more_horiz
PR24 Portal
Section05
Dezerter

Śmierć dezertera na Białorusi. Żaryn: dowód na bezwzględność zbrodniczego reżimu

"Tragiczny koniec, do którego doprowadziła decyzja o dezercji i zdradzie ojczyzny" - tak informację o śmierci polskiego dezertera Emila Czeczki skomentował rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Ocenił też, że jest to "dowód na bezwzględność" białoruskiego reżimu. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Białoruś Dezerter Stanisław Żaryn Mińsk

"Czeczko jest i będzie wykorzystywany do szerzenia propagandy białoruskiej". Żaryn o dezerterze

- Należy przypuszczać, że Emil Czeczko jest pod stałą kontrolą służb białoruskich - powiedział rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn o dezerterze, który zbiegł na Białoruś. Żaryn podkreślił, że jego wypowiedzi wpisują się w "linię narracyjną, która ma oskarżać Polskę o masowe zbrodnie przeciwko cudzoziemcom na granicy". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Białoruś Stanisław Żaryn Dezerter serwis wschodni kryzys na granicy propaganda

Echa wywiadu z dezerterem. Ekspert z OSW: nawet Białorusini nie wierzą w te słowa

- Temat polskiego żołnierza dezertera jest grzany, wykorzystywany i kolportowany na Białorusi. To był jednorazowy strzał opracowany w sposób prostacki. Argumenty zupełnie nie znajdujące nie tylko żadnego potwierdzenia w rzeczywistości, ale również wybiegające poza wyobraźnię wielu Białorusinów - mówił w Polskim Radiu 24 Kamil Kłysiński (Ośrodek Studiów Wschodnich). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Ośrodek Studiów Wschodnich Białoruś granica Aleksander Łukaszenka kryzys migracyjny Dezerter

Żandarmeria Wojskowa zajmie się sprawą Emila Cz. Dezerter kierował samochodem pod wpływem narkotyków

Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej przekazała, że "powszechne organy ścigania przekazują Żandarmerii Wojskowej materiały postępowania przygotowawczego w sprawie Emila Cz., który 11 grudnia w Giżycku (woj. warmińsko-mazurskie) kierował pojazdem pod wpływem alkoholu i marihuany".
Zobacz więcej na temat:  wojsko Wojsko Polskie POLSKA Dezerter areszt narkotyki samochód alkohol przestępczość służby i bezpieczeństwo

Dezercja polskiego żołnierza. Ekspert ds. bezpieczeństwa: zawiodły mechanizmy kontrolne

- Zawiodły mechanizmy kontrolne w tej jednostce. To jest już wewnętrzna sprawa wojska, jak tę sytuację rozwiąże. Pierwsze decyzje o odwołaniu ze stanowisk zapadły. Wydaje się, że są one słuszne - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Beata Górka-Winter (ekspert ds. bezpieczeństwa, UW).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Opaliński Białoruś Wojsko Polskie granica Dezerter POLSKA służby i bezpieczeństwo

Dezercja żołnierza na Białoruś. Chwalą go zwolennicy Strajku Kobiet i prorosyjscy internauci

Stał się niekwestionowanym bohaterem na Białorusi. Zdezerterowany żołnierz 11. mazurskiego pułku artylerii w Węgorzewie 16 Dywizji Zmechanizowanej przeszedł na stronę białoruską. Emil Czeczko udzielił wywiadu tamtejszej telewizji państwowej, w którym opowiedział, dlaczego przekroczył granicę i jak to zrobił. Po wyemitowaniu rozmowy, w mediach społecznościowych pojawiły się opinie polskich internautów. Dezertera za bohatera mają internauci m.in. z symbolem Strajku Kobiet.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Białoruś POLSKA społeczeństwo służby i bezpieczeństwo Dezerter internet KOMENTARZ media społecznościowe wojsko żołnierze

"Nie jest wykluczone, że miał zaburzenia psychiczne". Kościński o żołnierzu znalezionym po stronie białoruskiej

- Sprawa polskiego żołnierza, którego znaleziono na Białorusi, została przez reżim Łukaszenki wykorzystana propagandowo - mówił w Polskim Radiu 24 dr Piotr Kościński z Grupy Uczelni Vistula, ekspert ds. międzynarodowych. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 żołnierze Dezerter psychiatra Wojsko Polskie Ministerstwo Obrony Narodowej wojna hybrydowa Aleksander Łukaszenka

Polski żołnierz zdezerterował na Białoruś. Gen. Polko: taka zdrada ojczyzny zdarza się pierwszy raz

Stacjonował na wschodniej granicy. W czwartek porzucił służbę i uciekł na Białoruś. Emil Cz. służył w 11. Pułku Artylerii w Węgorzewie, który wchodzi w skład 16. Dywizji Zmechanizowanej. Mężczyzna miał oświadczyć, białoruskim służbą, że nie zgadza się z polityką polskich władz w sytuacji kryzysu migracyjnego. Zdaniem gen. dyw. rez. Romana Polko "taka zdrada ojczyzny zdarza się pierwszy raz".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo granica bezpieczeństwo Białoruś żołnierze wojsko imigranci w Europie imigracja migracja relacje polsko-białoruskie Dezerter kryzys migracyjny kryzys na granicy
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem