more_horiz
PR24 Portal
Section05

Dolny Śląsk

Schetyna "opiłowywany" z wpływów w PO. Po aferze we wrocławskim TBS, pracę tracą jego ludzie

Kolejni działacze związani z samorządem PO we Wrocławiu tracą stanowiska. Z wrocławskiej spółki TBS odchodzą powołany zaledwie w grudniu prezes Aleksander Dychała oraz wiceprezes Marek Łapiński, lider PO w dolnośląskim sejmiku, uważany za człowieka Grzegorza Schetyny.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony Wrocław Dolny Śląsk dolnośląskie polityka społeczeństwo Grzegorz Schetyna

Zamek w Zagórzu Śląskim - jedna z wizytówek Dolnego Śląska

Położona nieopodal Wałbrzycha wieś Zagórze Śląskie słynie przede wszystkim z położonego na wzniesieniu Choina zamku. Z jego wieży możemy podziwiać okoliczne szczyty oraz Jezioro Bystrzyckie; twierdza przyciąga jednak nie tylko miłośników pięknych krajobrazów. Historię i tajemnice fortecy w "Trójce po królewsku" odkrywali Marta Piasecka i Marek Gaworski.
Zobacz więcej na temat:  Dolny Śląsk Trójka KULTURA Marta Piasecka zamek turystyka

ANALIZA Minister rządu Ewy Kopacz oddał zamek fundacji z politykami PO w radzie. Jest tam hotel i restauracja

Fundacja Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego jest od 2014 r. właścicielem zamku w Wojnowicach pod Wrocławiem. Na przekazanie wspomnianej nieruchomości wartej ok. 10 mln zł zgodził się minister ds. skarbu w rządzie Ewy Kopacz - Włodzimierz Karpiński. W radzie organizacji znajdują się liczni politycy współpracujący z Platformą Obywatelską: Paweł Kowal, Aleksandra Dulkiewicz, Rafał Dutkiewicz i Jacek Sutryk. Na zamku zarejestrowana jest zależna od fundacji spółka córka odpowiedzialna za hotel i restaurację.
Zobacz więcej na temat:  Wrocław POLSKA Platforma Obywatelska Dolny Śląsk dolnośląskie Katarzyna Lubnauer Przemysław Czarnek POLSKA

Dolny Śląsk odzyskał połączenie kolejowe. To efekt walki z wykluczeniem komunikacyjnym

Pociągi pasażerskie ponownie będą dojeżdżać do Chocianowa na Dolnym Śląsku. We wtorek otwarto zrewitalizowaną linię kolejową do tego miasta. Wykluczenie komunikacyjne to jeden z większych problemów dotykających mieszkańców naszego kraju – mówiła na uroczystości marszałek Sejmu Elżbieta Witek.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA kolejnictwo Dolny Śląsk infrastruktura transport publiczny inwestycji infrastrukturalne UE