X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Elżbieta Korczyńska

Siłownia Pamięci – dla seniorów (ale nie tylko)

Siłownia Pamięci to unikatowy projekt, który powstał przede wszystkim z myślą o osobach starszych, w trosce o ich samodzielność, komfort życia i bezpieczeństwo. Trening umysłu to ćwiczenia, które angażują różne obszary i funkcje mózgu, m.in. logiczne myślenie, pamięć, kreatywność, koncentrację. Badania dowodzą, że systematyczne ćwiczenia umysłu przynoszą wymierne efekty. Ze strony Siłowni Pamięci można bezpłatnie pobrać materiały, gry, łamigłówki, ale też specjalne aplikacje na tablet np. do wspólnych treningów rodzinnych. Projekt prowadzi Fundacja Stocznia.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Elżbieta Korczyńska

Lisek Ibisek. Wyjątkowy projekt edukacyjny

Poznając przygody sympatycznego Liska Ibiska, który zamieszkał wśród ludzi, dzieci uczą się m.in. jak pokonać strach, jak rozwijać swój talent, jak pomagać innym, jak uczciwie ze sobą rywalizować czy dbać o przyrodę. Ze strony projektu można bezpłatnie pobrać pięknie ilustrowane opowiadania o lisku, scenariusze lekcji dla nauczycieli klas 1-3 szkoły podstawowej oraz ćwiczenia dla całej rodziny. Całość stworzyli wolontariusze i podopieczni Fundacji "Podaj dalej".
Zobacz więcej na temat:  Trójka Elżbieta Korczyńska

Siłownia bez barier

We Wrocławiu powstaje pierwsza w Polsce siłownia bez barier, dostępna dla wszystkich osób, bez względu na ich ograniczenia. Jej pomysłodawcą jest Andrzej Tikhonov, uczestnik studiów doktoranckich, muzyk, który kocha sport, pływa, jeździ na rowerze, uprawia triathlon, a jest osobą niewidomą. Pomysł realizuje wspólnie z Fundacją "Potrafię pomóc." Projekt, razem z reprezentującymi 20 państw i 5 kontynentów konkurencyjnymi inicjatywami, dostał się do półfinału prestiżowej nagrody Holmana. Wyróżnienie nosi imię niewidomego dziewiętnastowiecznego podróżnika, który już wtedy, gdy o dostępności raczej nikt nie myślał, samodzielnie zwiedzał świat.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Elżbieta Korczyńska

Zajrzymy do portalu ISztuka. Edukacja Kulturalna dla wszystkich

To wyjątkowa, wielozmysłowa historia sztuki – dzieje malarstwa, rzeźby i architektury pokazane przez dzieła uznawane przez krytyków i historyków sztuki za mistrzowskie wypowiedzi artystów żyjących w różnym czasie i miejscu. Portal dostępny dla każdego, także dla osób z różnymi ograniczeniami np. niewidomych. Dzięki niemu można przenieść się np. do Kaplicy Sykstyńskiej w Watykanie. Portal prowadzi Fundacja Audiodeskrypcja z Białegostoku. Projekt finansowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Właśnie zaczęła się 7. edycja tego projektu.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Elżbieta Korczyńska

Świat przyjazny pszczołom to świat przyjazny nam. Akcja Fundacji Pszczoła

Fundacja Pszczoła tworzy pierwszą w Polsce pasiekę edukacyjną połączoną z ogrodem społecznym. To miejsce, w którym można będzie poznać i pokochać pszczoły. Dostępne dla wszystkich, także osób z różnymi niepełnosprawnościami. W planach wiele warsztatów, filmy edukacyjne, ale też transmisja live z pasieki. Każdy będzie mógł online obserwować życie pszczół. To jeden z elementów akcji Fundacji Pszczoła, która zmienia świat na bardziej przyjazny zapylaczom. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Elżbieta Korczyńska

Zwalcz Nudę!

Zaglądamy do Klubu Fundacji Zwalcz Nudę. Organizacja prowadzi miejsce aktywności lokalnej dla rodzin. Do działalności Fundacji powraca także Piknik Prasko-Południowe Prezentacje 2021, który odbędzie się w czerwcu. Podczas wydarzenia chętni będą mogli wziąć udział w pokazach sportów, zajęciach z druku 3D czy projektowaniu własnego muralu. Do wspólnej zabawy zaproszeni są wszyscy, bez względu na miejsce zamieszkania. Piknikowe wydarzenia transmitowane będą online.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Elżbieta Korczyńska

Zmieniające się oblicza wolontariatu. Jak wygląda dziś?

Piątkowa Noc Muzeów była też nocą wolontariuszy kultury. To jeden z przykładów profesjonalnego wolontariatu, bez którego dziś nie można już sobie wyobrazić organizacji wielu imprez kulturalnych. – Wolontariusze pełnią rolę informacyjną, pomagają organizować warsztaty, ale są też opiekunami występujących artystów – wylicza Justyna Orłowska z Centrum Wolontariatu w Lublinie.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Elżbieta Korczyńska wolontariat pomoc

"Niezapominajka". Ogólnopolska kampania społeczna dla dzieci potrzebujących pomcy

Za kampanię "Niezapominajka" odpowiada Fundacja Świętego Mikołaja. Inicjatywa prowadzona jest w mediach społecznościowych. We współpracę angażują się także blogerzy książkowi, którzy otrzymają zakładki do książek oraz nasiona niezapominajki. Akcję można wspierać również w inny sposób. Do 15 czerwca chętni mogą wystartować w wirtualnych zawodach: charytatywnym Biegu, Rajdzie rowerowym lub Marszu Niezapominajki.  
Zobacz więcej na temat:  Elżbieta Korczyńska Trójka

Fundacja Aprobata – z pomocą dla osób z chorobami reumatycznymi

Co czwarty Polak zmaga się z chorobami reumatycznymi i chociaż są one kojarzone z seniorami, dotyczą głównie osób w wieku 20-45 lat. Fundacja Aprobata z Rzeszowa edukuje i obala stereotypy. Pani Natalia, która odnosi sukcesy w modelingu, tańcu i konkursach piękności (m.in. Miss Polski studentek, Miss Polski Podkarpacia), a od 5. roku życia zmaga się z RZS (Reumatoidalne Zapalenie Stawów) współpracuje z Fundacją, pomagając młodym ludziom.
Zobacz więcej na temat:  Elżbieta Korczyńska Trójka

Pracodawcy przeciw stereotypom – konkurs "Lodołamacze 2021"

Właśnie wypłynęły Lodołamacze, aby "Odmrażać pracodawców" i kruszyć lód obojętności. Wystartowała XVI edycja konkursu dla pracodawców wrażliwych społecznie "Lodołamacze 2021". Kandydaci powalczą o tytuł Lodołamacza między innymi w kategoriach Otwarty Rynek Pracy, Zdrowa Firma czy Instytucja, Przyjazna Przestrzeń. Kampania Lodołamacze ma na celu przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem osób z niepełnosprawnościami i stworzenie im szansy na pełne uczestnictwo w życiu społecznym.
Zobacz więcej na temat:  Elżbieta Korczyńska Trójka