more_horiz
PR24 Portal
Section05
Chersoń

"Czekajcie na nas, na pewno przyjedziemy". Ukraińska armia zbliża się do okupowanego Chersonia

Ukraińskie wojsko zbliża się do zajętego przez Rosjan miasta. - Jesteśmy już blisko, 10 km od miasta, dlatego czekajcie na nas, bo na pewno przyjdziemy - zwrócił się ukraiński żołnierz do mieszkańców okupowanego Chersonia w nagraniu wideo opublikowanym w poniedziałek przez agencję UNIAN za korespondentem wojennym Andrijem Caplijenką.
Zobacz więcej na temat:  wojna 2022 wojna na Ukrainie serwis wschodni wojsko Chersoń żołnierze ŚWIAT Europa

Chersoń stanie się częścią Rosji? Ambasador USA przy OBWE: to laboratorium horrorów Kremla

Trwa 108 doba wojny na Ukrainie. Jak zwrócił uwagę ambasador USA przy OBWE Michael Carpenter, "okupowany przez wojska rosyjskie obwód chersoński Ukrainy stał się kremlowskim »laboratorium horrorów«, które pokazuje jak Moskwa chce ujarzmić i zrusyfikować Ukrainę".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 konflikty międzynarodowe serwis wschodni Chersoń reżim zbrodnie wojenne Rosja

Terror w obwodzie chersońskim. Władze okupacyjne zapowiedziały włączenie tego terytorium do Rosji

Za pośrednictwem Twittera ukraińska gazeta internetowa Kyiv Independent poinformowała, że Wołodymyr Saldo, samozwańczy gubernator obwodu chersońskiego na południu Ukrainy ogłosił podczas pierwszego spotkania z rosyjskimi kolaborantami, że "Chersoń wkrótce stanie się częścią Rosji".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina Rosja wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni Chersoń

G7: nigdy nie uznamy granic, które Rosja próbuje wymusić poprzez agresję militarną

"Nigdy nie uznamy granic, które Rosja próbuje przesunąć poprzez agresję militarną"  - podkreślono w oświadczeniu po spotkaniu szefów dyplomacji państw grupy G7 i UE. W skład "siódemki" wchodzą Stany Zjednoczone, Kanada, Francja, Wielka Brytania, Włochy i Japonia, a także Niemcy, które w tym roku sprawują przewodnictwo w tej grupie. G7 zwraca uwagę także na kryzys żywnościowy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina wojna 2022 Rosja Chersoń Europa Wielka Brytania referendum

Zbrodnie Rosji pod Kijowem: setki ciał zastrzelonych na ulicach, egzekucje cywilów [ZAPIS RELACJI]

"Na ulicach leżą ciała ludzi ze związanymi rękami, zastrzelonych przez rosyjskich żołnierzy" - pisze doradca prezydenta Mychajło Podolak. Po odzyskaniu obwodu kijowskiego przez ukraińską armię na światło dzienne wychodzą liczne zbrodnie popełnione przez Rosjan. W podkijowskich miejscowościach zamordowano setki osób. Teren jest zaminowany.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina wojna na Ukrainie serwis wschodni wojna 2022 RELACJA konflikty międzynarodowe zbrodnie wojenne Wołodymyr Zełenski Rosja Mariupol Czernihów Chersoń
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem