more_horiz
PR24 Portal
Section05
Donbas

Rosjanie wzmacniają ofensywę w Donbasie. Rozmieścili wozy bojowe BMPT Terminator

Zgodnie z danymi podanymi przez brytyjskie ministerstwo obrony, "Rosja prawdopodobnie rozmieściła na osi Siewierodoniecka ciężkie wozy bojowe BMPT Terminator, których zadaniem jest wsparcie czołgów". W codziennej aktualizacji wywiadowczej podkreślono, że "10 takich pojazdów raczej nie wpłynie znacząco na przebieg kampanii".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni konflikty międzynarodowe zbrodnie wojenne Donbas

Gen. Leon Komornicki o zamiarach Rosjan: chcą utworzyć z Ukrainy państwo kadłubowe

- Na południu działania będą zmierzać do tego, żeby odciąć Ukrainę od Morza Czarnego i połączyć obszar liniowego frontu z Naddniestrzem. Wyrządziłoby to Ukrainie ogromną szkodę, bo przez te porty eksportuje się ukraińskie zboże - powiedział w Polskim Radiu 24 gen. Leon Komornicki, były zastępca szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.
Zobacz więcej na temat:  wojna 2022 wojna na Ukrainie serwis wschodni Ukraina Rosja Donbas wojsko ŚWIAT Europa Polskie Radio 24

Rosjanie już nie chcą całego Donbasu? "Ukraińska armia odpiera ataki"

Według informacji ukraińskiego Sztabu Generalnego Rosjanie kolejną dobę prowadzili ofensywę w Donbasie. Jednocześnie w okolicach Charkowa, to ukraińska armia prowadziła aktywne działania. Zachodni eksperci wskazują, że Rosjanie, wobec silnej obrony Ukraińców ograniczyli swoje plany co do zajęcia całego Donbasu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 Rosja serwis wschodni Donbas

Bitwa o Donbas wkracza w decydującą fazę. "To od niej zależą dalsze losy wojny"

Ukraińska armia informuje o wzmożeniu rosyjskich ataków w Donbasie. Ostatniej doby Rosjanie szturmowali pozycje ukraińskiej armii na wielu odcinkach frontu. Zdaniem Wadyma Densysenki, doradcy szefa ukraińskiego MSW, bitwa o Donbas wkracza w decydującą fazę. To od niej zależeć będzie dalszy przebieg działań zbrojnych na Ukrainie.
Zobacz więcej na temat:  Donbas Ukraina Rosja wojna 2022 wojna na Ukrainie serwis wschodni ŚWIAT Europa

Pułk Azow nie składa broni. Bohaterska obrona ostatniego przyczółku wolności w Mariupolu

Rosjanie rozpoczęli szturm zakładów Azowstal w Mariupolu nad Morzem Azowskim. Znajduje się tam kilka tysięcy ukraińskich żołnierzy. W piwnicach fabryki nadal chronią się też cywile. W udostępnionym nagraniu wiceszef broniącego zakładów pułku Azow Swiatłosław Pałamar podkreślił wolę walki ukraińskich żołnierzy o ostatni przyczółek miasta. - Mariupol należy do Ukrainy - zaznaczył. 
Zobacz więcej na temat:  Donieck Donbas Mariupol wojna na Ukrainie Rosja agresja
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem