X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
Dariusz Piontkowski

"Brak poważniejszych problemów". Szef MEN podsumował pierwszy tydzień stacjonarnej nauki

Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski powiedział, że powrót do stacjonarnego trybu nauczania w szkołach odbył się "bez poważniejszych problemów". Podkreślił, że do trybu nauki zdalnej lub mieszanej przeszło w sumie mniej niż pół procent szkół. Minister zaznaczył, że w trybie zdalnym działa teraz 46 placówek oświatowych, a 92 placówki wprowadziły mieszany model nauczania.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja szkoła Ministerstwo Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski pandemia Koronawirus w Polsce

Indywidualne nauczanie także na odległość. Minister edukacji podpisał nowelę rozporządzeń

Jak wynika z podpisanych przez ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego nowelizacji dwóch rozporządzeń o indywidualnym nauczaniu, będzie mogło ono być prowadzone bez bezpośredniego kontaktu uczeń - nauczyciel, z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
Zobacz więcej na temat:  Dariusz Piontkowski Ministerstwo Edukacji Narodowej POLSKA edukacja szkoła społeczeństwo

Szef MEN: prawie 100 proc. placówek oświatowych działa stacjonarnie

Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski poinformował, że prawie wszystkie placówki oświatowe - szkoły, przedszkola i ośrodki wychowawcze - działają w trybie stacjonarnym. Zaledwie kilkanaście z nich musiało rozpocząć nowy rok szkolny w trybie mieszanym lub zdalnym.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce szkoła pandemia Ministerstwo Edukacji Narodowej COVID-19 Dariusz Piontkowski społeczeństwo

Minister edukacji: szkoły nie są poważnym "rozsadnikiem" koronawirusa

- Po dwóch, trzech tygodniach będziemy wiedzieli, czy były jakieś ogniska zakażeń w szkołach - powiedział minister edukacji Dariusz Piontkowski. Podkreślił, że doświadczenia innych państw, które praktycznie nie przerwały nauki stacjonarnej, pokazują, że szkoły nie są miejscem wzmożonych zakażeń.
Zobacz więcej na temat:  Dariusz Piontkowski Ministerstwo Edukacji Narodowej szkoła edukacja zdalne nauczanie Koronawirus w Polsce infografika POLSKA

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk: u sterów edukacji musi stanąć osoba kompetentna

- We wniosku o wotum nieufności wobec ministra Piontkowskiego nie chodzi o wymierzenie kary, zemstę czy wyraz antypatii wobec ministra, ale o odpowiedzialność za polską szkołę i oświatę, która znalazła się dzisiaj przed szeregiem wyzwań, co do których mamy przekonanie, że minister nie jest i nie będzie w stanie im sprostać - mówiła w Polskim Radiu 24 Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, poseł Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA porozumienia sierpniowe edukacja Dariusz Piontkowski szkoła Agnieszka Dziemianowicz-Bąk

Szef MEN: jeśli ktoś ma objawy chorób górnych dróg oddechowych, nie powinien przychodzić do szkoły

Gdyby była decyzja inspekcji sanitarnej, że jakaś klasa albo cała szkoła powinna przejść na kwarantannę, to wtedy ci uczniowie objęci by byli kształceniem na odległość - powiedział minister edukacji Dariusz Piontkowski w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Dariusz Piontkowski Ministerstwo Edukacji Narodowej rok szkolny edukacja Piotr Gociek

We wtorek początek roku szkolnego. Szef MEN o zaleceniach dla szkół i podwyżkach dla nauczycieli

Jutro początek nowego roku szkolnego. Uczniowie wrócą do tradycyjnej nauki w szkołach, ale będą się musieli stosować do zasad sanitarnych wprowadzonych na czas pandemii. Minister edukacji Dariusz Piontkowski na konferencji prasowej w Białymstoku mówił, że wytyczne są podobne do zasad obowiązujących w szkołach w krajach Unii Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja nauczyciel szkoła pandemia koronawirus Koronawirus w Polsce COVID-19 bezpieczeństwo Ministerstwo Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski

Szef MEN: jesteśmy przygotowani do tego, by wrócić do zajęć stacjonarnych

- Prawie wszystkie kraje Europy postanowiły, podobnie jak Polska, przywrócić stacjonarną formę zajęć, pozostawiając sobie możliwość reagowania w sytuacji, gdyby zaostrzyła się sytuacja epidemiczna w poszczególnych szkołach czy fragmentach kraju - powiedział w Polskim Radiu 24 minister edukacji Dariusz Piontkowski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce szkoła Dariusz Piontkowski Ministerstwo Edukacji Narodowej Polskie Radio 24 społeczeństwo