X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Dania

"Nieprzystosowani" - antysystemowa powieść Petera Hoega

"Nieprzystosowani" to powieść wybitnego duńskiego pisarza Petera Hoega o trojgu dzieci ze społecznego marginesu, na początku lat 70. umieszczonych w ramach eksperymentu w jednej z kopenhaskich prywatnych szkół. Dzieci odkrywają, że za precyzyjną praktyką dydaktyczną szkoły kryje się pewien plan, który w dramatyczny sposób wpłynie na ich przyszłe życie.
Zobacz więcej na temat:  Magda Mikołajczuk literatura społeczeństwo edukacja Dania

"Jeszcze Europa nie zginęła". Duński portal o tym, jak polski rząd broni Unii

"Możemy jak polski rząd wybrać fizyczną i militarną ochronę granicy, zamiast jak w 2015 r. przymykać oko na coś, co się nam nie podoba. Wymaga to jedynie paru tysięcy żołnierzy, płotu i karabinów"– cytuje TVP.Info artykuł komentatora politycznego i historyka Mikaela Jalvinga, który ukazał się na portalu najpoczytniejszego duńskiego dziennika "Jyllands-Posten". W swoim artykule zatytułowanym "Jeszcze Europa nie zginęła" nawiązuje do historii Polski.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Dania granica imigracja imigranci w Europie

Inuici chcą odszkodowania od Danii za eksperyment społeczny. Dzieci były zabierane rodzicom

Według informacji BBC "sześcioro rdzennych mieszkańców Grenlandii, należących do grupy Inuitów, domaga się od państwa duńskiego odszkodowania za nieudany eksperyment społeczny z 1951 roku, w ramach którego grupę 22 inuickich dzieci zabrano z ich rodzin i próbowano wychować na »małych Duńczyków« w Danii kontynentalnej". 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Dania grenlandia społeczeństwo dzieci eksperyment odszkodowanie edukacja

Sejmowa komisja spraw zagranicznych poparła kandydaturę Antoniego Fałkowskiego na ambasadora RP w Danii

Sejmowa komisja spraw zagranicznych pozytywnie zaopiniowała kandydaturę Antoniego Fałkowskiego na ambasadora RP w Danii. Wiceszef MSZ Marcin Przydacz przedstawiając życiorys Fałkowskiego podkreślał, że łączy on doświadczenie w administracji publicznej i w strategicznym sektorze energetycznym.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm Dania Ministerstwo Spraw Zagranicznych polityka