more_horiz
PR24 Portal
Section05
Centrum Sztuki Współczesnej

Wystawa "Dzień zwycięstwa" – plakaciści z Ukrainy i Polski przeciw wojnie

W Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie zainaugurowano "Dzień zwycięstwa" – pokaz plakatów ukraińskiego artysty Andrija Jermołenki oraz grafika Wojciecha Korkucia. Na dziedzińcu Zamku Ujazdowskiego zaprezentowano czterdzieści plakatów, z których większość powstała po 24 lutego, jako dokumentacja inwazji Rosji i oporu Ukrainy.
Zobacz więcej na temat:  Trójka KULTURA Marta Piasecka Centrum Sztuki Współczesnej Ukraina Trójka Ukraina wojna na Ukrainie plakat SZTUKA Rosja

"Prawo kobiety do wyboru" tematem spotkania w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie

"Prawo kobiety do wyboru" – to tytuł kolejnego spotkania w cyklu "Napięcia kulturowe", które odbędzie się już 12 maja w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. – Założeniem cyklu jest rozmowa na tematy, które pozornie są czarno-białe, znalezienie szerszego pola, w którym możemy otworzyć tę dyskusję, i zapraszanie gości, którzy będą mieli różne podejście do proponowanych tematów – wyjaśniała w audycji "Trójka przed południem" kuratorka cyklu Agnieszka Kolek. Jednym z patronów wydarzenia jest radiowa Trójka.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Katarzyna Cygler Trójka Centrum Sztuki Współczesnej feminizm kobieta prawo Warszawa Zamek Ujazdowski patronat

Wisła bohaterką przekrojowej wystawy J. Modzelewskiego

Wystawa "Kraj nad Wisłą" prezentowana w CSW Zamek Ujazdowski jest pierwszą przekrojową prezentacją kilku dekad twórczości malarza Jarosława Modzelewskiego – pokazuje twórczość malarza od czasu ukończenia warszawskiej ASP w latach 80., przez okres aktywnego uczestnictwa w nurcie polskiej nowej ekspresji po, jak ujmują to krytycy sztuki, "odmalowywanie ikon codzienności", co Modzelewski robi do dzisiaj.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA malarstwo SZTUKA Katarzyna Cygler wystawa Centrum Sztuki Współczesnej Warszawa

"Wspaniałe i bardzo ważne". Piotr Gliński o wystawach w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie

- W Zamku Ujazdowskim mamy dwie wspaniałe, bardzo ważne wystawy - mówił wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński w Centrum Sztuki Współczesnej (CSW) po zwiedzaniu z kuratorem wystaw "Kraj nad Wisłą" i "Nie ocenzurowano. Polska sztuka niezależna lat 80.".
Zobacz więcej na temat:  Piotr Gliński społeczeństwo KULTURA SZTUKA Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wystawa Centrum Sztuki Współczesnej POLSKA

Śladami Żołnierzy Wyklętych. Spacer "Niezłomni"

Witold Pilecki, Jerzy Tchórzewski, Lubomir Tomaszewski, Lidia Lwow-Eberle, Krzysztof Kamil Baczyński, Tadeusz Gajcy – to tylko niektóre nazwiska żołnierzy-artystów. Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zaprasza na spacer ich śladami. 1 marca obchodzimy dzień poświęcony ich pamięci. 
Zobacz więcej na temat:  Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych Katarzyna Cygler Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski Trójka KULTURA

program 103. rocznica odzyskania niepodległości. Blisko 100 wydarzeń upamiętniających w całej Polsce

Blisko 100 wydarzeń w całej Polsce upamiętni 103. rocznicę odzyskania niepodległości. Będą to wystawy, koncerty, gry plenerowe, warsztaty czy debaty historyczne. Nie zabraknie także uroczystego odśpiewania hymnu. Przedstawiamy wybrane wydarzenia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA 11 listopada dzień niepodległości niepodległość Narodowe Centrum Kultury patriotyzm społeczeństwo Centrum Sztuki Współczesnej Józef Piłsudski filharmonia Ignacy Jan Paderewski Muzeum Historii Polski TEATR KULTURA MUZYKA HISTORIA historia Polski Fryderyk Chopin opera Wojsko Polskie FILM

"Jestem zafascynowany Herbertem". Adamas o wystawie "Idź"

- Ktoś napisał, że zrobiłem ze Zbigniewa Herberta kaznodzieję. Jednak kaznodzieja głosi Słowo Boże. Jeżeli porównuje się sztukę do Słowa Bożego, to podnosi się jej rangę. Być może dlatego nazywa się to sztuką wysoką - mówił w Polskim Radiu 24 artysta rzeźbiarz Jacek Adamas. Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zaprasza na jego wystawę "Idź".
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Herbert wystawa Centrum Sztuki Współczesnej poezja KULTURA

Radosław Osiński: Helmut Newton czynił fotografię modową artystyczną

- Wiele osób, które przyjdą na naszą wystawę zobaczą, że Helmut Newton widział kobiety jako niezależne, silne, pewne siebie, dumne ze swojego ciała i znajdzie tutaj inspirację do myślenia o sobie - mówił o wystawie "Lubię silne kobiety" dr Radosław Osiński, kurator Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.
Zobacz więcej na temat:  kino fotografia Roch Siciński Centrum Sztuki Współczesnej Toruń wystawa muzeum

"Jego zaplecze jest za granicą". Andrzej Biernacki o rynku sztuki w Polsce

- Pewne kwestie wiążące się z funkcjonowaniem rynku sztuki w Polsce są importowane, co widać po pewnych ruchach kadrowych. Ten rynek w Polsce i import zachowań zewnętrznych pokazuje, że jego zaplecze jest za granicą - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Bernatowicz (Centrum Sztuki Współczesnej). Gośćmi audycji byli również dr Janusz Janowski (historyk sztuki) i Andrzej Biernacki (malarz).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA KULTURA SZTUKA Centrum Sztuki Współczesnej artysta Magdalena Piejko

"Otrzymaliśmy zgodę na zakup dzieł". Dyrektor CSW o programie "Narodowe kolekcje sztuki współczesnej"

- W tym roku nasza instytucja - Centrum Sztuki Współczesnej - po raz pierwszy weźmie udział w programie "Narodowe kolekcje sztuki współczesnej". Złożyliśmy propozycję do ministra kultury i otrzymaliśmy zgodę na zakup ważnych dzieł - powiedział Piotr Bernatowicz, dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, który był gościem Polskiego Radia 24.
Zobacz więcej na temat:  Centrum Sztuki Współczesnej SZTUKA KULTURA Maja Kluczyńska Polskie Radio 24
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem