X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Dorota Kania

Białoruska sportsmenka uzyskała azyl polityczny w Polsce. Jakub Pacan: należy spodziewać się reakcji Łukaszenki

 - Myślę, że przyjęcie przez Polskę Cimanouskiej spotka się z reakcją Białorusi. Natomiast prawdopodobnie Łukaszenka będzie mocno krzyczał całą melodię przeciwko Polsce. Myślę, że tym nie należy się przejmować - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Pacan ("Tygodnik Solidarność"). Gośćmi "Debaty poranka" byli również Jacek Łęski (TVP) oraz dr Bartosz Machalica (Centrum im. Daszyńskiego). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka media Dorota Kania Białoruś Kryscina Cimanouska azyl polityczny

Michał Wójcik o orzekaniu przez sędziego Iwulskiego: prosta droga do anarchii

- W sprawie zawieszenia sędziego Iwulskiego chodzi o wydanie przez niego orzeczenia w latach 80. i skazanie jednego z działaczy na karę pozbawienia wolności za roznoszenie ulotek, co było sprzeczne nawet z ówczesnym porządkiem prawnym. To nie jest błaha sprawa - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Wójcik, minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Trybunał Konstytucyjny Trybunał Sprawiedliwości UE Unia Europejska Michał Wójcik Dorota Kania

"Wzmocni wspólną więź". Krasnodębski o rekonstrukcji Pałacu Saskiego

 - Są pewne potrzeby o charakterze politycznym, symbolicznym i tożsamościowym, wzmacniają wspólną więź, są symbolem suwerenności. To wszystko mieści się w tej odbudowie Pałacu Saskiego - mówił w Polskim Radiu 24 Zdzisław Krasnodębski, europoseł PiS. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica Dorota Kania Pałac Saski II wojna światowa Warszawa

"Wiązanie tej nowelizacji ze sprawą TVN jest nieporozumieniem". Joanna Lichocka o projekcie ustawy medialnej

- Protestuję przeciwko temu łączeniu, ponieważ proces koncesyjny, przedłużanie koncesji dla stacji TVN, to jest wyłączna domena KRRiT. Posłowie się tym nie zajmują - powiedziała w Polskim Radiu 24 Joanna Lichocka, członek Rady Mediów Narodowych (PiS). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica Dorota Kania media ustawa medialna TVN KRRiT Rada Mediów Narodowych Joanna Lichocka

"Zupełnie nowe podejście do redukcji emisji". Paweł Sałek o "Fit fot 55"

- Mamy do czynienia z rewolucją w postaci tworzenia nowego prawa klimatycznego dla realizacji celu redukcji gazów cieplarnianych o 55 proc. do roku 2030. Te dokumenty (...) wprowadzają zupełnie nowe podejście w sensie takich radykalnych, bardzo ostrych działań dotyczących zmniejszenia emisji ogólnie mówiąc gospodarki - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Sałek, doradca prezydenta ds. ochrony środowiska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Dorota Kania Paweł Sałek Europa Unia Europejska ekologia ochrona środowiska ŚWIAT Komisja Europejska Rada Europejska klimat

"Jest potrzebna, mamy lukę w przepisach". Słowik o nowelizacji ustawy medialnej

- Oczekiwałbym jasnego komunikatu: albo że ta ustawa jest wymierzona przeciwko TVN-owi - wtedy możemy się z tym zgadzać lub nie - albo druga możliwość: porządkujemy przepisy. Ale jeżeli tak, to róbmy to wtedy, kiedy nie wpłynie to bezpośrednio na toczące się właśnie postępowanie - mówił w Polskim Radiu 24 Patryk Słowik (Wirtualna Polska). Gośćmi "Debaty Poranka" byli także Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska") i Paweł Krulikowski (politolog, publicysta). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka media ustawa medialna Dorota Kania

"Trzeba odbudować serce naszej stolicy". Gosiewska o rekonstrukcji Pałacu Saskiego

- Trzeba to zrobić. To jest miejsce historyczne, to jest serce Warszawy, serce naszej stolicy, serce Polski wyrwane brutalnie przez okupanta i to nie w wyniku działań wojennych, tylko w grudniu 1944 r. celowo zniszczone - mówiła w Polskim Radiu 24 Małgorzata Gosiewska (wicemarszałek Sejmu).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica sądownictwo Trybunał Sprawiedliwości UE Dorota Kania Małgorzata Gosiewska Pałac Saski Warszawa II wojna światowa

Dr Machalica o noweli ustawy o radiofonii i telewizji: ma chronić bezpieczeństwo informacyjne Polski

- Pojawiła się próba doprecyzowania tego przepisu, bowiem twierdzi się, że inwestor amerykański de facto obchodzi ten przepis przez spółkę zarejestrowaną w Holandii. Pojawia się pytanie, czy rzeczywiście inwestor amerykański, który w tym przypadku pochodzi z kraju, z którym Polska jest połączona sojuszem, powinien być traktowany jak nadawcy, którzy są potencjalnym zagrożeniem dla naszego bezpieczeństwa - mówił w Polskim Radiu 24 dr Bartosz Machalica z Centrum im. I. Daszyńskiego. Gośćmi "Debaty Poranka" byli także Jacek Łęski (Telewizja Polska) i Wojciech Biedroń (wPolityce.pl).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka TVN media PiS ustawa Dorota Kania

POLSKIE RADIO 24 Polski Ład dla rolników. Grzegorz Puda: chcemy wspierać małe i średnie gospodarstwa

- Ustawa o rodzinnych gospodarstwach rolnych to przede wszystkim zmiana podejścia do systemu finansowania i do tego, w jaki sposób traktowane są gospodarstwa - mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Puda, minister rolnictwa i rozwoju wsi.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo polityka Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński zjednoczona prawica rolnictwo Polski Ład Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorz Puda Dorota Kania

Tomasz Sakiewicz: PiS zyskuje na powrocie Donalda Tuska

Mobilizuje się elektorat PiS-u, dla których Donald Tusk jest czytelnym przeciwnikiem, a jeszcze jego retoryka powoduje, że nawet ci, którzy już stracili serce do PiS-u, zupełnie poważnie zastanawiają się teraz, czy nie wrócić, bo jednak bardzo nie chcą Tuska - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej". Gośćmi "Debaty poranka" byli także Agaton Koziński z "Wszystko co najważniejsze" i Mateusz Wyrwich ze Stowarzyszenia Wolnego Słowa.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Dorota Kania Agaton Koziński Tomasz Sakiewicz POLSKA polityka Donald Tusk Platforma Obywatelska Szymon Hołownia

"Dopóki rządzi PiS, nauczyciele są i będą wolni". Czarnek o Pakiecie Wolności Akademickiej

Prawo i Sprawiedliwość jest partią wolności, my jesteśmy wolnościowcami i o tę wolność w świecie akademickim i w świecie edukacji będziemy się troszczyć - mówił w Polskim Radiu 24 minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, odnosząc się do przyjętego przez rząd Pakietu Wolności Akademickiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Przemysław Czarnek Dorota Kania edukacja szkoła szkolnictwo wyższe POLSKA polityka

"Trzeba dać odpór temu, co dzieje się na forum UE". Kempa o współpracy europejskiej prawicy

- Wartości, na gruncie których budowała się Unia Europejska są dziś zupełnie odrzucane zarówno w rezolucjach, jak i innych dokumentach tworzonych przez UE. W tej sytuacji partie konserwatywne zaczynają łączyć siły - powiedziała w Polskim Radiu 24 Beata Kempa, europoseł Solidarnej Polski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Unia Europejska konserwatyzm Beata Kempa Dorota Kania PiS Solidarna Polska Parlament Europejski

"Opozycji nie zależy na tym, aby przejmować stery". Publicyści o przyspieszonych wyborach

- Mam wrażenie, że opozycji nie zależy na tym, aby brać stery państwowe w tym momencie. Teraz opozycja ma inne problemy na głowie - powiedział w "Debacie poranka" na antenie Polskiego Radia 24 Wojciech Biedroń z "Sieci". Gośćmi audycji byli także Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska Codziennie") i Tomasz Kozłowski ("Fakt").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zbigniew Girzyński polityka Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Gowin Polskie Radio 24 Dorota Kania

"Odgrzewanie starego kotleta". Poseł PSL o powrocie Tuska na polską scenę polityczną

- Powrót byłego premiera spowoduje to, że znowu rozpocznie się "odgrzewanie starego kotleta", tzn. będzie powrót do wzmocnienia, czy też pobudzenia elektoratu dwóch wrogich obozów: Zjednoczonej Prawicy i obozu, który deklaruje poparcie dla PO, więc to argument za tym, aby ich znowu wzmocnić w działaniu - powiedziała w Polskim Radiu 24 Urszula Nowogórska z PSL. Gościem "Dwóch stron" był także Marcin Porzucek z PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS Sejm polityka Donald Tusk Platforma Obywatelska PSL-Koalicja Polska Dorota Kania