X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Eliza Olczyk

Kazimierz Smoliński o projekcie ustawy Hoca: koszty testowania będzie ponosiło państwo

- Co do obowiązkowości szczepień nawet fachowcy nie są jednomyślni, nie sposób ustalić, po której kolejnej dawce szczepienia będą skuteczne. Trudno wprowadzać obowiązkowość szczepień, jeśli nie wiemy, ile ich będzie - mówił w Polskim Radiu 24 Kazimierz Smoliński (PiS), który dyskutował z Dariuszem Wieczorkiem (Lewica).
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce pandemia szczepienia sars-cov-2 COVID-19 szczepionka Eliza Olczyk

Tarcza Antyinflacyjna 2.0. Jan Mosiński: nie zostawimy Polaków samych sobie

- Działania ujęte w poprzedniej tarczy antyinflacyjnej spowodowały zdaniem analityków obniżenie inflacji od 1 do 1,5 punktu proc. Podobnie może być w kolejnych działaniach wspomagających Polaków. Sumując, obniżenie inflacji o 3 punkty procentowe jest jakimś osiągnięciem - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Mosiński (PiS). W audycji wziął również udział Zdzisław Wolski (Lewica).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA GOSPODARKA ekonomia inflacja stopy procentowe pieniądze Eliza Olczyk

"Mamy prawo do informacji". Kwiatkowski o powołaniu komisji ds. inwigilacji Pegasusem

- My - jako obywatele - mamy prawo do informacji, czy jesteśmy podsłuchiwani przez służby specjalne - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 senator niezależny Krzysztof Kwiatkowski. Jak dodał, "z całej tej sytuacji powinniśmy wyjść z przekonaniem, że polscy obywatele są chronieni lepiej, skuteczniej i efektywniej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA inwigilacja pegasus Senat służby specjalne Eliza Olczyk

Rozmowy Rosja-NATO. Szrot: nie zgodzimy się na żadne ustalenia, które zapadną bez naszego udziału

Obserwujemy rozmowy Rosja-NATO. Widać, że komunikaty strony rosyjskiej są bardzo ostrożne. Jesteśmy też w stałym kontakcie z naszymi partnerami z NATO. Na pewno tego typu postulaty. jak wycofanie wojsk amerykańskich z Polski, to jest coś, o czym w ogóle chyba nie ma sensu dyskutować - mówił w Polskim Radiu 24 szef Gabinetu Prezydenta RP Paweł Szrot.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Eliza Olczyk Paweł Szrot ŚWIAT NATO Rosja USA dyplomacja Polityka zagraniczna Polski kancelaria prezydenta

Polski Ład. Andrzej Gawron: większość skorzysta na jego rozwiązaniach

- Zmiany Polskiego Ładu są bardzo szerokie, to reforma całego systemu i jeśli wystąpią pewne niedogodności, to będzie natychmiastowa reakcja i uda się to rozwiązać - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Gawron (PiS), który o rozwiązaniach Polskiego Ładu dyskutował z Pauliną Henning-Kloską (Polska 2050).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA GOSPODARKA ekonomia inflacja stopy procentowe Rada Polityki Pieniężnej pieniądze Eliza Olczyk Paulina Hennig-Kloska

Sprawa Pegasusa. Adrian Stankowski: Krzysztof Brejza odgrywa komedię

- Sprawa Pegasusa jest wątpliwa od samego początku, notatka Citizen Lab to nie raport z badania ew. inwigilacji (…), to jest bardzo ogólne stwierdzenie, że Roman Giertych mógł być inwigilowany, ale nie wiadomo przez kogo. To jest podstawa do tego, by żądać m.in. unieważnienia wyborów - mówił w Polskim Radiu 24 Adrian Stankowski ("Gazeta Polska").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Eliza Olczyk POLSKA polityka pegasus inwigilacja opozycja Michał Rachoń

Piotr Kaleta: jeśli ws. Pegasusa są jakiekolwiek wątpliwości, to sprawę tę trzeba wyjaśnić

- Wczorajsza wypowiedź premiera Morawieckiego sprawę Pegasusa na ten moment załatwia. Nasze służby muszą to wyjaśnić, ale z wiedzy, którą premier posiada, wynika, że działań, o których mówi opozycja, nie było - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Kaleta (PiS), który dyskutował z Przemysławem Koperskim (Lewica).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Eliza Olczyk POLSKA polityka pegasus inwigilacja opozycja

Testowanie pracowników na COVID-19. Milczanowska: pracodawcy proszą o rozwiązania prawne

- To tylko stworzenie możliwości dla pracodawcy, by mógł zażądać certyfikatu szczepień, pracownik może także wykonać test na koszt pracodawcy. […] Obowiązuje kodeks pracy, który chroni pracowników, nie ma tu żadnego przymusu - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Milczanowska (PiS). W dyskusji wziął również udział Artur Dziambor (Konfederacja).
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce pandemia szczepienia sars-cov-2 COVID-19 szczepionka Eliza Olczyk Artur Dziambor Konfederacja

Rozmowa prezydentów USA i Rosji. Jakub Pacan: Joe Biden "nie czuje" Europy Środkowo-Wschodniej

- Joe Biden przed rozmową z Władimirem Putinem miał wideokonferencję z Wielką Brytanią, Niemcami, Włochami i Francją. Zabrakło tam Polski i Ukrainy. Joe Biden dalej się "nie czuje" w Europie Środkowo-Wschodniej. On był wcześniej senatorem, który nie czuł tych spraw wojskowych. To niestety widać teraz - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta "Tygodnika Solidarność" Jakub Pacan. Gośćmi audycji byli także Jakub Jałowiczor z "Gościa Niedzielnego" i Michał Płociński z "Rzeczpospolitej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Eliza Olczyk Michał Płociński ŚWIAT Ameryka Rosja Europa Ukraina polityka zagraniczna USA dyplomacja Joe Biden Władimir Putin

"Kluczowe ograniczenie transmisji wirusa". Tomasz Latos o obostrzeniach

- Musimy wygrać walkę z pandemią poprzez z jednej strony namawianie do szczepień, z drugiej zaś przez ograniczenie transmisji wirusa. Tutaj potrzebna jest żelazna konsekwencja, jeśli coś można zrobić lepiej, to wprowadzać ograniczenia na początku kolejnej fali, a nie w jej środku - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Latos (Prawo i Sprawiedliwość). W audycji wziął również udział Zbigniew Wolski (Lewica).
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce pandemia szczepienia sars-cov-2 COVID-19 szczepionka Eliza Olczyk

TARCZA ANTYINFLACYJNA Tarcza antyinflacyjna. Olga Semeniuk: dodatek osłonowy trafi do ponad 7 mln gospodarstw domowych

Tarcza antyinflacyjna to obniżka stawek podatkowych na energię elektryczną i niektóre paliwa silnikowe, ale też dodatki osłonowe, które mają łagodzić skutki inflacji. Jak mówiła w Polskim Radiu 24 wiceminister rozwoju i technologii Olga Semeniuk, najmocniej odczuwalna inflacja będzie w I kwartale 2022 r. Po tym okresie rząd liczy, że proces wyhamuje.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka GOSPODARKA inflacja vat rząd Eliza Olczyk Olga Semeniuk tarcza antyinflacyjna

Co może być zagrożeniem dla utrzymania większości w Sejmie? Politolog wyjaśnia

- Obóz rządzący przyzwyczaił się, że utrzymanie większości - zresztą bardzo niewielkiej - to jest pewna sztuka i to jest zadanie niewątpliwie trudne. Na pewno ta arytmetyka w Sejmie jest kwestią istotną, jeśli chodzi o sprawne zarządzanie państwem - mówił na antenie Polskiego Radia 24 politolog dr Krzysztof Kawęcki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Sejm inflacja ekonomia Eliza Olczyk

"Polska musi budować swoją siłę na niezależnych mediach". Siemoniak o obecności dziennikarzy na granicy

- Wojna informacyjna jest ważnym aspektem, Polska musi budować swoją siłę na niezależnych mediach, także czasem na krytyce działania służb. Armia amerykańska podlegała krytyce mediów, ale nikomu nie przyszło do głowy, by nie było dziennikarzy np. w Afganistanie czy Iraku - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Siemoniak (Platforma Obywatelska).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 kryzys migracyjny Rosja Aleksander Łukaszenka granica Władimir Putin Białoruś służby i bezpieczeństwo POLSKA Eliza Olczyk Tomasz Siemoniak