwić ratyfikację umowy na Wyspach, osiągnięto już porozumienie na środowym spotkaniu. W tej sprawie konsultacje z unijnymi przywódcami prowadzi też szef Rady Europejskiej Donald Tusk.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Brexit Wielka Brytania Bruksela Europa

Dziś spotkanie ambasadorów 27 krajów na temat brexitu

W Brukseli w niedzielę rano spotkanie ambasadorów 27 krajów, którzy mają omówić najnowszą sytuację w Wielkiej Brytanii - ustaliła korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka. Brytyjski premier wysłał do Unii Europejskiej list z prośbą o przesunięcie terminu brexitu, obecnie planowanego na 31 października. Borisa Johnsona zmuszało do tego prawo, ponieważ w sobotę brytyjscy posłowie zagłosowali za opóźnieniem decyzji w sprawie opuszczenia Unii.
Zobacz więcej na temat:  Brexit ŚWIAT Bruksela Beata Płomecka Unia Europejska Wielka Brytania Boris Johnson

Małgorzata Bonikowska komentuje brexit: Boris Johnson przestraszył UE

Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker poinformował o porozumieniu ws. brexitu między negocjatorami z Brukseli i Londynu. - Boris Johnson mówił, że możliwy jest brexit bez umowy (...) UE nie chce brexitu bez umowy i zrozumiała, że trzeba otworzyć się na negocjacje - stwierdziła w PR24 dr Małgorzata Bonikowska (Centrum Stosunków Międzynarodowych).
Zobacz więcej na temat:  Brexit Wielka Brytania Unia Europejska Londyn Bruksela migracja