X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Dorota Kania

Czwarta fala koronawirusa w Polsce. Kobeszko: wprowadzenie segregacji sanitarnej może pogłębić podział w społeczeństwie

- Polityka dążenia do segregacji sanitarnej budzi duże opory i konflikty społeczne. Dokładanie kolejnej warstwy do obecnych problemów, z jakimi mierzy się Polska, nie jest zbyt szczęśliwym rozwiązaniem - mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Kobeszko ("Nowa Konfederacja"). Gośćmi "Debaty poranka" byli także Patryk Słowik (Wirtualna Polska) i Bogumił Łoziński ("Gość Niedzielny").  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Koronawirus w Polsce pandemia COVID-19 szczepienia lockdown Dorota Kania społeczeństwo

"Buta polityków PO nie służy Tuskowi". Prof. Paruch o zatrzymaniu prawa jazdy liderowi Platformy

- Nie tylko Donald Tusk nie przeprosił, ale inni politycy Platformy uparcie bronią swojego przewodniczącego. Radosław Sikorski stwierdził, że dzięki temu przypadkowi dowiedzieliśmy się, że szef PO nie jest wożony limuzyną. Buta polityków tej partii i takie wypowiedzi na pewno nie służą Tuskowi - podkreślił w Polskim Radiu 24 politolog prof. Waldemar Paruch. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Donald Tusk Platforma Obywatelska Dorota Kania polityka PO

Kempa o możliwości ataku Rosji na Ukrainę: trzeba jak najszybciej odwoływać się do sojuszy państw środkowoeuropejskich

- Polska powinna liczyć na siebie, ale także starać się o sojusze, prowadzić mądrą politykę także wobec Ukrainy, która jest teraz zagrożona - mówiła w Polskim Radiu 24 Beata Kempa, europoseł, komentując sytuację w Europie Wschodniej. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Białoruś kryzys migracyjny Rosja Aleksander Łukaszenka granica Władimir Putin polityka służby i bezpieczeństwo Dorota Kania Beata Kempa

Donald Tusk stracił prawo jazdy. Maciej Kożuszek: to odbije się na jego wizerunku

- Większym problemem Donalda Tusk nie jest fakt, że ta informacja, dotycząca jego niepolitycznych działań, przedostała się do opinii publicznej i o tym się dyskutuje (…), ale to, że nie ma on w tej chwili pomysłu na aktywność polityczną - powiedział w Polskim Radiu 24 Maciej Kożuszek ("Gazeta Polska"). W debacie wzięli udział również dr Sebastian Gajewski (Centrum im. Ignacego Daszyńskiego) oraz Jerzy Mosoń (Fundacja Fibre).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Donald Tusk Dorota Kania koalicja obywatelska Sebastian Gajewski Maciej Kożuszek

Donald Tusk stracił prawo jazdy. Prof. Kik: to stawia go w dwuznacznym świetle

- Wielki polityk europejski, przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej i Rady Europejskiej, przywódca główny opozycji nie przestrzega prawa. To stawia go w dwuznacznym świetle - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik, politolog z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, pytany o mandat i utratę prawa jazdy przez szefa PO. -  Donald Tusk nie wnosi nic konkretnego do polskiej polityki - dodał, pytany o los polityka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Dorota Kania Kazimierz Kik polityka Donald Tusk opozycja Platforma Obywatelska

Polska chce mocniejszych sankcji wobec Białorusi. Romanowski: mam nadzieję, że oporu nie będzie

- Mam nadzieję, że sprzeciwu UE wobec sankcji nie będzie - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski, pytany, czy instytucje unijne mogą sprzeciwić się wzmocnieniu sankcji wobec Białorusi. - To, czego możemy się obawiać, to uległość ze strony instytucji europejskich, Niemiec czy innych krajów - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Sprawiedliwości Dorota Kania polityka imigranci w Europie służby i bezpieczeństwo Białoruś sankcje

Nowelizacja ustawy o ochronie granic. Mec. Kwaśniewski: to nadzwyczajny instrument, adekwatny do sytuacji

- Ta ustawa nie jest wyjątkiem na skalę europejską, tego typu instrumentalizacja pewnych procesów związanych ze stanem wyjątkowym następowała chociażby we Francji, gdzie długotrwałe stany wyjątkowe zakończyły się przyjęciem ustawowych rozwiązań - mówił w Polskim Radiu 24 mec. Jerzy Kwaśniewski (Prezes Zarządu i współzałożyciel Instytutu Ordo Iuris). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Dorota Kania POLSKA granica kryzys migracyjny Białoruś Sejm opozycja służby i bezpieczeństwo

