X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Bruksela

"Europosłowie PO i Lewicy dopuścili się zdrady". Czarnek o rezolucji PE ws. praworządności

- Przyjęta przez Parlament Europejski rezolucja ws. praworządności w Polsce jest niczym innym, jak brakiem racjonalnego postrzegania rzeczywistości - ocenił poseł PiS Przemysław Czarnek. Według niego, europosłowie PO i Lewicy, którzy byli za rezolucją, dopuścili się zdrady.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Przemysław Czarnek Europarlament koalicja obywatelska lewica debata Bruksela Unia Europejska

TYLKO U NAS "To tworzenie negatywnej atmosfery wokół Polski". Prof. Żurawski vel Grajewski o rezolucji PE

- Rezolucja PE nie wpłynie na żadne konkretne posunięcia - ocenia politolog prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski w rozmowie z Portalem PolskieRadio24.pl, komentując nowy dokument Parlamentu Europejskiego. Dodaje, że polska opozycja nie rozumie gry, jaka toczy się w polityce europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska ŚWIAT Parlament Europejski POLSKA prawo Bruksela Europa

Bruksela: wystawy o napaści Niemiec na Polskę i o Polakach ratujących Żydów

Do 24 września można oglądać w Brukseli dwie wystawy: dotyczącą napaści Niemiec na Polskę i o Polakach ratujących Żydów. Ekspozycje ustawiono w kościele Notre-Dame de la Chapelle. W 81.rocznicę wybuchu II wojny światowej przygotowało je Stałe Przedstawicielstwo Polski przy Unii Europejskiej. Dziś po południu, podczas mszy w intencji Ojczyzny nastąpi uroczysta inauguracja.
Zobacz więcej na temat:  II wojna światowa Bruksela historia Polski IPN MSZ

W przyszłym tygodniu sesja Parlamentu Europejskiego. Znamy główne tematy posiedzenia

- Sprawy Wschodu będą jednymi z głównych tematów sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego. Zaplanowano debaty o sytuacji na Białorusi i w Rosji po próbie otrucia Aleksieja Nawalnego - powiedział Beacie Płomeckiej, brukselskiej korespondentce Polskiego Radia, rzecznik Parlamentu Europejskiego, Jaume Duch.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Unia Europejska protest wybory na Białorusi Aleksander Łukaszenka Swiatłana Cichanouska Aleksiej Nawalny Rosja Parlament Europejski Beata Płomecka Bruksela sankcje Unii Europejskiej Europa ŚWIAT

Sesja PE gdzie indziej niż planowano. Powodem zmiany koronawirus

W związku z koronawirusem sesja Parlamentu Europejskiego w przyszłym tygodniu odbędzie się w Brukseli, a nie, jak wczesnej planowano, w Strasburgu. Decyzję podjął przewodniczący Europarlamentu David Sassoli i ogłosił publicznie. Potwierdziły się tym samym nieoficjalne informacje brukselskiej korespondentki Polskiego Radia Beaty Płomeckiej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Bruksela Strasburg koronawirus pandemia Beata Płomecka

"Białoruś należy do Europy". Swiatłana Cichanouska przemawiała w Parlamencie Europejskim

Była kandydatka na prezydenta Białorusi, Swiatłana Cichanouska, zaapelowała w Parlamencie Europejskim o poszanowanie suwerenności i integralności terytorialnej jej kraju. Eurodeputowani z komisji spraw zagranicznych poparli propozycję sankcji wobec osób odpowiedzialnych za przemoc i fałszerstwa wyborcze na Białorusi.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Białoruś Bruksela Parlament Europejski Swiatłana Cichanouska wybory na Białorusi Aleksander Łukaszenka Beata Płomecka

Nieoficjalnie: polscy dyplomaci rozmawiają z przedstawicielami krajów UE o sytuacji na Białorusi

W Brukseli polscy dyplomaci rozmawiają w poniedziałek z przedstawicielami Komisji Europejskiej i państw członkowskich UE w sprawie sytuacji na Białorusi. Wnioskują o zorganizowanie nadzwyczajnego spotkania szefów MSZ państw UE - dowiedziała się nieoficjalnie PAP.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Bruksela Rada Unii Europejskiej dyplomacja Polityka zagraniczna Polski Białoruś wybory na Białorusi