more_horiz
PR24 Portal
Section05
Budapeszt

Trwa spór ws. unijnego embarga na rosyjską ropę. Narada regionalna na prośbę Węgier

Przewodnicząca Komisji Europejskiej zorganizowała wideokonferencję w sprawie bezpieczeństwa dostaw ropy do Unii i rozwoju infrastruktury naftowej, jak chciały tego Węgry - informują unijni urzędnicy. Wszystko po to, by umożliwić postęp w negocjacjach w sprawie sankcji wobec Rosji i embarga na import ropy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Rosja sankcje wojna 2022 Węgry Budapeszt ropa naftowa embargo Beata Płomecka Viktor Orban Ursula von der Leyen

Budapeszt, Berlin i Bruksela a sprawa polska

W czwartkowym wydaniu audycji "Klub Trójki" przedmiotem dyskusji były polityczne wydarzenia w trzech ważnych dla spraw Polski stolicach krajów europejskich. Nadchodzące wybory parlamentarne na Węgrzech, utworzenie nowej kolacji po minionych wyborach w Niemczech oraz decyzje Brukseli w sprawie polskiej praworządności skomentował dla nas Grzegorz Górny – dziennikarz, publicysta oraz wnikliwy obserwator kwestii dotyczących zmian kulturowych, cywilizacyjnych w Polsce i poza nią.
Zobacz więcej na temat:  Trójka piotr gontarczyk Grzegorz Górny społeczeństwo polityka Węgry Viktor Orban Fidesz Budapeszt wybory parlamentarne Rosja Gazprom Olaf Scholz Bruksela Unia Europejska

Spotkanie szefów rządów V4. Premier: musimy zapobiegać przemytowi ludzi, musimy chronić zewnętrzne granice

- Musimy umieć chronić swoje zewnętrzne granice. Musimy zapobiegać przemytowi ludzi, [wykorzystywaniu ich] jako żywych tarcz, tak jak teraz robią to Łukaszenka i jego mocodawcy, przeciwko krajom UE. To jest naczelna zasada w obronie granic UE i jednocześnie w polityce migracyjnej - powiedział premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu premierów państw Grupy Wyszehradzkiej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Węgry Budapeszt Mateusz Morawiecki Emmanuel Macron granica Białoruś Unia Europejska

Premierzy państw V4 spotkają się z Emmanuelem Macronem. Omówią kwestię migracji

Dziś po południu w Budapeszcie odbędzie się spotkanie premierów państw Grupy Wyszehradzkiej i prezydenta Republiki Francuskiej. Głównym tematem rozmów będzie aktualna sytuacja geopolityczna w Europie, ze szczególnym uwzględnieniem aktualnych zagrożeń związanych z nielegalną migracją i kryzysem wywołanym cenami energii.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Węgry Budapeszt Emmanuel Macron grupa wyszehradzka migracja

Premier na szczycie V4: ofensywa dyplomatyczna przynosi efekty, dopływ migrantów na Białoruś jest mniejszy

- Dopływ nowych migrantów na Białoruś jest dużo mniejszy niż jeszcze miesiąc temu. Skoordynowana ofensywa dyplomatyczna Polski przynosi pozytywne efekty - powiedział na konferencji podczas szczytu Grupy Wyszehradzkiej premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Białoruś granica kryzys na granicy Węgry Budapeszt Mateusz Morawiecki migracja grupa wyszehradzka

Dziś szczyt Grupy Wyszehradzkiej. Mateusz Morawiecki kontynuuje spotkania z przywódcami państw UE

Kryzys na granicy z Białorusią będzie głównym tematem wtorkowego szczytu premierów państw Grupy Wyszehradzkiej w Budapeszcie. O spotkanie wnioskował szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki. Wcześniej polski premier spotykał się z przywódcami państw bałtyckich: Litwy, Łotwy i Estonii.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska grupa wyszehradzka Budapeszt Węgry premier Mateusz Morawiecki Białoruś imigranci w Europie kryzys na granicy
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem