more_horiz
PR24 Portal
Section05
CIA

Zamieszanie wokół książki Radosława Sikorskiego. Komentarz

- Nie potrafię wyjaśnić, dlaczego minister Sikorski zdecydował się na taki krok. Mam wrażenie, że jest on przekonany, że nic się nie stało - powiedział w Polskim Radiu 24 Zbigniew Parafianowicz z "Dziennika Gazety Prawnej", odnosząc się do książki byłego szefa dyplomacji ("Polska może być lepsza"), w której zawarł on m.in. informacje dotyczące udostępnienia Amerykanom ośrodka w Starych Kiejkutach. 
Zobacz więcej na temat:  polityka Polityka zagraniczna Polski CIA więzienia CIA w Polsce Stare Kiejkuty Radosław Sikorski

Litwa jednak odwoła się od wyroku ws. tajnych więzień CIA

Litewski rząd postanowił odwołać się od wyroku Europejskiego Trybunały Praw Człowieka w sprawie tajnych więzień CIA. Poinformował o tym premier Saulius Skvernelis. Jak pisze agencja prasowa BNS, Saulius Skvernelis powiedział, że "trzeba działać konsekwentnie i zgodnie ze stanowiskiem, które zostało już sformułowane". Dodał też, że Litwa zwróci się do Wielkiej Izby Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.
Zobacz więcej na temat:  CIA Litwa Europa ŚWIAT

Szpiedzy KGB, którzy zmienili oblicze "zimnej wojny"

23 sierpnia minęło 10 lat od śmierci Jurija Nosenki, jednego z najważniejszych szpiegów XX wieku, który zmienił oblicze "zimnej wojny". – Rzekoma dezercja Nosenki i jego przejście na stronę Amerykanów doprowadziło do zmiany myślenia o kontrwywiadzie – mówił w audycji "Kulisy spraw” "dr Dominik Smyrgała z Akademii Sztuki Wojennej, kierownik studiów podyplomowych Historia Służb Specjalnych.
Zobacz więcej na temat:  szpieg CIA KGB zimna wojna USA ZSRR

CIA da Siergiejowi Skripalowi nową twarz?

Emerytowany rosyjski szpieg i jego córka, którzy byli celem ataku przy użyciu broni chemicznej, mają otrzymać nową tożsamość i zamieszkać w USA - informuje brytyjski dziennik "The Times". Źródła w brytyjskiej agencji wywiadowczej MI6 miały poinformować redakcję dziennika, że odbyły się już rozmowy z CIA na temat losów Siergieja Skripala i jego córki.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Wielka Brytania Siergiej Skripal CIA USA Stany Zjednoczone