more_horiz
PR24 Portal
Section05
Donald Tusk

FELIETON Danke für Deutschland – czyli "Wolf", Tusk i szyfrogram numer 3398. Felieton Miłosza Manasterskiego

RFN przez dekady było przedstawiane jako główny adwokat we wprowadzaniu Polski w struktury zachodnie, dobry sąsiad, którego pomoc przyczyniła się do naszej stabilizacji i rozwoju. Dzisiaj jasne jest, że było zupełnie odwrotnie - niestety po 1990 roku zjednoczone Niemcy znów odegrały destrukcyjną rolę w naszej historii.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA miłosz manasterski Donald Tusk Niemcy polityka

"Anty-PIS to trochę za mało". Sławomir Jastrzębowski o wspólnej liście wyborczej opozycji

- Myślę, że nie jest w interesie żadnej partii politycznej, poza PO, aby skupiać się przed wyborami wokół Platformy Obywatelskiej - mówił w Polskim Radiu 24 Sławomir Jastrzębowski (Salon24). Gościem audycji był także Andrzej Rafał Potocki ("Sieci").
Zobacz więcej na temat:  PO Platforma Obywatelska Donald Tusk POLSKA polityka wybory w Polsce opozycja Rafał Trzaskowski Szymon Hołownia PiS Polska 2050

Immunitet Grodzkiego obroniony. Prof. Biskup: może to czas na rewizję przepisów?

Na antenie Programu 1 Polskiego Radia prof. Bartłomiej Biskup, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego, odniósł się do sprawy immunitetu marszałka Tomasza Grodzkiego. Senat nie zgodził się na jego uchylenie, marszałek nie usłyszy prokuratorskich zarzutów. Jak wyjaśniał ekspert, niektóre państwa idą w tym kierunku, żeby ograniczać immunitet. - Może to jest czas na rewizję polskich przepisów i odpowiedniego dostosowania ich na przykład wzorem przepisów krajów skandynawskich - mówił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jerzy Jachowicz immunitet Tomasz Grodzki Platforma Obywatelska Donald Tusk Bartłomiej Biskup

Rząd Tuska chciał sprzedać Lotos Rosjanom? Piekarczyk: pomysł idiotyczny, żeby nie powiedzieć zdradziecki

- Lotos to jedna z niewielu rafinerii w Europie Środkowej, która umie przerabiać saudyjską ropę. Żeby mogła to robić inna, to trzeba by było włożyć bardzo dużo pieniędzy, aby ją przestawić - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Piekarczyk ("Gazeta Polska"). Gośćmi audycji byli także Piotr Cywiński, redaktor "Sieci", i Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska ("Dzień Dobry Białystok").
Zobacz więcej na temat:  lotos POLSKA GOSPODARKA PKN Orlen ropa naftowa fuzja Donald Tusk Rosja Polskie Radio 24 Platforma Obywatelska energetyka Orlen

Prof. Roszkowski: Tusk zaprzecza faktowi uzależniania nas od Rosji za jego rządów, to jego gra psychologiczna

- Polska za czasów rządów PO-PSL miała być montownią dla firm zachodnich współzarządzaną przez Niemcy i Rosję, taką strefą wpływów mieszanych. Odwrotnie sprawę stawiali bracia Kaczyńscy, którzy chcieli suwerennego państwa - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Wojciech Roszkowski, historyk. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk Waldemar Pawlak kontrakt jamalski Gazprom umowa polityka Rosja

Senat obronił immunitet Grodzkiego. Mularczyk: to kompromitująca historia

- Jeżeli marszałek Grodzki chowa się za immunitetem, to oznacza, że wie, iż jest winny, wie, że prokuratura ma rację. Gdyby był niewinny, to jestem przekonany, że nie bałby się stanąć przed sądem - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Arkadiusz Mularczyk, poseł PiS. 
Zobacz więcej na temat:  Arkadiusz Mularczyk POLSKA immunitet Tomasz Grodzki PO Donald Tusk Senat polityka Katarzyna Gójska

