X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Bruksela

Edward Siarka: unijna strategia leśna jest zagrożeniem dla polskich lasów

Proponowana przez Komisję Europejską unijna strategia leśna jest zagrożeniem dla polskich lasów - mówił w Brukseli Edward Siarka, pełnomocnik rządu do spraw leśnictwa i łowiectwa, który rozmawiał na ten temat z komisarzem do spraw rolnictwa Januszem Wojciechowskim. Z kolei europosłanka Beata Kempa podkreślała, że Polskę czeka walka dotycząca zmian w dokumencie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Bruksela POLSKA polityka

"Nikt nie ma prawa narażać życia innych". Premier Belgii skrytykował osoby odmawiające szczepień

Premier Belgii Alexander De Croo skrytykował osoby, które nie chcą się szczepić przeciw COVID-19. W 11-milionowej Belgii w pełni zaszczepionych jest 84 proc. dorosłych i 72 proc. całej populacji, ale sytuacja różni się w zależności od regionu. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Belgia Bruksela pandemia koronawirus COVID-19 szczepienia szczepionka sars-cov-2 Beata Płomecka

"Wyjście z Unii nie wchodzi w grę". Terlecki o sporze Polski z Brukselą

- Oczywiście wyjście z Unii nie wchodzi w grę. Wobec tego wchodzą inne środki, o których mówiłem, nazywając je drastycznymi, to są zarówno możliwości stosowania weta w różnych sytuacjach czy podnoszenia jakby sporu na wyższe poziom, na poziom Rady Europejskiej - mówił na antenie Programu 1 Polskiego wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ryszard Terlecki polityka Polityka zagraniczna Polski Bruksela Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Unia Europejska

"To kombinacja wielu czynników". Komisja Europejska nie mówi, czy rozpocznie śledztwo ws. Gazpromu

Komisja Europejska otrzymała list od europosłów w sprawie działań Gazpromu, ale nie odpowiada, czy rozpocznie śledztwo. Grupa ponad 40 deputowanych, w tym 14 z Polski, zaapelowała o pilne dochodzenie w sprawie umyślnych manipulacji rynkowych ze strony Gazpromu i naruszenia unijnych reguł dotyczących konkurencji.
Zobacz więcej na temat:  Komisja Europejska Unia Europejska UE ŚWIAT Gazprom Bruksela Parlament Europejski Europa Rosja

"Upamiętniamy wszystkie ofiary II wojny światowej". W Brukseli uczczono 82. rocznicę agresji ZSRR na Polskę

Flagi z kirem zawisły na budynku Stałego Przedstawicielstwa Polski przy Unii w Brukseli w 82. rocznicę agresji Związku Radzieckiego. "Upamiętniamy wszystkie ofiary II wojny światowej" - poinformowała polska dyplomacja na Twitterze.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Bruksela Belgia Beata Płomecka rocznica HISTORIA historia Polski Europa Unia Europejska pamięć II wojna światowa

Beata Szydło podczas debaty w PE: w Unii łamane są zasady ustanowione przez jej założycieli

Europoseł PiS Beata Szydło skrytykowała unijne instytucje za próby ingerencji w wewnętrzne sprawy państw członkowskich. Eurodeputowany PO Andrzej Halicki poparł powiązanie funduszy z praworządnością. Polacy wzięli udział w debacie na temat orędzia o stanie Unii, które na sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strasburgu wygłosiła przewodnicząca Komisji Ursula von der Leyen.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ursula von der Leyen Komisja Europejska Bruksela Europa Unia Europejska Beata Szydło Andrzej Halicki polityka Polska w Unii Europejskiej

Suski o swojej wypowiedzi na temat UE: w stosunku do Polski też używa się ostrych słów i nieprawdziwych oskarżeń

- Chcemy być w Unii Europejskiej, ale na partnerskich zasadach. Próbuje się nas traktować gorzej, choć na to nie zasłużyliśmy - powiedział poseł PiS Marek Suski. Jak mówił, "to my byliśmy pod okupacją", a "ci, którzy byli okupantami, dziś nas pouczają, jak mamy żyć".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marek Suski PiS polityka Trybunał Konstytucyjny Armia Krajowa Unia Europejska Parlament Europejski Węgry Polska w Unii Europejskiej Bruksela

"Mimo wielkiej krytyki, UE jest liderem". Przewodnicząca KE o walce z pandemią i poziomie wyszczepienia

Przewodnicząca Komisji Europejskiej pozytywnie oceniła miniony rok i walkę UE z pandemią oraz strategię szczepień. Ursula von der Leyen podkreśliła, że priorytetem jest przyspieszeniem szczepień w tych krajach członkowskich, w których odsetek jest niski oraz na świecie. Szefowa Komisji wygłosiła doroczne orędzie o stanie Unii na sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Brukseli.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ursula von der Leyen Komisja Europejska Beata Płomecka Bruksela COVID-19 koronawirus pandemia szczepienia szczepionka zdrowie Europa Unia Europejska

"Unijne kraje powinny wyzbyć się naiwności w ocenie zagrożeń". Fotyga i inni europosłowie o relacjach UE z Rosją

Ostra krytyka Władimira Putina, apel o jedność w Unii w kontaktach z Rosją i wezwanie do surowych sankcji na Kreml - o tym mówili polscy europosłowie podczas debaty na sesji plenarnej w Strasburgu. W Parlamencie Europejskim deputowani rozmawiali na temat relacji Wspólnoty z władzami na Kremlu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Kreml Rosja Władimir Putin NATO Komisja Europejska Radosław Sikorski Anna Fotyga Marek Belka polityka Beata Płomecka Bruksela

"Nie zgodzimy się na takie traktowanie". Marek Suski tłumaczy się ze swoich słów pod adresem Brukseli

- Użyłem ostrych słów, żeby dotarło do Brukseli, że nie zgodzimy się na takie traktowanie, bo nie jesteśmy podludźmi i nie będziemy się godzić na to, że będziemy traktowani gorzej niż inne narody w UE - mówił we wtorek poseł PiS Marek Suski, odnosząc się do swojej wypowiedzi o "okupancie brukselskim".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Unia Europejska Marek Suski Bruksela Polska w Unii Europejskiej polityka

20. rocznica ataków z 11 września. NATO upamiętniło ofiary zamachu

Minutą ciszą dyplomaci i wojskowi w kwaterze głównej NATO w Brukseli uczcili pamięć prawie trzech tysięcy ofiar ataków z 11 września na Stany Zjednoczone. 20 lat temu samoloty porwane przez terrorystów z Al-Kaidy uderzyły w bliźniacze wieże Światowego Centrum Handlu w Nowym Jorku. Później maszyny spadły na Waszyngton i Pensylwanię.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Beata Płomecka Bruksela Belgia NATO 11 września 2001 roku