X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Eliza Olczyk

Prof. Drzonek o ratyfikacji Funduszu Odbudowy: opozycja wykorzystuje sytuację w UE

- Gdyby cała Unia ratyfikowała fundusz, a nie zrobiłaby tego Polska, również za sprawą posłów opozycji, chcąc nie chcąc, to odium spadłoby też częściowo na nich, nie tylko na Solidarną Polskę. Skoro pojawiają się wątpliwości u partnera niemieckiego, to opozycja wykorzystuje tę sytuację - powiedział prof. Maciej Drzonek, politolog z Uniwersytetu Szczecińskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Eliza Olczyk Unia Europejska fundusze unijne

Siemoniak o środkach z Funduszu Odbudowy: warunki, jakie przestawiliśmy rządowi, są bardzo sensowne

- Pieniądze z Funduszu Odbudowy potrzebne są nam jak tlen. To niesłychanie ważne w kolejnych latach wychodzenia z kryzysu pocovidowego. Apeluję do rządu o dialog w tej sprawie, a nie grę wewnętrzną. Jest możliwość znalezienia takiej płaszczyzny, w której w zgodzie politycznej to wszystko zostanie przeprowadzone - powiedział Tomasz Siemoniak z Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Eliza Olczyk Tomasz Siemoniak fundusze unijne Unia Europejska

Dr Herudziński: każde z ugrupowań tworzących Zjednoczoną Prawicę walczy o swoje

- To, jakie usłyszymy informacje, zależy od tego, gdzie przyłożymy ucho. Jedne mogą mówić o końcu Zjednoczonej Prawicy, inne, że są to tylko wewnętrzne nieporozumienia, które na pewno da się obejść. Jednak różnice są znaczące. Widać, że dochodzi do rozjazdu, chociażby w kwestii Funduszu Odbudowy - powiedział dr Tomasz Herudziński, socjolog z SGGW.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Eliza Olczyk Jarosław Kaczyński zjednoczona prawica wybory parlamentarne

Marek Sawicki: nie wierzę we wcześniejsze wybory parlamentarne

- Jarosław Kaczyński od czasu do czasu musi pomrukiwać, bo przecież ze Zbigniewem Ziobro i Jarosławem Gowinem ma pewne problemy. Do wcześniejszych wyborów nie dojdzie, dopóki Zjednoczona Prawica nie zdecyduje się na nie i nie dostanie poparcia Koalicji Obywatelskiej. Bez tych dwóch klubów nie ma mowy o samorozwiązaniu parlamentu - powiedział Marek Sawicki z PSL-Koalicji Polskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Eliza Olczyk Marek Sawicki PSL-Koalicja Polska wybory parlamentarne parlament w Polsce Jarosław Kaczyński

"Zjednoczoną Prawicę nadal więcej łączy, niż dzieli". Agaton Koziński o sytuacji w obozie rządzącym

- Sytuacja, w której wszyscy walczymy z kryzysem pandemicznym, a w świecie wielkiej polityki dochodzi do istotnych przewartościowań i problemów z jednością, to nie jest dobry prognostyk - mówił w Polskim Radiu 24 Miłosz Lodowski, publicysta. W dyskusji wzięli udział również Agaton Koziński ("Wszystko Co Najważniejsze") oraz Marcin Piasecki ("Rzeczpospolita").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka fundusze unijne fundusze europejskie Krajowy Plan Odbudowy zjednoczona prawica Eliza Olczyk

Prof. Kik: zapowiedź szczepień "na każdym rogu ulicy" to dobry kierunek

- Zamiast czekać na czwartą czy piątą falę, trzeba dokonać fali szczepień, co rząd teraz zapowiada. Dobrym pomysłem jest to, że będą się odbywały nawet w zakładach pracy czy aptekach. Trwa wyścig z pandemią. Lockdown musi być po coś, w czasie jego trwania należy dokonać powszechnych szczepień - powiedział politolog prof. Kazimierz Kik.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Eliza Olczyk Kazimierz Kik pandemia koronawirus Koronawirus w Polsce szczepienia COVID-19

"Nie ma i nie będzie zgody na represjonowanie Polaków". Marcin Przydacz o aresztowaniach na Białorusi

- Polski rząd nie miał złudzeń co do Aleksandra Łukaszenki, nikt nigdy nie uważał go za szczerego demokratę, otwartego na zmiany. (…) Niestety Białoruś po raz kolejny chce iść drogą standardów dalekich od europejskich - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Przydacz, wiceminister spraw zagranicznych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 polityka Rosja Białoruś Andrzej Poczobut Andżelika Borys Aleksander Łukaszenka Antoni Trzmiel Eliza Olczyk

Prof. Drzonek: sprawa marszałka Grodzkiego może mieć wpływ na wyborców niezdecydowanych

- Każda partia walczy o głosy wyborców, którzy twierdzą, że nie wiedzą, na kogo zagłosują. W tym gronie sytuacja związana z marszałkiem Senatu może być różnie odebrane. Będzie to zależało od tego, czyja narracja - czy prokuratury, czy marszałka - będzie bardziej wiarygodna - powiedział prof. Maciej Drzonek, politolog z Uniwersytetu Szczecińskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Eliza Olczyk Senat Tomasz Grodzki immunitet

"Każdy ma prawo do zmiany poglądów". Latos o transferze Pawłowskiej do Porozumienia

- Nie ukrywam, że jest to duże zaskoczenie, zwłaszcza teraz, gdy tyle mówi się o kwestiach światopoglądowych - przyznał w Polskim Radiu 24 poseł Tomasz Latos (PiS), mówiąc o transferze Moniki Pawłowskiej z lewicowej Wiosny do konserwatywnego Porozumienia. Gościem audycji "Dwie strony" była również poseł Anita Kucharska-Dziedzic (Nowa Lewica).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Eliza Olczyk Tomasz Latos Anita Kucharska-Dziedzic Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość Nowa Lewica lewica Porozumienie Jarosława Gowina

Poncyljusz: środki z Funduszu Odbudowy powinny w 40 proc. spłynąć do samorządów

- Naszym warunkiem poparcia dla ratyfikacji Funduszu Odbudowy jest to, by pieniądze z tego programu w większym stopniu były skierowane do samorządów. Musi powstać również jakaś rada koordynująca cały proces rozdziału tych środków - powiedział Paweł Poncyljusz z Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Eliza Olczyk koalicja obywatelska Krajowy Plan Odbudowy fundusze unijne Unia Europejska

"Próba odzyskania przedpola przez opozycję". Piotr Semka o atakach na Daniela Obajtka

- Stopień zaangażowania Gazety Wyborczej w taką akcję, gdzie codziennie jest jakaś sensacja, w dużej mierze osłabia efekt, widać zaangażowanie w próbę odzyskania przedpola przez opozycję - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Semka ("Do Rzeczy"). W debacie wzięli udział również Tomasz Żółciak ("Dziennik Gazeta Prawna") oraz Mateusz Wyrwich ("Niedziela").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Daniel Obajtek Orlen Gazeta Wyborcza opozycja Eliza Olczyk

"Pozwoli uzyskać 1,5 mld zł w tym roku". Smoliński o wyroku TSUE ws. podatku od sprzedaży detalicznej

Poseł PiS Kazimierz Smoliński podkreślił w Polskim Radiu 24, że wyrok TSUE ws. podatku handlowego "pozwoli w tym roku uzyskać 1,5 mld złotych". Do ostatniego orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości w audycji "Dwie strony" odniósł się również Wiesław Szczepański z Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Eliza Olczyk Kazimierz Smoliński Prawo i Sprawiedliwość lewica Trybunał Sprawiedliwości UE podatek

Dr hab. Bartłomiej Biskup o przejściu Tomasza Zimocha do Polski 2050: związane z sondażami

- Ma to symboliczne znaczenie. Jest to również naturalny proces, ponieważ oba środowiska mają wspólne elektoraty. Po reakcjach polityków Koalicji Obywatelskiej widać, że robią trochę dobrą minę do złej gry - w ten sposób dr hab. Bartłomiej Biskup, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego, odniósł się do przejścia posła Tomasza Zimocha do Polski 2050.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Eliza Olczyk Bartłomiej Biskup opozycja koalicja obywatelska Szymon Hołownia Tomasz Zimoch

"Zachowajmy zdrowy rozsadek". Prof. Krzysztof Pyrć o szczepionce AstraZeneca

- Porównujemy coś, co jest skrajnie mało prawdopodobne, z realnym ryzykiem. Wybranie się samochodem na autostradę jest znacznie bardziej niebezpieczne niż przyjęcie szczepionki. Brak decyzji o zaszczepieniu również niesie ze sobą ryzyko - ciężkiej choroby czy śmierci. Brak decyzji też jest decyzją i to znacznie bardziej ryzykowną - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Krzysztof Pyrć z Małopolskiego Centrum Biotechnologii UJ, członek Rady Medycznej przy premierze.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce pandemia koronawirus POLSKA zdrowie społeczeństwo szczepienia COVID-19 Eliza Olczyk

Siemoniak o Funduszu Odbudowy: rząd powinien być gotowy do poważnych rozmów, zasady muszą być przejrzyste

- Fundusz Odbudowy jest ogromnym i ważnym programem. Nie może być prowadzony tak, że nikt dokładnie nie wie, jak będzie miał wyglądać, jest tu kwestia roli samorządów, tego, na co zostaną przeznaczone środki finansowe - powiedział Tomasz Siemoniak z Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Eliza Olczyk Tomasz Siemoniak fundusze europejskie gospodarka polska

"To jest tylko zalecenie Ministerstwa Zdrowia". Telus o decyzji NFZ ws. ograniczenia świadczeń

- Jesteśmy w szczególnym momencie - trzeciej fali pandemii koronawirusa - i musimy szukać takich rozwiązań, które zabezpieczą Polaków w bezpieczeństwie zdrowotnym - powiedział w Polskim Radiu 24 Robert Telus, poseł PiS. Gościem audycji "Dwie strony" był również Bogusław Wontor, polityk Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Eliza Olczyk NFZ epidemia Koronawirus w Polsce zdrowie Ministerstwo Zdrowia