X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
PR24 Portal
Section05
Dorota Kania

Prof. Wojciech Polak: ludzie, którzy odwołują się do wartości chrześcijańskich, mają dużą łatwość tolerancji

- To, co się stało po katastrofie smoleńskiej, zaostrzyło podziały w Polsce i utrudniło prowadzenie dialogu - powiedział w Polskim Radiu 24 historyk prof. Wojciech Polak. W audycji "Szkiełko i oko" historyk mówił o tożsamości i odbudowie wspólnoty narodowej i roli, jaką pełni na jej rzecz prezydent RP Andrzej Duda.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Dorota Kania Andrzej Duda wybory prezydenckie 2020

Trzaskowski i Brazylia. Co jeszcze może wpłynąć na wynik II tury wyborów?

- Podejrzewam, że jego elektorat powie "dobrze sobie to zorganizował, zuch chłopak" - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Łęski (TVP), komentując doniesienia o zagranicznej podróży Rafała Trzaskowskiego za 63 tysiące złotych. W "Debacie Poranka" udział wzięli także Zbigniew Parafianowicz ("Dziennik Gazeta Prawna") i Jakub Jałowiczor ("Gość Niedzielny").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie 2020 Rafał Trzaskowski kampania prezydencka debata Polskie Radio 24 Dorota Kania

"Próba uderzenia w wizerunek prezydenta". Jacek Liziniewicz o publikacji "Faktu"

- Zrobiono z tego taniec nienawiści wokół prezydenta, tak jakby chciano go zdyskredytować. Ideą prezydenta była pomoc dla tej rodziny w powrocie do normalności, zerwanie z traumą. Przez takie przedstawienie sprawy "Fakt" tak naprawdę niszczy życie tej rodzinie. To nie mieści się w standardach odpowiedzialności za słowo - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska"). W dyskusji wzięli również udział Jakub Pacan ("Tygodnik Solidarność") i Wojciech Biedroń ("Sieci").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie 2020 polityka Andrzej Duda adopcja axel springer Dorota Kania

Wybory prezydenckie 2020. Poseł PiS: Rafał Trzaskowski ucieka, boi się

- Andrzej Duda miał czas na to, żeby spontanicznie spotkać się z ludźmi i porozmawiać z nimi, odpowiedzieć na ich pytania. To pokazuje ogromną różnicę pomiędzy jego podejściem a podejściem Rafała Trzaskowskiego - powiedziała w Polskim Radiu 24 Joanna Borowiak, poseł PiS. Gościem audycji "Dwie strony" był także poseł PO Grzegorz Napieralski, który przyznał, że żałuje, iż nie doszło do konfrontacji kandydatów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Dorota Kania wybory prezydenckie 2020 debata Końskie Leszno Andrzej Duda Rafał Trzaskowski kampania prezydencka Grzegorz Napieralski

Publicysta: jeśli wyborcy Konfederacji zagłosują na Andrzeja Dudę, wynik mamy przesądzony

- Jeśli wyborcy Konfederacji się zmobilizują i zagłosują na Andrzeja Dudę, to wynik drugiej tury mamy rozstrzygnięty - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Paweł Krulikowski. Gośćmi audycji byli także: Wojciech Biedroń ("Sieci") i Dariusz Grzędziński ("Super Express").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda Rafał Trzaskowski Krzysztof Bosak Szymon Hołownia Polskie Radio 24 Dorota Kania Konfederacja polityka

"Kosiniak-Kamysz i Biedroń największymi przegranymi". Politycy o pierwszej turze wyborów

- Wyniki Władysława Kosiniaka-Kamysza i Roberta Biedronia są katastrofalne - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Sak, poseł Solidarnej Polski. Gościem audycji "Dwie strony" był również poseł Konfederacji Artur Dziambor, który zauważył, że Robertowi Biedroniowi część głosów odebrał Rafał Trzaskowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Dorota Kania wybory prezydenckie 2020 Konfederacja zjednoczona prawica Solidarna Polska

Adam Bielan: prezydent Andrzej Duda będzie na debacie telewizji publicznej w poniedziałek

- Telewizja publiczna zaprosiła na poniedziałek oba sztaby. Jest to debata z udziałem publiczności, wyborcy będą mogli zadawać pytania. To ma sens - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Bielan, europoseł i rzecznik sztabu prezydenta. - Można zastanawiać się, czy Rafał Trzaskowski zgodzi się przyjść na tę debatę. - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adam Bielan wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda kampania prezydencka Polskie Radio 24 Dorota Kania polityka

Wiceszef MSZ: mamy rekord frekwencyjny w wyborach za granicą. W drugiej turze będzie kolejny

- W wyborach przeprowadzonych za granicą odnotowaliśmy rekord frekwencji, także jeśli chodzi o liczbę głosów korespondencyjnych. Myślę, że w drugiej turze będzie podobnie. Już mamy informację, że zapisało się ponad pół miliona wyborców - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Jabłoński, wiceszef MSZ. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 wybory prezydenckie 2020 Dorota Kania Ministerstwo Spraw Zagranicznych Paweł Jabłoński polityka

Prof. Żurawski vel Grajewski: Polska jest krajem odpowiedzialnym za swoje bezpieczeństwo

- Przez wizytę pana prezydenta Andrzeja Dudy w Waszyngtonie Polska została pokazana jako ten kraj, który swoją część odpowiedzialności za swoje bezpieczeństwo przyjmuje na własne barki - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Dorota Kania ŚWIAT Ameryka Andrzej Duda Andrzej Duda w USA Donald Trump bezpieczeństwo NATO USA Stany Zjednoczone

"Źle, jeśli kandydat mówi w sposób niejednoznaczny". Poseł Solidarnej Polski o wypowiedzi Trzaskowskiego

- Powinno się raczej uważać na dokładność wypowiedzi, a nie w inteligentny sposób manipulować faktami - powiedział w Polskim Radiu 24 Tadeusz Cymański, poseł Solidarnej Polski. Gościem audycji "Dwie strony" był również Krzysztof Paszyk, poseł PSL.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Dorota Kania Tadeusz Cymański Krzysztof Paszyk wybory prezydenckie 2020 kampania prezydencka zjednoczona prawica PSL Rafał Trzaskowski

Prof. Zybertowicz: jeśli nie zaufamy Andrzejowi Dudzie, nastąpi regres polskiej podmiotowości

- Jeśli ważna jest dla nas gra o to, żeby Polska istniała na świecie jako niezależny podmiot, a nie wykonawca polityki brukselskiej czy berlińskiej, jeśli zakładamy, że mamy w sobie jako wspólnota pewną unikalność, która może wywrzeć pozytywny wpływ na bieg spraw europejskich, to warto zaufać Andrzejowi Dudzie - powiedział prof. Andrzej Zybertowicz, socjolog i doradca obecnego prezydenta Polski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Dorota Kania Andrzej Zybertowicz Andrzej Duda USA Stany Zjednoczone Donald Trump Andrzej Duda w USA relacje polsko-amerykańskie stosunki polsko-amerykańskie Polityka zagraniczna Polski polityka zagraniczna USA

"To obywatel jest najważniejszy". Poseł Solidarnej Polski o aferze reprywatyzacyjnej

- Chcemy zmienić pozycję obywatela w sporze reprywatyzacyjnym - to on jako poszkodowany powinien być najważniejszy - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Ozdoba, poseł Solidarnej Polski i wiceminister klimatu. Gościem audycji "Dwie strony" była również Monika Pawłowska (Lewica).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Dorota Kania Polskie Radio 24 Solidarna Polska lewica wybory prezydenckie 2020 kampania prezydencka afera reprywatyzacyjna reprywatyzacja

Trzaskowski ucieka od tematu LGBT? Manasterski: "schował się" i udaje kogoś zupełnie innego

- Rafał Trzaskowski nagle, ze zdecydowanego polityka wspierającego ideologię LGBT, całkowicie zmienił swoją postawę po to, by nie stracić jakichś punktów - powiedział Miłosz Manasterski z Agencji Informacyjnej. - Próbuje uciekać od mówienia o polityce równościowej. Jest to niewiarygodne - dodał Jacek Liziniewicz  z "Gazety Polskiej". - Starania wyciągnięcia z Trzaskowskiego jednoznacznych deklaracji spełzną na niczym - zauważył Dariusz Grzędziński z "Super Expressu".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Dorota Kania Jacek Liziniewicz wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 wybory w Polsce kampania prezydencka prezydent

Spychalski: prezydent podkreśla, że szacunek należy się każdemu, bez względu na wyznanie czy preferencje seksualne

- Andrzej Duda, mówiąc o ideologii LGBT, podkreślał bardzo ważną rzecz. Każdy z nas jest równy wobec prawa, każdy ma swoje fundamentalne wartości, które może wyznawać, bez względu czy ktoś jest homoseksualny, czy heteroseksualny - powiedział w Polskim Radiu 24 Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Dorota Kania Błażej Spychalski wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 wybory w Polsce Andrzej Duda kampania prezydencka prezydent LGBT rodzina