Prof. Tomasz Panfil: powstania były dla Polaków lekcją samodzielności

- W 1914 r., Michał Sokolnicki napisał słowa, odbierające wręcz nadzieję: "Polski nie chce nikt na świecie". Tak rzeczywiście było. W 1914 r. Polski nie chciał nikt, z wyjątkiem samych Polaków. Trudno było liczyć na to, że będziemy mieć jakichś sprzymierzeńców w trudnym dziele odzyskania niepodległości - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Tomasz Panfil (historyk).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Dorota Kania HISTORIA historia Polski fakty opinie ciekawostki 11 listopada Święto Niepodległości 2021

"Czas odłożyć konflikty polityczne na bok". Kurzawa o sytuacji na granicy z Białorusią

- W związku z tym, że sytuacja na granicy się zmieniła, myślę, że wszyscy zgromadzeni w Sejmie, ale również jako przedstawiciele różnych ugrupowań powinniśmy odłożyć na bok konflikty o podłożu politycznym - mówił w Polskim Radiu 24 Dariusz Kurzawa (PSL). Gościem "Dwóch stron" był także Paweł Rychlik (PiS). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS opozycja polityka służby i bezpieczeństwo Białoruś granica kryzys migracyjny Dorota Kania Rosja PSL

Migranci na granicy z Białorusią. Ryszard Terlecki: opozycja nie ma nic do zaproponowania

- Wystarczyło obejrzeć co się dzieje, zobaczyć postawę naszych funkcjonariuszy, żeby być przekonanym, że państwo działa tu sprawnie i skutecznie - powiedział w Polskim Radiu 24 Ryszard Terlecki, wicemarszałek Sejmu (PiS) o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Białoruś kryzys migracyjny Rosja Aleksander Łukaszenka granica Dorota Kania Ryszard Terlecki

Po premierze filmu "Śmierć Zygielbojma". Piotr Gliński: moim obowiązkiem jest także kształtować polską kinematografię

- Z powodu różnic dotyczących kilku zdań na temat historii robi się aferę, po której trzeba opowiadać, zamiast mówić o znacznie ważniejszej rzeczy, jaką był ten film i temat, który poruszał. To bardzo niebezpieczne, to nie tylko niszczenie demokracji, ale i polskiej wspólnoty - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Piotr Gliński, komentując dyskusję po premierze filmu "Śmierć Zygielbojma".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 media społecznościowe Dorota Kania Piotr Gliński film polski Holokaust

"Skandaliczna inwestycja, zabrakło działań wstrzymujących". Anna Kwiecień o Nord Stream 2

- Niestety, deal pomiędzy Niemcami a Rosją spowodował, że Nord Stream 2 powstał bez jakichkolwiek działań wstrzymujących tę skandaliczną inwestycję - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Kwiecień (PiS). Gościem "Dwóch stron" był także Jacek Protasiewicz (KP).  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS opozycja polityka służby i bezpieczeństwo Białoruś granica kryzys migracyjny Dorota Kania Rosja Niemcy Gazprom Nord Stream 2

"To rewolucja, która się Polakom należy". Piotr Kaleta o Programie Inwestycji Strategicznych

- Po mrocznych czasach, kiedy rządziła w Polsce lewica, PSL i PO, to [teraz] wreszcie Polacy dostają bardzo poważny zastrzyk finansowy na swoje lokalne, małe ojczyzny. Tyle mówiono, że PiS występuje przeciw samorządom. Nic bardziej mylnego - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Piotr Kaleta, odnosząc się do ogłoszonego w poniedziałek Programu Inwestycji Strategicznych. Gościem audycji był także poseł PSL Andrzej Grzyb.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Dorota Kania Andrzej Grzyb POLSKA polityka Program Inwestycji Strategicznych Polski Ład premier Mateusz Morawiecki

Spór ws. kopalni Turów. Beata Kempa: komuś zależy na tym, by zamykać polskie kopalnie

- Urzędnicy Komisji Europejskiej uzurpują sobie prawo wypowiadania się na temat decyzji dotyczących ewentualnego potrącenia środków czy innej operacji finansowej, która miałaby wymusić na Polsce płacenie na rzecz kary, która nigdy nie powinna mieć miejsca - mówiła w Polskim Radiu 24 Beata Kempa (Solidarna Polska), komentując zapowiedzi ewentualnego ściągania kar w sprawie dotyczącej kopalni odkrywkowej Turów.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Polskie Radio 24 polityka POLSKA Trybunał Sprawiedliwości UE Czechy energia elektryczna energetyka Dorota Kania Beata Kempa