X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Czechy

Sojusznik PiS nowym premierem Czech? "Odradzający się w Europie konserwatyzm budzi przerażenie w PE"

- Na korytarzach Parlamentu Europejskiego i z mównicy zaczyna brzmieć przerażenie i trwoga. Bo w Europie odradza się konserwatyzm. Przy każdej okazji eurodeputowani z lewicy i Europejskiej Partii Ludowej krzyczą, że trzeba temu przeciwdziałać i podjąć kroki, aby nie dopuścić do powstawania w Europie rządów konserwatywnych - podkreśliła w rozmowie z tvp.info europoseł PiS Anna Zalewska. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Anna Zalewska Czechy Polska w Unii Europejskiej

Kontrowersje wokół stanu zdrowia prezydenta Czech. "Jest śledztwo ws. jego rzekomego podpisu"

- Pojawiły się zarzuty wobec szefa prezydenckiej kancelarii o nadużywanie swojego stanowiska, tym bardziej, że wg doniesień wiedział on już tydzień wcześniej o tym, w jakim stanie znajduje się prezydent, a nie informował o tych problemach zdrowotnych społeczeństwa - mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Kita, politolog.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Antoni Opaliński Europa Czechy wybory parlamentarne

Czechy: samorządowcy chcą, by władze wróciły do negocjacji ws. Turowa

Władze samorządowe kraju libereckiego wezwały czeskie ministerstwa środowiska i spraw zagranicznych do powrotu do negocjacji z Polską w sprawie kopalni Turów. Dotychczasowe rozmowy pomiędzy Polską i Czechami nie przyniosły kompromisu. Strony sporu nie porozumiały się co do okresu obowiązywania umowy dotyczącej wydobycia w Turowie i możliwości jej wypowiedzenia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Czechy ŚWIAT energetyka Europa

Sprawa Turowa. Premier spotkał się z politykami czeskiej partii, która będzie współtworzyć rząd

Sytuacja wokół kopalni w Turowie była jednym z tematów rozmowy premiera Mateusza Morawieckiego z politykami czeskiej partii ODS, która najprawdopodobniej wejdzie w skład nowego rządu w Pradze. Spotkanie odbyło się w Strasburgu, po debacie w Parlamencie Europejskim na temat praworządności w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Czechy Unia Europejska Europa premier Mateusz Morawiecki kopalnia Turów

Dyrektor Instytutu Polskiego w Pradze: Czechy to jeden z najbardziej agnostycznych krajów Europy

- Wyjątkowość Czech polega raczej na bardzo dużej liczbie osób, które nie deklarują przynależności do jakiejkolwiek religii, nawet, jeżeli jest ona (przynależność-red.) bardziej kulturowa, czy symboliczna, niż realna. Pod tym względem rzeczywiście Czechy są jednym z najbardziej agnostycznych krajów Europy, obok Estonii, czy obok Niemiec Wschodnich - mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Ruczaj (politolog, dyrektor Instytutu Polskiego w Pradze).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Filip Memches Kościół katolicki wiara teologia Msza święta Czechy ŚWIAT Europa

Sytuacja powyborcza w Czechach. Jak wpływa na negocjacje z Polską?

Obecna sytuacja w Czechach nie musi oznaczać pata w kontekście polsko-czeskich rozmów na temat elektrowni Turów. – Większość zapisów umowy została ustalona. Brakuje jedynie porozumienia w sprawie okresu jej porozumienia. Przewiduję, że zostanie to ustalone na poziomie roboczym. Powtórzę jednak, że wybory nie miały żadnego wpływu na negocjacje – mówił premier Andrej Babiš. Do rozmów z Polską gotów jest wrócić jeszcze obecny rząd, oczekiwanie na uformowanie nowego gabinetu może potrwać. Zwycięska w wyborach koalicja zakłada, że jej gabinet uda się powołać do świąt Bożego Narodzenia. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Witold Lazar Czechy Rosja Maciej Jastrzębski Wojciech Cegielski Watykan Piotr Kowalczuk Michał Strzałkowski Austria Beata Płomecka ŚWIAT

Chaos informacyjny wokół hospitalizacji Zemana. Czesi chcą znać stan zdrowia prezydenta

Chaos związany z informacjami o stanie zdrowia prezydenta pogłębiła czwartkowa wizyta w szpitalu przewodniczącego Izby Poselskiej Radka Vondraczka, który z szefem kancelarii Vratislavem Mynarzem odwiedzili Milosa Zemana. Vondraczek poinformował, że prezydent czuje się lepiej, żartował z nim i własnoręcznie podpisał dekret zwołujący posiedzenie nowo wybranej Izby na 8 listopada.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Czechy zdrowie prezydent wybory parlamentarne

"Porozumienie jest niezbędne dla obu stron". Czeski poseł partii ODS o kopalni Turów

- Należy doprowadzić do porozumienia w sprawie polsko-czeskiego sporu dotyczącego kopalni Turów, ono jest niezbędne dla obu stron - mówi Petr Beitl, poseł czeskiej partii ODS, która ma współtworzyć nowy rząd w Czechach. Dodaje, że źle się stało, że spór o kopalnię jest rozwiązywany na szczeblu międzyrządowym, a nie samorządowym.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Czechy energetyka kopalnia Turów

Wzrost cen gazu pociągnął w górę ceny nawozów. Niemieccy rolnicy biją na alarm

Jak podaje portal biznesalert.pl, w pierwszym tygodniu października ceny nawozów sztucznych wzrosły o 150 euro za tonę. Problemem jest nie tylko sama cena - utrudniony jest również dostęp do nawozów, gdyż często nie mają ich nawet hurtownie. Wiele magazynów jest po prostu pustych. Ograniczenia dostaw gazu zaciskają teraz pętlę na gardle kolejnego sektora gospodarki niemieckiej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy rolnictwo Czechy GOSPODARKA

Sytuacja po wyborach w Czechach. Ekspert: Turów to symbol wojny gospodarczej z Polską

- Temat Turowa jest w Czechach bardzo regionalny. Interesuje on w zasadzie tylko mieszkańców sąsiadujących z Polską. Politycy natomiast od czasu do czasu traktowali Turów jako wierzchołek góry lodowej gospodarczej wojny z Polską - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Rudyszyn z Instytutu Jagiellońskiego.
Zobacz więcej na temat:  kopalnia Turów Czechy wybory pieniądze Trybunał Sprawiedliwości UE ŚWIAT Europa Polskie Radio 24