"Stosują kłamstwo jako metodę polityczną". Joanna Lichocka o Platformie Obywatelskiej

- Obecny przekaz szefa PO Donalda Tuska kierowany jest głównie do ludzi młodych - powiedziała Joanna Lichocka. Jej zdaniem Platforma Obywatelska stosuje kłamstwo jako metodę polityczną. - Oni wierzą w to, że można kłamać bezkarnie, ponieważ ludzie mają krótką pamięć - dodała.
Zobacz więcej na temat:  energia ropa naftowa Platforma Obywatelska Donald Tusk Joanna Lichocka bezpieczeństwo rząd POLSKA polityka

Plany sprzedaży Lotosu w czasie rządów PO. Kubiak: wariant był jeden, nabywcą mieli być Rosjanie

- Były trzy firmy, mocno powiązane z kapitałem rosyjskim. Rozmowy z tymi podmiotami były bardzo zaawansowane. Tłumaczenia Donalda Tuska są tłumaczeniami dla dzieci z przedszkola - podkreślił w Polskim Radiu 24 Piotr Kubiak z Radia Gdańsk. Gościem audycji był także Jakub Dymek z tygodnika "Przegląd".
Zobacz więcej na temat:  Rosja energetyka lotos Donald Tusk Platforma Obywatelska

Teresa Wójcik o planach sprzedaży Lotosu: prywatyzacja za wszelką cenę

- Donald Tusk zablokował transakcję, jak zaczął się skandal (…). Trzy formy, które zgłosiły się jako chętne, już wtedy były mocno podejrzane - mówiła w Polskim Radiu 24 Teresa Wójcik, ekspert ds. energetyki (biznesalert.pl, "Tygodnik Solidarność"), o planach sprzedaży Lotosu w 2011 r.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja ropa naftowa bezpieczeństwo energetyczne GOSPODARKA lotos Orlen Donald Tusk POLSKA polityka Antoni Trzmiel

Siewiereniuk-Maciorowska: politycy PO chcą przekierować uwagę z tego, co sami robili w sprawie Lotosu

- W tej chwili mówimy o połączeniu Orlenu i Lotosu. Warunkiem KE jest tu sprzedaż pewnej liczby stacji paliw. Nie wyzbywamy się majątku czy bezpieczeństwa energetycznego, ale zyskujemy potężnego partnera, który jest kompletnie niezależny od Rosji - mówiła w Polskim Radiu 24 Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska, zastępca redaktora naczelnego "Gazety Współczesnej" oraz "Kuriera Porannego".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja ropa naftowa bezpieczeństwo energetyczne GOSPODARKA Michał Rachoń lotos Orlen Donald Tusk POLSKA polityka

Plany sprzedaży Lotosu. Prof. Mieczysław Ryba: Donald Tusk reprezentował obóz bezwoli politycznej

- Problem jest nie w wiedzy, ale w woli. W przekonaniu za rządów Tuska, że Polska nie jest w stanie prowadzić samodzielnej polityki w ogóle, a polityka energetyczna jest tego ważnym elementem. To był czas bardzo silnych postkomunistycznych wpływów - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba (Katolicki Uniwersytet Lubelski).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja ropa naftowa bezpieczeństwo energetyczne GOSPODARKA Michał Rachoń lotos Orlen Donald Tusk POLSKA polityka

Piotr Zgorzelski: wspólna lista wyborcza opozycji nie jest dla nas korzystna

W poniedziałek lider PO Donald Tusk po raz kolejny zaapelował w poniedziałek do innych formacji opozycyjnych o wspólny start w następnych wyborach parlamentarnych. - Tylko dwa bloki na opozycji dają szansę na uzyskanie 244 mandatów - komentuje w Programie 1 Polskiego Radia Piotr Zgorzelski, wicemarszałek Sejmu z ramienia PSL. 
Zobacz więcej na temat:  polityka inflacja Sejm Polskie Stronnictwo Ludowe wybory parlamentarne Donald Tusk Platforma Obywatelska Grzegorz Jankowski POLSKA
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem