more_horiz
PR24 Portal
Section05
Bułgaria

Wybierasz się w zagraniczną podróż? Niezbędne informacje dla kierowców (cz.1)

Wybierasz się w zagraniczną podróż? Wiesz jakie obowiązują opłaty za przejazd lub ograniczenia prędkości? Prezentujemy zestaw przydatnych informacji dla kierujących wybierających się do Austrii, Bułgarii, Chorwacji oraz Czarnogóry. 
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców podróże kierowcy społeczeństwo podróże zagraniczne samochody Polskie Radio Kierowców polskie radio kierowców online Austria Bułgaria Chorwacja

Trzy kraje uniemożliwiły lot szefowi rosyjskiej dyplomacji. Bielamowicz: nie poddały się naciskom Kremla

- Bułgaria, Macedonia i Czarnogóra nie poddały się naciskom, które miały miejsce - zarówno ze strony Serbii, jak i ze strony Rosji. Pamiętajmy, że w tych krajach są bardzo silne prorosyjskie środowiska, aktywne także po wybuchu wojny na Ukrainie - podkreślił w Polskim Radiu 24 Jakub Bielamowicz, specjalista od spraw bałkańskich z Instytutu Nowej Europy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Serbia Rosja Bułgaria Czarnogóra Macedonia Północna Siergiej Ławrow Europa

Ławrow nie poleci do Serbii. Trzy kraje zamknęły niebo dla jego samolotu

Zaplanowana na 6-7 czerwca wizyta ministra spraw zagranicznych Rosji Siergieja Ławrowa w Serbii została odwołana. To wszystko za sprawą trzech krajów sąsiadujących z Serbią, które odmówiły udostępnienia swojej przestrzeni powietrznej rosyjskiemu samolotowi rządowemu - podaje BBC za rosyjskim MSZ.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Serbia Siergiej Ławrow wojna na Ukrainie wojna 2022 Bułgaria Macedonia Północna Czarnogóra

Wstrzymanie dostaw rosyjskiego gazu do Polski i Bułgarii testem dla całej Europy

Polska i Bułgaria poinformowały o wstrzymaniu dostaw gazu z Rosji. Oba kraje odmówiły realizacji żądań Moskwy, by zmienić sposób rozliczania opłat za gaz w taki sposób, by importerzy musieli kupować ruble na rynku walutowym, tym samym stale wzmacniając rosyjską walutę. – Rosjanie wybrali sobie te dwa kraje jako poligon doświadczalny i element testu dla całej Unii Europejskiej – ocenia dziennikarz i publicysta specjalizujący się w tematyce wschodniej Grzegorz Kuczyński.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Ukraina wojna na Ukrainie Witold Lazar społeczeństwo Trójka Ukraina Władimir Putin Gazprom gaz Bułgaria Grecja Unia Europejska energetyka

"Przywódcy Rosji zachowują się na Ukrainie, jak Hitler w Polsce". Mocne przesłanie Andrzeja Dudy

Armia rosyjska i rosyjscy przywódcy zachowują się jak Hitler i niemieckie SS, i muszą ponieść za to odpowiedzialność przed międzynarodowymi trybunałami - powiedział prezydent Andrzej Duda, który we wtorek składa wizytę w Bułgarii. Bułgarski prezydent Rumen Radew zapewnił o gotowości do pomagania uchodźcom z zaatakowanej przez Rosję Ukrainy.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Sofia Bułgaria wojna na Ukrainie NATO

"Przywódcy Rosji zachowują się na Ukrainie, jak Hitler w Polsce". Mocne przesłanie Andrzeja Dudy

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w Sofii z prezydentem Bułgarii Rumenem Radewem. Rozmowy były poświęcone sytuacji na Ukrainie i przygotowaniom do nadchodzącego szczytu NATO. - Rosja działa w sposób absolutnie nie do zaakceptowania, który musi być sankcjonowany przez międzynarodową wspólnotę - mówił prezydent. Porównał wydarzenia na Ukrainie do hitlerowskich zbrodni. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT prezydent Andrzej Duda Europa Bułgaria wojna 2022 NATO Ukraina Rosja

"Jej proukraińskość jest wymuszona przez Zachód". Grzegorz Kuczyński o postawie Bułgarii

- W pewnym momencie USA dostrzegły fakt, że Bułgaria jest ważnym elementem wschodniej flanki NATO i postawiły Bułgarów pod ścianą - powiedział w Polskim Radiu 24 Grzegorz Kuczyński, ekspert ds. wschodnich Warsaw Institute.
Zobacz więcej na temat:  NATO Bułgaria Mołdawia Andrzej Duda Polityka zagraniczna Polski wojna na Ukrainie bezpieczeństwo dyplomacja ŚWIAT Europa Polskie Radio 24
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem