more_horiz
PR24 Portal
Section05
Charków

"Tu było prawdziwe piekło". Wstrząsająca relacja ukraińskiego dowódcy z Charkowa

- Zlikwidowaliśmy 22 orków (Rosjan), a dwóch wzięliśmy do niewoli. (...) Wchodziliśmy do szkoły i od razu na nich natrafialiśmy, więc strzelaliśmy do siebie patrząc sobie prosto w twarz - opowiada dowódca ukraińskich wojsk specjalnych z Charkowa o pseudonimie "Gucci". W pierwszych dniach wojny dowodził on natarciem na rosyjskie pododdziały. - Tu było prawdziwe piekło - wspomina.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Ukraina wojna 2022 Europa Charków serwis wschodni

Ukraińska armia: Rosjanie grupują się na wschodzie, Charków i Mariupol pod ostrzałem

Rosyjskie wojska na Ukrainie przegrupowują się i umacniają swoje pozycje w rejonie Charkowa - ostrzega ukraiński Sztab Generalny w komunikacie. W ocenie wojskowych ma to być wstęp do ofensywy na wschodzie Ukrainy i próby przejęcia całkowitej kontroli nad obwodami donieckim i ługańskim,.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni Charków Mariupol Donbas infografika

"Ostrzelano przychodnię onkologiczną". Blokada i ataki na Czernihów, miasto nie ma wody, prądu, ciepła

- Siły rosyjskie kontynuują ostrzał obiektów cywilnych w Czernihowie; w piątek ostrzelano przychodnię onkologiczną w tym mieście - poinformował komendant policji w obwodzie czernihowskim Wołodymyr Nidzelski. Czernihów jest blokowany przez rosyjskie wojska, mieszkańcy pozbawieni są wody, prądu, ogrzewania, gazu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni konflikty międzynarodowe Władimir Putin armia wojsko Rosja Czernihów Mariupol Charków
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem