X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Donald Trump

Politolog o relacjach polsko-amerykańskich: złoty okres

- To jest bardzo rzadka sytuacja, że prezydent Stanów Zjednoczonych przyjeżdża do Polski dwa razy w ciągu jednej kadencji. Tego nigdy wcześniej nie było - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Marcin Zaborowski, politolog z Uczelni Łazarskiego i Visegrad Insight. Do tematu odnieśli się również eksperci: prof. Waldemar Żurawski vel Grajewski i Artur Wróblewski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Stany Zjednoczone Donald Trump polityka zagraniczna USA Polityka zagraniczna Polski

Szef MSZ spotkał się z Mikiem Pompeo w USA. Rozmowa o wizycie Trumpa w Polsce

Głównym tematem rozmowy Jacka Czaputowicza z Mikiem Pompeo była zbliżająca się wizyta w Polsce Donalda Trumpa. Szef amerykańskiej dyplomacji poinformował, że będzie towarzyszył amerykańskiemu prezydentowi. W rozmowie z dziennikarzami minister Jacek Czaputowicz wyraził przekonanie, że sprawa restytucji mienia ofiar Holokaustu nie wpłynie na przebieg wizyty prezydenta Donalda Trumpa w Polsce. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Jacek Czaputowicz Stany Zjednoczone MSZ ONZ Rada Bezpieczeństwa ONZ Donald Trump

Jarosław Guzy: prezydent Francji wyciąga rękę do Rosji

- Wizyta miała miejsce przed szczytem G7, Emanuel Macron wprost powiedział, że nie byłoby złe gdyby Rosja wróciła do tej grupy. Pytanie czy ten gest miał służyć rzeczywistej korekcie sytuacji, która zaistniała pomiędzy Rosją a Zachodem, czy też służył wewnętrznym potrzebom Francji – mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Guzy (PAP). Spotkanie Macron-Putin komentował też prof. Piotr Madajczyk (ISP PAN).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 USA Donald Trump Rosja Unia Europejska Ukraina Władimir Putin Emmanuel Macron

Ekspert: rozmowy Macron-Putin nie przyniosą rozwiązania

- Te rozmowy nie przyniosą rozwiązania, interesy Francji i Rosji w tej kwestii są zbieżne. To, co zaproponował prezydent Ukrainy, to stworzenie nowego formaty, czyli dołączenie do rozmów USA i Wielkiej Brytanii, tym samym zmalałoby znaczenie Niemiec i Francji – mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Benedyczak z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 USA Donald Trump Rosja Unia Europejska Władimir Putin Emmanuel Macron Ukraina

Zbigniew Kuźmiuk: przeniesienie wojsk USA z Niemiec byłoby bardzo trudne

- Stany Zjednoczone od dłuższego czasu upominają się o to, żeby Niemcy zwiększyły swoje wydatki na obronę. Być może ta forma silnego nacisku spowoduje, że wydatki rzeczywiście wzrosną - powiedział w Polskim Radiu 24 eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości Zbigniew Kuźmiuk. Jego zdaniem przeniesienie wojsk USA do Polski - czym straszył naszego zachodniego sąsiada Donald Trump - byłoby bardzo trudne, a nawet niemożliwe.
Zobacz więcej na temat:  Niemcy Stany Zjednoczone Donald Trump