more_horiz
PR24 Portal
Section05
CBOS

CBOS: sprawy urzędowe online załatwia jedna trzecia Polaków

W Polsce przybywa użytkowników internetu. Regularną obecność w sieci deklaruje ponad trzy czwarte dorosłych. W kwietniu co trzeci Polak korzystał z internetu do załatwiania spraw urzędowych – wynika z opublikowanego w czwartek opracowania CBOS "Korzystanie z internetu w 2022 roku".
Zobacz więcej na temat:  Trójka Aleksander Ziemiańczyk internetowy bank internet Internetowe Konto Pacjenta online bankowość mobilna bankowość elektroniczna bankowość internetowa bankowość CBOS raporty raport Piotr Firan pandemia cyfryzacja dowód osobisty aplikacje

SONDAŻ PiS na prowadzeniu z dużą przewagą nad KO. Jest nowy sondaż

CBOS opublikował najnowszy sondaż. Gdyby wybory odbyły się w czerwcu, PiS uzyskałoby poparcie 32 proc. To 4 punkty proc. mniej niż w maju. Spadek zanotowała też KO - poparcie na poziomie 17 proc. to 2 punkty mniej niż w ubiegłym miesiącu. Zwolenników zyskały za to Polska 2050 i Konfederacja. PSL i Lewica znalazłyby się poza Sejmem. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka sondaż Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska PSL Konfederacja Polska 2050 lewica zjednoczona prawica CBOS

sondaż PiS liderem, cztery partie w Sejmie. Sprawdź najnowszy sondaż

W marcu PiS cieszy się poparciem 30 proc. zdeklarowanych uczestników wyborów; dokładnie tylu, ilu przed miesiącem - wynika z sondażu CBOS. 20 proc. badanych zamierza głosować na KO, 11 proc - na Polskę 2050, a 6 proc. - na Konfederację. Pod progiem wyborczym znalazły się m.in. Lewica i Koalicja Polska - PSL.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sondaż Sejm PiS zjednoczona prawica koalicja obywatelska CBOS polityka

Polityk roku CBOS. Znamy zwycięzców rankingu krajowego i międzynarodowego

W rankingu polityk roku 2021 w kraju najwięcej wskazań - 10 proc. - uzyskał premier Mateusz Morawiecki. Na miano polityka roku 2021 na arenie międzynarodowej najbardziej zasłużyła była kanclerz Niemiec Angela Merkel, którą wskazało również 10 proc. respondentów - wynika z sondażu CBOS.
Zobacz więcej na temat:  partie polityczne premier Mateusz Morawiecki Angela Merkel CBOS badanie Sejm Konfederacja POLSKA polityka

Najnowszy sondaż CBOS. Tomasz Rowiński: mieliśmy już w Polsce poważne tąpnięcia religijności

- Po okresie pozytywistycznym, w okresie stanisławowskim, czyli tuż przed rozbiorami, religijność, szczególnie elit była na bardzo niskim poziomie. Mieliśmy w pierwszym przypadku epokę oświeceniową, gdzie nawet księża nie byli religijni - mówił w Polskim Radiu 24 socjolog Tomasz Rowiński.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Filip Memches wiara POLSKA katolicyzm chrześcijaństwo sondaż CBOS Kościół katolicki

SONDAŻ Większość Polaków nie chce, żeby migranci mieli możliwość występowania o azyl. Zobacz nowy sondaż

58 procent Polaków nie chce, żeby migranci mieli możliwość występowania o azyl w naszym kraju, a 33 proc. ankietowanych jest za - podaje CBOS. W stosunku do poprzedniego pomiaru z września ubyło niemających sprecyzowanej opinii w tej sprawie (spadek o 6 punktów procentowych), co przełożyło się na zaostrzenie sprzeciwu (wzrost o 6 punktów).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sondaż CBOS polityka imigracja białorus

Pracujemy coraz krócej i przede wszystkim stacjonarnie. Sprawdź badanie CBOS

Praca zdalna jest rozwiązaniem, z którego korzysta zdecydowana mniejszość Polaków. Jednak odsetek osób pracujących zdalnie przez cały czas wynosi zaledwie 8 proc. Na ogół praca zdalna podejmowana jest w określonych okolicznościach (22 proc.), ustalanych z pracodawcą. Większość badanych przez CBOS Polaków - 70 proc. - pracuje stacjonarnie.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA praca praca zdalna zatrudnienie rynek pracy badania rynku CBOS
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem