more_horiz
PR24 Portal
Section05
Daniel Obajtek

SONDAŻ Nowy ranking zaufania: Jarosław Kaczyński wyprzedził Donalda Tuska, w zestawieniu pojawił się także Daniel Obajtek

Z sondażu IBRiS wykonanego dla Onetu wynika, że największym zaufaniem Polaków niezmiennie cieszy się prezydent Andrzej Duda. Za nim jest Mateusz Morawiecki i Rafał Trzaskowski. W rankingu na czwarte miejsce awansował prezes PiS Jarosław Kaczyński, który tym samym wyprzedził Donalda Tuska. Polacy wskazali też, jak bardzo ufają prezesowi PKN Orlen Danielowi Obajtkowi.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka sondaż Jarosław Kaczyński Donald Tusk Daniel Obajtek zaufanie ranking Mateusz Morawiecki Rafał Trzaskowski

Daniel Obajtek gościem audycji "W otwarte karty"

- Prezesowi PKN Orlen za jego działania należy się "bardzo dobry medal", a nie dymisja - powiedział premier Mateusz Morawiecki, pytany o zapowiedź posła KO Cezarego Tomczyka, że złoży do premiera wniosek o odwołanie Daniela Obajtka. Powodem jest sprzedaż części Lotosu węgierskiemu MOL-owi.
Zobacz więcej na temat:  Orlen wywiad benzyna polityka ropa naftowa lotos gospodarka polska ekonomia Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Daniel Obajtek

Spółka Orlenu zbuduje nową elektrownię w Grudziądzu. Obajtek: będzie mogła zużywać wodór

CCGT Grudziądz, spółka zależna Energi, podpisała z konsorcjum firm Siemensa i firmą Mytilineos, umowę dotyczącej zaprojektowania i budowy w Grudziądzu elektrowni gazowo-parowej o mocy 563 MWe za szacunkową kwotę ok. 2 mld zł - podała Energa w środowym komunikacie. - W przyszłości może działać na paliwie wodorowym - zapowiedział Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Daniel Obajtek PKN Orlen energetyka gaz ziemny energia elektryczna GOSPODARKA polityka

ENERGETYKA PKN Orlen rozwija energetykę gazową. Obajtek: powstaną nowe elektrownie na gaz zaazotowany

Prezes PKN Orlen poinformował, że jego koncern planuje kolejne odwierty i uruchamianie na nich elektrowni modułowych na gaz zaazotowany. Energetyka niskoemisyjna musi uzupełniać zeroemisyjną. Dlatego inwestujemy w elektrownie gazowe - wyjaśniał Daniel Obajtek na konferencji prasowej na terenie instalacji Bajerze w województwie kujawsko-pomorskim.
Zobacz więcej na temat:  Orlen GOSPODARKA gaz Daniel Obajtek PKN Orlen gospodarka polska energetyka

"Próba przywołania notatki sprzed 10 lat nie wytrzymuje zderzenia z faktami". Siemoniak o sprawie Lotosu

- Notatka pokazuje, że były trzy firmy zainteresowane zakupem Lotosu. Do niczego nie doszło, nic nie nastąpiło. Jestem przeciwnikiem gry notatkami. Jest tak, że urzędnicy informują swoich przełożonych o różnych wariantach i propozycjach. Jeśli każdy urzędnik będzie miał w tyle głowy, że za kilka lat następna ekipa wyciągnie jego notatkę, to daleko nie dojdziemy. To jest psucie państwa w imię doraźnego celu, żeby w kogoś uderzyć - mówił w Polskim Radiu 24 wiceprzewodniczący PO Tomasz Siemoniak.
Zobacz więcej na temat:  lotos Orlen Daniel Obajtek PKN Orlen Tomasz Siemoniak Platforma Obywatelska polityka POLSKA

Plany sprzedaży Lotosu Rosjanom. Obajtek nie szczędzi mocnych słów pod adresem Tuska. "Skandal"

Szef PKN Orlen opublikował - do tej pory zastrzeżone - dokumenty z 2011 roku, potwierdzające plany sprzedaży Lotosu. Wówczas Ministerstwo Skarbu Państwa pod kierownictwem koalicji PO-PSL chciało pozbyć się na rzecz spółek powiązanych z Rosją ponad 53 proc. akcji. - Jak ci ludzie mają czelność mówić, że my wyprzedajmy polski majątek w świetle wiedzy, którą dziś mamy? - pytał Daniel Obajtek w programie "Gość Wiadomości".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Daniel Obajtek PKN Orlen lotos Aleksander Grad Rosja energetyka polityka Donald Tusk Platforma Obywatelska

Małe reaktory jądrowe w Polsce. Prezes PKN Orlen: to szansa na zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego

"Inwestujemy w małe reaktory jądrowe SMR, bo to szansa na zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego Polski i dobre uzupełnienie naszych inwestycji w OZE" - poinformował prezes Orlenu Daniel Obajtek. Dodał, że w poniedziałek spotkał się z szefem GE Hitachi Nuclear Energy.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PKN Orlen Daniel Obajtek energia atomowa energia odnawialna energia elektryczna POLSKA elektrownia atomowa PGNiG Synthos KGHM Polska Miedź

Tusk chciał sprzedać Lotos Rosjanom. Pereira: nie bez znaczenia jest tu bieg wydarzeń

- Kiedy mówimy o kluczowej inwestycji, w którą chcieli zaangażować się Rosjanie i na którą dostali zgodę, to warto zauważyć, że ten dokument datowany na 18 października 2011 roku to jest dokument dokładnie miesiąc przed uruchomieniem pierwszej nitki Gazociągu Północnego - mówił w Polskim Radiu 24 Samuel Pereira (szef portalu tvp.info).   
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja POLSKA Daniel Obajtek Orlen Donald Tusk lotos PKN Orlen GOSPODARKA

PO chciała oddać Lotos w ręce Rosjan? Obajtek: dziś bylibyśmy całkowicie uzależnieni od Moskwy

- Rząd Donalda Tuska zakładał oddanie całkowitej kontroli nad rafinerią Lotosu w Gdańsku - stwierdził prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Świadczy o tym odtajniona notatka ministra skarbu Aleksandra Grada z 2011 r.  - Jeśli zrealizowałby się czarny scenariusz pisany w 2011 r. (...) polski rynek byłby całkowicie uzależniony od dostaw paliw z Rosji - podkreślił prezes Orlenu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA lotos PKN Orlen Daniel Obajtek polityka GOSPODARKA Donald Tusk

PO planowała sprzedać akcje Lotosu. Miały trafić do spółek z Węgier i Rosji

Szef Orlenu opublikował, do tej pory zastrzeżone, dokumenty dotyczące planów sprzedaży Lotosu w 2011 roku. Wówczas Ministerstwo Skarbu Państwa chciało odsprzedać 53,19 proc. akcji Lotosu. Były to: rosyjsko-brytyjskie TNK-BP, węgierski MOL oraz holenderska Mercuria. "Super Express" przypomniał słowa ówczesnego premiera, że "nie ma żadnej ideologicznej przesłanki, by mówić kategoryczne »nie« dla inwestorów z jakiegokolwiek kraju, także z Rosji".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PKN Orlen Daniel Obajtek Donald Tusk lotos GOSPODARKA
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem