X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
DAB+

100 lat polskiego świata komiksów

Jak większość ludzkich dzieci, tak i królicze dziecko, Filip Karocki Królik, poszedł we wrześniu do szkoły. I, co jest dość nietypowe, bo najczęściej z dziećmi jest odwrotnie, wcale mu się tam nie nudzi. Czyta lektury, a z książek najbardziej lubi obrazki! Tym bardziej się ucieszył, bo Leopold Grzywa, nasz redakcyjny lew, zdecydował się na temat audycji bardzo bliski i książkom, i rysowaniu.
Zobacz więcej na temat:  Podwieczorek z Filipem i Leopoldem DAB+ dzieci

Ala Tracz i jej szanse w Eurowizji Junior 2020

Na kilka dni przed niedzielnymi (27.09) polskimi eliminacjami do XVIII Eurowizji Junior 2020 porozmawialiśmy z Alą Tracz, która w najbliższą niedzielę, jako jedna z trzech finalistek będzie zmagać się o szansę reprezentowania Polski w tym konkursie. Jakie emocje towarzyszą małej artystce? Jak przygotowuje się do swoich występów? I jak wspomina udział w I Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom w 2019 roku? O to Marta Powałowska zapytała podczas telefonicznej rozmowy.
Zobacz więcej na temat:  DAB+ edukacja dzieci

XVII Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dziecięcej "Skowroneczek" 18-20 września

Trzy dni Festiwalu "Skowroneczek" były pełne emocji zarówno dla uczestników, jak i opiekunów oraz członków Jury konkursowego. Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu zaprezentowało się blisko 60 młodych wokalistów w czterech kategoriach wiekowych. Dzięki transmisji on-line przesłuchania można było śledzić także w internecie. 
Zobacz więcej na temat:  DAB+ Nowy Sącz dzieci koncert

20 września Dzień Przedszkolaka. Najlepsze życzenia od Polskiego Radia Dzieciom

Z okazji "Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka" Polskie Radio Dzieciom składa wszystkim przedszkolakom najpiękniejsze życzenia! Wasze sprawy, Drogie Dzieci, są dla nas niezwykle ważne. Z myślą o Was planujemy każdy nasz radiowy dzień. Rozmowy, piosenki, bajki, eksperymenty, lekcje języków obcych i wiele innych ciekawostek, tworzymy właśnie z myślą o Was! Wszystkiego Najlepszego!
Zobacz więcej na temat:  edukacja dzieci rozwój dziecka Ministerstwo Edukacji Narodowej DAB+

Teatr Baj i jego "Muzeum Skarbów"

Teatr, który w Warszawie zazwyczaj znajdował się przy ulicy Jagiellońskiej, od jakiegoś czasu jest "w podróży" - i grane tam spektakle można zobaczyć w różnych miejscach stolicy. W czasie pandemii wiele jego teatralnych inicjatyw przeniosło się w świat wirtualny. Na internetowej stronie teatru można wysłuchać dźwiękowych opowieści i obejrzeć na przykład cykl krótkich filmików edukacyjnych podpowiadających, jak można bawić się w teatr w domu.
Zobacz więcej na temat:  literatura dziecięca DAB+

Roksana Węgiel w jury przesłuchań na żywo II Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom

87 młodych uczestników wyłonionych spośród blisko 700 zgłoszeń wystąpi podczas przesłuchań na żywo. Wystąpienia dzieci oceniać będzie jury z Roksaną Węgiel w składzie. Patronat nad konkursem objął Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski. Zwycięzcy wystąpią w uroczystym koncercie finałowym oraz wezmą udział w nagraniu płyty "Głosem dziecka vol. 2".
Zobacz więcej na temat:  DAB+ edukacja