more_horiz
PR24 Portal
Section05

Czechy

Historia Czech pokazana przez losy zwykłych ludzi. "Kolekcjoner śniegu" Jana Štiftera

Akcja książki rozgrywa się w trzech planach czasowych - w latach trzydziestych i pięćdziesiątych XX wieku oraz współcześnie. Przeszłość i teraźniejszość, wojna i czasy powojenne, Czesi i Niemcy, żywi i umarli przenikają się w losach trzech dziecięcych przyjaciół, z których jeden okazuje się duchem. Bohaterów jest tu jednak więcej.
Zobacz więcej na temat:  literatura Magda Mikołajczuk Czechy Czeskie Budziejowice

Premier Morawiecki: Polska jest częścią NATO, najsilniejszego sojuszu militarnego w historii świata

- Polska jest częścią NATO, najsilniejszego sojuszu militarnego w historii świata, musimy mieć armię tak silną, żeby miała wystarczającą siłę odstraszania - mówił premier Mateusz Morawiecki w warszawskiej Wesołej. Od rana żołnierze szkolą tam ochotników w ramach specjalnej odsłony projektu "Trenuj z Wojskiem" - "Trenuj z NATO", którą zorganizowano w 24. rocznicę wstąpienia Polski do Sojuszu Północnatlantyckiego.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Czechy Ministerstwo Spraw Zagranicznych Zbigniew Rau wojna na Ukrainie Katyń Ministerstwo Obrony Narodowej Polacy za granicą

"Polskę i Republikę Czeską łączą wysokie obroty gospodarcze" - komentarz po wizycie prezydenta Petra Pavela

Polska i Czechy idą ramię w ramię w Unii Europejskiej i w NATO - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z nowym prezydentem Czech. Petr Pavel przybył do Warszawy z oficjalną wizytą. Rozmawiał z prezydentem Andrzejem Dudą oraz z szefem polskiego rządu. Podczas spotkania Mateusz Morawiecki podkreślił, że Polskę i Czechy łączy podobne myślenie. Zwrócił uwagę na bliskie relacje między naszymi krajami.
Zobacz więcej na temat:  Rafał Tomański społeczeństwo ŚWIAT Czechy Petr Pavel Trójka

"Myśli o bezpieczeństwie transatlantyckim jak Polacy". Dr Zaborowski o wizycie prezydenta Czech

- Czesi mają prozachodni rząd i prozachodniego prezydenta. Polska zyskuje ważnego sojusznika na międzynarodowej arenie - mówił w Polskim Radiu 24 politolog dr Marcin Zaborowski. W Warszawie odbyło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z przebywającym z oficjalną wizytą w Polsce prezydentem Czech Petrem Pavlem. W czwartek nowy czeski prezydent spotkał się z Andrzejem Dudą.
Zobacz więcej na temat:  Czechy Petr Pavel POLSKA

Wizyta prezydenta Czech w Polsce. Marcin Przydacz: pokazuje naszą rolę w regionie

- Petr Pavel powiedział na konferencji prasowej, że stosunki polsko-czeskie są najlepsze w historii. Myślę, że tak w rzeczywistości jest - mówił w Programie 1 Polskiego Radia szef Biura Polityki Międzynarodowej w KPRP. W opinii Marcina Przydacza wizyta nowego prezydenta Czech w Polsce pokazuje rolę, jaką nasz kraj pełni w regionie.
Zobacz więcej na temat:  stosunki polsko-czeskie Andrzej Duda Petr Pavel bezpieczeństwo Europa Czechy polityka

Spotkanie premiera Morawieckiego z Petrem Pavlem. Trwa wizyta czeskiego prezydenta w Polsce

Trwa spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z przebywającym z oficjalną wizytą w Polsce prezydentem Czech Petrem Pavlem. W czwartek nowy czeski prezydent spotkał się z Andrzejem Dudą. Polska jest drugim - po tradycyjnie w pierwszej kolejności odwiedzanej Słowacji - krajem, w którym wizytę składa Petr Pavel.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki Petr Pavel Czechy polityka

Wizyta prezydenta Czech w Polsce. Przydacz: pokazuje naszą rolę w regionie

- Petr Pavel powiedział na konferencji prasowej, że stosunki polsko-czeskie są najlepsze w historii. Myślę, że tak w rzeczywistości jest - mówił w Programie 1 Polskiego Radia szef Biura Polityki Międzynarodowej w KPRP. W opinii Marcina Przydacza wizyta nowego prezydenta Czech w Polsce pokazuje rolę, jaką nasz kraj pełni w regionie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA stosunki polsko-czeskie Andrzej Duda Petr Pavel bezpieczeństwo Europa serwis wschodni Czechy polityka