more_horiz
PR24 Portal
Section05
Caritas

PR24 Wakacyjna Akcja Caritas. Kolonie dla dzieci z Polski i Ukrainy

- W tym roku zaprosiliśmy do naszej akcji dzieci ukraińskie, aby razem z naszymi spędzały czas i odpoczywały w pięknych miejscach w całej Polsce. W sumie w Wakacyjnej Akcji Caritas weźmie udział 14 tysięcy najmłodszych - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 wicedyrektor Caritas Polska Małgorzata Jarosz-Jarszewska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo Caritas wakacje wojna na Ukrainie

Caritas Polska: w ubiegłym roku na pomoc potrzebującym przekazaliśmy 250 mln zł

Choć od 24 lutego br. tematem, który dominuje, jeżeli chodzi o pomoc humanitarną jest wsparcie ofiar inwazji Rosji na Ukrainę, to inne potrzeby pomocy nie zniknęły. Dlatego Caritas Polska nie zaprzestaje działań na wielu płaszczyznach. Opublikowany właśnie raport podsumowujący ubiegły rok wyraźnie pokazuje ogromną skalę i różnorodność pomocy udzielanej przez tę katolicką organizację.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Caritas pomoc Caritas Polska społeczeństwo

Sieć Caritas Europa ma plan pomocy Ukrainie. Udzielono już wielomilionowego wsparcia

Na temat pomocy Ukrainie i uchodźcom wojennym z tego kraju rozmawiali przez trzy dni w Warszawie uczestnicy Caritas Partners Meeting i Forum Dobroczynności. - Na pomoc Ukrainie przeznaczono już 100 mln euro - powiedziała dyrektor Caritas Europa ds. współpracy międzynarodowej i humanitarnej Silvia Sinibaldi. W trakcie spotkania podkreślono, że konieczne jest działanie długofalowej pomocy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Caritas Caritas Polska wojna 2022 Ukraina uchodźcy

Szkocki minister: przyjechałem podziękować Polakom za to, co robią, by pomóc Ukraińcom

- Przyjechałem do Warszawy, by podziękować Polakom za to, co robią dla uchodźców z Ukrainy, i rozmawiać o tym, jak możemy dalej współpracować, by nieść pomoc i okazywać solidarność ofiarom potwornej inwazji Putina - powiedział Neil Gray, minister rządu Szkocji odpowiedzialny za wspieranie ukraińskich uchodźców. Polityk we wtorek i środę przebywa w Polsce z oficjalną wizytą.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Caritas Ukraina wojna 2022 społeczeństwo wojna na Ukrainie Szkocja MSWiA

"Ukraina nie zostanie sama". Pierwsza Dama odwiedziła uchodźców podczas wielkanocnego śniadania

- Najważniejsze, że jesteśmy razem, że jesteśmy braćmi i siostrami, że możemy być tutaj wspólnie. Ukraina nie zostanie sama - podkreśliła Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda podczas świątecznego śniadania z ukraińskimi gośćmi w Warszawie. W czasie wielkanocnego śniadania Pierwsza Dama wyraziła również wyrazy najgłębszego szacunku i wdzięczności wszystkim tym, którzy wykazali się tak wielkim sercem dla ukraińskich gości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Wielkanoc wiara kościół prawosławny uchodźcy Agata Kornhauser-Duda polska pomoc społeczeństwo wojna na Ukrainie wojna 2022 konflikty międzynarodowe Caritas Polska Caritas

"Wyrazić wsparcie, okazać solidarność". Caritas Polska apeluje o dalszą pomoc dla Ukrainy

Caritas Polska wyraził wdzięczność za hojność Polaków, którzy na pomoc Ukrainie przekazali jak dotąd ponad 100 milionów złotych. Jak zauważył jej rzecznik Marcin Dubicki przez pierwsze tygodnie pomoc ta płynęła niezwykle obficie, jednak obecnie zmniejsza się. - Wsparcie w obliczu dramatów wojny nadal jest potrzebne - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kościół uchodźcy Ukraina wojna 2022 Caritas Polska Caritas

Caritas Polska dziękuje za pomoc dla Ukrainy i prosi o dalsze wsparcie

Caritas Polska dziękuje za ponad 100 milionów złotych na pomoc dla Ukrainy i prosi o dalsze wsparcie. Ponad 50 milionów złotych jest już w diecezjalnych Caritas. Środki te są pomocą dla ukraińskich uchodźców w Polsce i dla mieszkańców Ukrainy. - Dzięki ogromnej ofiarności Polaków Caritas nieustannie zwiększa skalę i zasięg pomocy, ale wsparcie w obliczu dramatów wojny jest nadal bardzo potrzebne - mówi rzecznik Caritas Polska Maciej Dubicki.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina wojna na Ukrainie Caritas Caritas Polska

З початку війни люблінський «Карітас» відправив в Україну 130 вантажівок з допомогою

Допомогу доставили до Житомира, Луцька, Ківерець, Бучі та Харкова. Люблінський «Карітас» щоразу узгоджує з українською стороною де і які речі потрібні
Zobacz więcej na temat:  Caritas Карітас Люблін Україна Польща-Україна Польща допомога

Nie ustaje polskie wsparcie dla Ukrainy. Z lubelskiego Caritasu wyjechało już 130 tirów z darami

- Od początku wojny przekazaliśmy na ukraińską stronę granicy dary za ponad 10 mln zł - powiedziała rzecznik Caritasu Archidiecezji Lubelskiej Joanna Bańczerowska. Jak dodała, na Ukrainie potrzebna jest żywność, koce oraz śpiwory, które pozwalają przetrwać w schronach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo pomoc Caritas wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni Caritas Polska

Pomoc kobietom i dzieciom z Ukrainy. Pierwsze damy Polski i Niemiec spotkały się z uchodźcami

Małżonki prezydentów Polski i Niemiec, Agata Kornhauser-Duda i Elke Buedenbender, spotkały się w Warszawie z przedstawicielami dwóch organizacji charytatywnych - Caritas Polska i Renovabis. Rozmowa dotyczyła pomocy humanitarnej dla uchodźców - przekazała Kancelaria Prezydenta w komunikacie. Pierwsze damy odwiedziły także Ukrainki z dziećmi, będące pod opieką Sióstr Felicjanek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Niemcy Agata Kornhauser-Duda uchodźcy Caritas

Rzecznik Caritas Polska: na pomoc humanitarną dla Ukrainy wydaliśmy już około 40 mln zł

- Tylko z Caritas Polska, czyli wszystkich diecezjalnych ośrodków na Ukrainę wyjechało już ponad 8 tys. ton pomocy humanitarnej. Przeliczając jest to około 500 tirów, ciężarówek, busów wysyłanych właśnie do naszego wschodniego sąsiada - powiedział Maciej Dubicki, rzecznik Caritas Polska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wojna na Ukrainie wojna 2022 Caritas Caritas Polska pomoc uchodźcy Ukraina